Zeeland Sluis ziet heil in verdrag Woongoed Melktapautomaat: 'alsof je Gemeente Hulst sluit 2007 toch in de plus af msm Welzijn Gewond na val Gewoon gezellig Mare Standaert en zoon (M. "ES? 22 Vrijdag 26 oktober 2007 PZCZ Gabri en John met hun kinderen Janne en Tijs bij de rood-bonte koeien die de melk voor het nieuwe apparaat leveren. Raad heeft laatste woord over invoering herstructureringsfonds. door René Hoonhorst SLUIS - De gemeenteraad van Sluis is gisteravond unaniem akkoord ge gaan met de prestatieovereen komst tussen de gemeente en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. De woonstichting verplicht zich de komende vier jaar zo'n 54,5 mil joen euro te investeren in sloop en nieuwbouw in de gemeente Sluis, terwijl ze weet dat ruim twee mil joen bij voorbaat niet is terug te verdienen. Bovendien biedt Woon goed ruim driehonderd huurwo ningen te koop aan, wat de Sluise woonmarkt interessanter kan ma ken voor bijvoorbeeld starters. Die onderdelen van de overeen komst bevielen de raadsleden wel. Toch ging niet iedereen zonder slag of stoot akkoord. Diverse raadsleden en fracties (PvdA'er Joop Wielakker voorop) drongen aan op het zo snel mogelijk uitvoe ren van leefbaarheidsonderzoeken in de kleine kernen. De genoemde termijn van vijf jaar is voor de meeste partijen te ruim genomen. Wethouder Carien Bolijn legde uit Nu de raad achter de overeen- komst met Woongoed staat, in vesteert de woonstichting de ko mende vier jaar 54,5 miljoen in de gemeente Sluis. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst denkt het financiële jaar af te kunnen sluiten met een positief saldo van 112.000 euro. Het college van burgemeester en wethouders spreekt die verwach ting uit in de najaarsnota. Aan het begin van dit jaar zag het er vol gens de rekenmeesters in het Huls ter stadhuis nog naar uit, dat de ge meente de boeken zou sluiten met een begrotingstekort van zo'n drie ton. Door meevallers, samen zo'n 850.000 euro, ziet de financiële si tuatie er aan het eind van het jaar toch weer wat zonniger uit. Met lage verwachtingen en lichte tegenzin gingen de medewerkers van het Middelburgse kantoor mee op een bedrijfsuitje. Het was be doeld om de onderlinge verhoudin gen te verbeteren. En dat vonden ze op zich een prima idee. Maar om daar nou een middagje paint- ballen voor te gebruiken, op el kaar schieten met verfballetjes dat het er niet alleen om gaat ei sen en wensen van dorpsraden te inventariseren. De raad moet ook concrete plannen (inclusief de haalbaarheid) van burgemeester en wethouders voorgeschoteld krij gen. Toen ze beloofde in elk geval samen met Woongoed in te zetten op het zo snel mogelijk opstarten en uitvoeren van leefbaarheids plannen, was de raad tevreden. Door een kleine aanpassing van de tekst werd ook de 'hobbel' van een eventueel herstructurerings fonds genomen. Het college stu deert al langer op een manier om kopers van een gewild pand of po pulair stuk grond een bijdrage te la ten betalen aan het opknappen van onrendabele woningen of woonomgevingen. Of zo'n her structureringsfonds juridisch door de beugel kan, is nog niet duide lijk. Of de meerderheid van de raad een dergelijk fonds wil invoe ren, is nog veel minder duidelijk. Door in de tekst op te nemen dat de raad uiteindelijk over invoering van zo'n fonds beslist, werden alle bezwaren ondervangen. Als een passage over het fonds niet in de overeenkomst wordt op genomen, hoeft Woongoed er ook niet aan bij te dragen als er wette lijke mogelijkheden voor zijn én de raad het de geëigende weg vindt om geld bij elkaar te schra pen, hield burgemeester Sala de raad voor. Toen ging uiteindelijk ook het CDA akkoord. De extra's kwamen uit hogere divi denduitkeringen van het nutsbe drijf en de Bank Nederlandse Ge meenten. Daarentegen heeft de ge meente ook te maken met onver wachte tegenvallers, zoals de kos tenontwikkeling van de huishou delijke zorg. Ten opzichte van de begroting 2007 heeft de gemeente voor die kostenpost af te rekenen met een tegenvaller van 320.000 euro. De najaarsnota komt maandag ter sprake tijdens de vergadering van de gemeentelijke adviescommissie middelen. De bijeenkomst is om 20.30 uur in de raadzaal. Tip? redactie@pzc.nl dus, dat vonden ze toch maar een rare keuze. Tot ze zich hadden verzoend met het uitje, en vervolgens ook met el kaar. Paintballen bleek hen razend snel nader tot elkaar te brengen. Bij elk raak schot klonk een welge meend 'Sorry!' en een bezorgd: 'Gaat het met je?' Precies zoals het welzijnswerkers betaamt. Eerste gasten al voor opening voorziening met kannen op het erf. door Sheila van