Timmerfabriek uitgetekend RUIM 2000 ZEEUWSE OCCASIONS! www.zeeuwsautojournaal.nl U VINDT ZE ALLEMAAL OP Schippers moeten tijdje omvaren Gehandicaptenteam heeft drie voetballers en twaalf begeleiders Ernst en Bobbie in de Zeelandhallen s pzc Vrijdag 26 oktober 2007 25 WERKKLEDING www.werkkledingtotaal.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T. 0111 -450751 F. 0111 -450752 Gemeente Vlissingen is nét op tijd met subsidieaanvraag. door Wendy van den Hurk vlissingen - Als de gemeente Vlis singen de rijksmiljoenen voor de Timmerfabriek wil vangen, zal ze wel iets met het monument moe ten doen. Architecten maken een restauratieplan. En snel ook, want het ministerie wil het voor no vember binnen hebben. Drieënhalf miljoen zou Vlissingen kunnen krijgen om de Timmerfa briek op te knappen. Dan zou ze er zelf 'nog maar' anderhalf mil joen hoeven bijleggen, of laten bij leggen door een investeerder. Ar chitecten werken zich een slag in de rondte om het restauratieplan nog deze week af te ronden. Het zou niet de eerste keer zijn dat Vlissingen subsidies laat schieten, omdat aanvragen niet op tijd de deur uit waren. Waarom het nu dan weer op het laatste moment moet? „Dat komt omdat de minister het subsidieprogramma pas in juli be kend heeft gemaakt", vertelt wet houder Tineke Verhage. „In augus tus zijn architecten er gelijk mee aan de slag gegaan. Ze zijn nu nog bezig, het is heel veel werk." Die architecten zijn van het Vlis- singse bureau WTS. Zij maken een restauratie- en een herbestem mingsplan. „Dat moet, als we in aanmerking willen komen voor de subsidie. Architecten brengen in kaart wat precies moet gebeuren voordat de Timmerfabriek ge bruikt kan worden. Dat is zal veel zijn. Zowel vanbinnen als vanbui ten. Anders raakt de fabriek verder in verval. Het werk kost zeker een jaar, dus voor 2009 zal überhaupt niemand de fabriek betrekken." Wel praat de gemeente al met kan didaten. „Er zijn organisaties en be drijven die belangstelling hebben getoond. Met hen kunnen we een pW Het restauratieplan voor de Tim- merfabriek moet deze week af zijn. Aan de hand daarvan kijkt het Rijk of Vlissingen de miljoe nensubsidie kan krijgen. overeenkomst van maximaal vijf jaar aangaan. Ook staan wij nog steeds open voor Holland Casino. En zij voor ons, zodra zij van de overheid een vijftiende vestiging mogen openen." Behalve met het Rijk praat de ge meente met de provincie over bij drage. Niet alleen voor de lobby in Den Haag, maar ook in financiële zin. In juli 2008 hoort Vlissingen of ze op de Rijksgelden kan reke nen. Dat zit wel snor, denkt Verha ge. „En als ik het mis heb, moeten we maar zien of we de fabriek nog wel willen opknappen. Sowieso moeten wij nog bepalen of we bij dragen. Als er iets gebeurt, en daar zijn redenen voor te bedenken, kunnen we alsnog alles afblazen." Franse automobilist dronken achter stuur rilland - De politie heeft gisteren om 7.30 uur op de A58 bij Rilland een 27-jarige Franse automobilist aangehouden die te veel had ge dronken. De man weigerde een blaastest, waarop agenten hem meenamen naar het politiebureau. Daar werd alsnog een test afgeno men. Die wees uit dat hij driemaal de toegestane hoeveelheid had ge nuttigd. De man had pas een paar weken zijn rijbewijs. gratis lichtadviesdag! 10 november a.s. geven wij gratis lichtadvies. Speciaal voor deze dag komt er een lichtadviseur van Lumina en Luce Plan ClI naar onze zaak. Hfrêddy Deelname na schrijving! v» bogaard www.bogaardlights.nl GOES - Enkele honderden kinderen en ouders ge noten gisteren in de Zeelandhallen in Goes van de voorstelling Een Bruid voor de Boswachter van Ernst, Bobbie en de rest. Daarin moeten Ernst (links) en Bobbie (rechts) de boswachter helpen met de voorbereidingen voor de bruiloft. Ernst en Bobbie toerden met hun show al door het hele land en zijn komend weekeinde nog te zien in Zevenbergen en Woer den. Ze zijn vooral bekend van hun televisiepro gramma Ernst, Bobbie en de rest dat elke dag te zien is op de zender Jetix. foto Willem Mieras middelburg - De provincie neemt van maandag 29 oktober tot en met vrijdag 7 december het rem- mingswerk van de Stationsbrug in Middelburg onderhanden. Geluk voor fietsers en automobilisten en pech voor de schippers: de brug blijft op werkdagen bijna de hele dag dicht. De brug draait vóór 07.30 uur en na 16.30 uur en is ver der alleen om 9.35, 12.35 en 14.35 uur tien minuten te bedienen. Tholense Boys begint met trainen en hoopt op meer aanmeldingen. tholen - Het gehandicaptenvoet bal bij de Tholense Boys gaat van start. Drie jongens werken volgen de week woensdag hun eerste trai ning af Ze hebben zich afgelopen woens dag aangemeld tijdens een infor matieavond. „We hadden eigenlijk gehoopt op iets meer, maar gaan gewoon lekker beginnen", zegt ini tiatiefnemer Peter Baan. Hij hoopt dat via mond-tot-mondreclame meer gehandicapten geïnteres seerd raken in het team. De drie jongens die nu in de ploeg zitten, komen uit Tholen, Sint-An- naland en Bergen op Zoom. Aan begeleiders heeft het team overigens helemaal geen gebrek. „We hebben er twaalf', vertelt Baan. „Met name mensen die be roepsmatig al met gehandicapten werken." Christenunie: Tholen heeft te veel vmbo'ers sint-maartensdijk - De Christen- Unie in Tholen is bezorgd over het groot aantal vmbo'ers in de ge meente. Dat ligt flink hoger dan landelijk. Er zijn dus minder havo- en vwo-leerlingen. Dat kan vol gens A. van der Sande (CU) op ter mijn tot problemen leiden als be drijven hoger opgeleid personeel nodig hebben. Wethouder M. Velt huis ziet in voor- en vroegschoolse educatie een oplossing. WEEKEND Zaterdag 27 en zondag 28 oktober 2007 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49