PZC 21 Woongoed verkoopt weer huizen Overslagse wint ligfietstitel met grap Verdachte creëerde zelf ellende ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 Belg die Sasse doodschoot ontloopt tbs Vrijdag 26 oktober 2007 Eigen baas worden in je vrije tijd Alsof je onder de koe ligt: de melktap Tip? redtern@pzc.nl Corporatie wil tien procent van bezit vervreemden. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Woongoed Zeeuws- Vlaanderen heeft met de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten een prestatieovereenkomst gesloten voor het sociale woningbouwbe leid en het verbeteren van de leef baarheid in de veertig kernen waarin de corporatie woningen be zit. Woongoed bezit in Zeeuws- Vlaanderen 6400 woningen. Dat zijn er volgens directeur Kees Rein- houdt 'iets te veel'. De bedoeling is dan ook om het woningbezit voor 2011 met tien procent te reduce ren. Reinhoudt: „Een deel van de woningen zal te koop worden aan geboden. Een ander deel zal -in het kader van valorisatieprojecten- worden gesloopt, maar voor een deel van die panden komen nieu we woningen terug. We denken dan vooral aan moderne senioren woningen met minimaal twee slaapkamers. Daaraan is echt be hoefte. Het hoeft niet zo te zijn dat deze woningen allemaal in een woonzorgcomplex ondergebracht worden, maar dat heeft wel onze voorkeur", legt Reinhoudt uit. De sloop en verkoop van corpora tiewoningen zal wel via de weg der geleidelijkheid verlopen. Hal verwege de jaren negentig deed de corporatie ook al eens honderden woningen in de verkoop. Die wa ren in een paar jaar tijd weg. Zo Woongoed wil best investeren in nationaal fonds voor probleem wijken, omdat een bijdrage daar aan resulteert in woningbezit in die wijken. rap hoeft het dit keer niet te gebeu ren. „Als er gesloopt wordt, moet dat wel gedaan worden om de buurt er in aanzien en status op vooruit te laten gaan. We willen nu de komende jaren echt investe ren in de leefbaarheid." Vooral de kernen Breskens en Sas van Gent lijken te kunnen rekenen op een forse investering van Woongoed. De corporatie staat ook niet afwij zend tegenover een bijdrage in het nationaal fonds voor de veertig probleemwijken in den lande. „Het akkoord is nog niet goedge keurd door het parlement, maar wij hebben er geen moeite mee. Ons aandeel bedraagt op jaarbasis zes ton, maar daar staat tegenover dat we feitelijk mede-eigenaar wor den van woningen in de probleem wijken waarin geld uit dat fonds geïnvesteerd wordt." Moeite heeft Reinhoudt wel met het voorstel van minister Bos om de corpora ties vennootschapsbelasting te la ten betalen. „Dat zou betekenen dat er twee miljoen euro extra naar de fiscus gaat en waar niets te genover staat." pagina 22: Sluis ziet heil in verdrag Woongoed Miek Geerts is door haar man besmet met het ligfietsvirus. Regelmatig gaat het echtpaar uit Overslag op uitjes en naar bijeenkomsten met andere ligfiets fanaten. foto Peter Nicolai MIDDELBURG - In de speelautoma- tenhal in Axel was op 20 juli eigen lijk niets aan de hand. De 28-jarige man uit Hulst stond met een ken nis aan de roulettetafel. Er kwam een man naast hen staan. Die zei niets en dat betekende volgens de verdachte in de Chinese cultuur dat er ellende zat aan te komen. En die kwam ook, omdat de Hul stenaar zonder aanleiding de man de deur uitwerkte. Buiten begon nen de twee te vechten en de ver dachte stak zijn opponent met een opengeklapt nagelschaartje in de nek. Het slachtoffer had een flinke snee, die moest worden gehecht. De Hulstenaar was na de steekpar tij gevlucht, maar kon later wor den aangehouden. In zijn woning vond de politie semi-automatische wapens, handboeien en munitie. De officier van justitie klaagde de Hulstenaar gisteren in Middelburg aan voor poging tot doodslag, en eiste drie jaar cel. Uitspraak op 7 november. DEN HAAG - De 46-jarige Belg die twee jaar geleden in Sas van Gent zijn 67-jarige schoonmoeder dood schoot, is in hoger beroep veroor deeld tot een gevangenisstraf van zestien jaar. De man krijgt geen tbs. Met deze uitspraak wijkt het Haag se gerechtshof af van de eis van ad vocaat-generaal M. van der Horst. In hoger beroep liet het gerechts hof geen spaan heel van het nieuw uitgebrachte rapport. De psychiaters zouden te veel waarde hebben gehecht aan de subjectieve uitlatingen van familie en bekenden over de verdachte. Ook zou het rapport een aantal on juistheden bevatten. Advocaat H. Dunsbergen zei opgelucht te zijn dat het gerechtshof geen tbs heeft opgelegd. Miek Geerts wordt laatste, maar is toch Belgisch kampioene. door Raymond de Frei OVERSLAG - Miek Geerts uit het grensdorp Overslag werd onlangs laatste op het officiële Belgisch kampioenschap ligfietsen. Veertien deelnemers, veertiende stek. Balen, zou je denken, maar Miek (30) stond na afloop te jui chen. Want die allerlaatste stek was wél goed genoeg voor een offi ciële titel. Miek Geerts mag zich Belgisch kampioene noemen. „Ik was namelijk de enige vrouw die deelnam. Eigenlijk deed ik voor de grap mee, omdat de voorzitter van onze vereniging Human Powered Vehicle mij een mooi lichtblauw wielerpakje beloofde. En tja, toen werd ik nog kampioen ook. Ik ge loof dat ik voortaan maar wat meer moet trainen, want dat deed ik tot voor kort nauwelijks", lacht ze. Om er meteen eerlijk aan toe te voegen dat ze geluk heeft gehad: een andere vrouwelijke ligfietser kon niet van de partij zijn, omdat zij net is bevallen. „En als ik geen Belgische was geweest, was het feest ook niet doorgegaan." 'Op een ligfiets voel je je als een Romein aan de dis, die liggend een tros druiven eet' Geerts heeft de smaak helemaal te pakken. Volgend jaar hoopt ze te schitteren op het wereldkampioen schap in Engeland. „Ik ben met het ligfietsvirus be smet door mijn man. Via websites kwamen wij in contact met ande re liefhebbers. En dan volgen er bij eenkomsten en familieweekend jes. Mijn man had al een eigen fiets, ik heb er tijdens een uitje een gehuurd. En daarna was ik ver kocht. Je hebt tijdens en na het fietsen helemaal nergens last van. Echt, het is gewoon zalig fietsen. Op een ligfiets voel je je als een Ro mein aan de dis, die liggend een tros druiven eet", zegt de ligfietsfa- nate.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51