Doorsselaer TERHOLE - John en Gabri van Esch uit Terhole hebben de primeur; bij hun melkveebedrijf Het Melk huis aan de Rietstraat staat de eer ste Zeeuws-Vlaamse melktapauto maat; passanten kunnen er zelf melk tappen. „Verser kan niet. Als of je zelf onder de koe ligt." De melktap is de moderne variant van 'met een pannetje naar de boer'. Door de machine komt de boer er echter bijna niet meer aan te pas. Aanbellen hoeft niet meer, de klant zet een kan, fles, pan of bekertje onder de tuit van het ap paraat, werpt er geld in en voila: dagverse melk. In Nederland is de melktapauto maat nog een noviteit. Het is een Zwitserse uitvinding. Klanten kun nen daar al tientallen jaren verse alpenmelk tappen en het succes is overgewaaid naar andere landen. Gabri (37) en John (38) zochten al een tijd naar wat mogelijkheden om de bedrijfsactiviteiten van Het Melkhuis uit te breiden. laren gele den deden ze samen de cursus kaasmaken en zuivelverwerking, terneuzen - Een negentienjarige bromfietser uit Terneuzen is woensdagmiddag gewond geraakt bij een mislukte inhaalmanoeuvre. De jongen haalde op de Zuiderparklaan een fietser aan de rechterzijde in. Daarbij verloor de jongen, die geen helm droeg, de controle over zijn brommer en klapte tegen een lantaarnpaal. Met wonden aan zijn hoofd en knie werd hij per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. STRANDPAVILJOEN jpP 'De Piraat' Duinweg Oostkapelle Dagelijks geopend maar toen kwamen de kinderen en de opgedane kennis werd tot nu toe niet in de praktijk gebracht. Kaas, ijs of yoghurt maken is im mers erg arbeidsintensief De Brunimat-melktap is wat dat betreft ideaal. Het is een kwestie van de machine met melk vullen en netjes schoonhouden. De melk wordt geleverd door een van de honderd rood-bonte dames die de stallen en de wei bevolken. 'Pudding, bechamelsaus voor de lasagne, het smaakt echt veel lekkerder, smeuïger.' John melkt de koeien in alle vroeg te en om 7 uur 's ochtends is de melktap (in een 'Melkhuisje' op de oprit van het erf) gevuld met superverse melk. De melk is puur, want heeft geen enkele fabrieks matige behandeling ondergaan om langer houdbaar te blijven. De Melkhuis-melk is enkel gekoeld en gezeefd om een eventueel zaagsel- vlokje (de koeien hebben een bed van zaagsel in de stal) eruit te ha len. Het resultaat is volle, romige melk. „Met een smaak die gewoon niet te vergelijken is met melk uit de supermarkt", zegt John. „Zelfge maakte puddingen, bechamelsaus voor de lasagne, het smaakt alle maal echt veel lekkerder, smeuï ger." Gabri wil als extra service recept- kaarten neerleggen in Het Melk huisje met gerechten die door de verse melk nóg lekkerder worden. „Ik wil gewoon vrijblijvend idee tjes geven. Zo van: probeer dit eens." Wie de getapte melk niet dezelfde dag gebruikt, wordt geadviseerd de melk een paar minuten tegen de kook aan te brengen (zeventig graden). Zo blijft de zuiveldrank langer goed. Zwangere vrouwen wordt geadviseerd de rauwe melk niet te drinken. Het eten van rauw- melkse (Franse) kaasjes wordt hen ook afgeraden. Passanten die langsrijden of-wan delen, ter plekke trek hebben in een glaasje verse melk of graag wat willen tappen voor thuis maar geen bekertje of kan bij zich hebben, hoeven niet met lege han den naar huis. In het Melkhuisje zijn bekers en jerrycans voorhan den. Het reservoir van het melktapap- paraat bestaat uit twee roestvrijsta len melkbussen met een inhoud van elk veertig liter. De melk die OPRUIMING - OPRUIMING - OPRUIMING - OPRUIMING - OPRUIMING 26, 27 en 28 oktober "DOLLE STOCK VERKOOP DAGEN" BIJ TEGELS MARC STANDAERT EN ZOON AAROENBURGKALSEIDE 392, te MALDEGEM (net aan de grens 050/71 27 21 of kijk www.marcstandaert.be REUZE OPRUIMING: Wand- en vloertegels - "restanten" vanaf 1 euro/m2 OP OP Ruime keuze aan loten (keramische tegels) aan SUPER PRIJZEN! Talrijke combinaties mogelijk "mooi gepresenteerd" in vernieuwde standen "nieuwe trend grootformaat op vloer en wand" OPEN - avondshoppen op vrijdag 26 oktober van 17 tot 22 uur open!!! Op zaterdag 27 oktober van 9 tot 18 uur. Op zondag 28 oktober van 9 tot 18 uur Gedurende de stockverkoopdagen extra korting op de "nieuwe collectie 2008" in onze showroom. 0e stockverkoop gaat door in onze verkoop-hal, 2e toonzaal achteraan De actie is enkel geldig tijdens deze stockdagen. Stockeren is mogelijk EIGEN PLAATSINGSDIENST t e g e I sst a n d a e rt @p a n do rab e SImm "ere Aardenburgkalseide 392 - B-9990 Maldegem Aktieprfjzen geidli tel. 0032 - 50 71 27 21 fax 0032 50 71 95 30 VKfcS)- afhaiingü! ALMANAK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52