Einde gymzaal Haamstede PZC 21 .66 J Vk Man hoort één jaar cel eisen Actie met ambulances cruni j* a/itKi ni Ii\/ni AMD Eigen baas 30 en 31 Krachtige boom symboliseert hospice Fietser overvallen Dieven betrapt met motoren 22 en 23 Welzijn worden in je vrije tijd Vrijdag 26 oktober 2007 ZIIERIKZEE - Een boom die kracht en vrolijkheid heet, gisteren naast de hospice in Zierikzee om De woning, waar mensen in alle rust hun laatste uitstraalt, dat moest het worden. Met de sierap- te vieren dat de tuinclub twintig jaar bestaat. Sa- momenten kunnen doormaken, bestaat deze pel vonden de dames van de tuinclub Schou- men met een gedenksteen, die binnenkort ge- week één jaar. Volgens het bestuur van de hospi- wen-Duiveland wat ze zochten. plaatst wordt, vormt de boom een plekje om ie- ce is de bezetting prima en voldoet het huis aan Ze plantten de Malus, zoals de boom officieel dereen te herdenken die in de hospice sterft. een behoefte. foto Marijke Folkertsma Drie woonlagen op appartementencomplex is te veel voor kern. door All Pankow ZIERIKZEE - De gymzaal in Haam stede moet plaatsmaken voor wo ningbouw en nieuw te bouwen ap partementcomplexen in deze kern mogen niet meer dan twee woon lagen bevatten. Over die twee hete hangijzers heeft de gemeenteraad gisteravond uiteindelijk een beslis sing genomen met de vaststelling van de Visie Burgh-Haamstede. Voorafgaand daaraan werd flink ge steggeld over drie amendementen en een motie. De publieke tribune was daarbij drukbezet met betrok- MIDDELBURG - Een 24-jarige man uit Middelburg is gisterochtend rond 10.25 uur op de Oude Veerse- weg overvallen. De man viel van zijn fiets toen zijn hoofd werd ge raakt door een hard voorwerp. Ter wijl hij op de grond lag, kwamen er twee jongens die hem sloegen i en schopten. Ze probeerden ook Zijn portemonnee te stelen, maar gingen er op een scooter vandoor toen een auto passeerde. kenen van de openbare en de christelijke basisschool, die het be houd van de gymzaal fel hebben bepleit. Zij toonden zich dan ook diep teleurgesteld in de uitkomst van de discussies. De SGP zag zijn amendement tot voortbestaan van de gymzaal met vijftien tegen zeven stemmen ver worpen. De steun van Groen- Links, Alert! en CU was niet toerei kend. Nog minder steun kreeg de SGP bij het voorstel tot wijziging van de woningbouwlocaties bin nen de Visie Burgh-Haamstede. In logisch gevolg op zijn pleidooi voor behoud van de gymzaal pleit te fractievoorzitter C. van den Ber ge af te zien van woningen op die plek. Ook het zogeheten Domi- ZIERIKZEE - Met blauwe zwaailich ten en rode kaarten zochten de medewerkers van de ambulance dienst op Schouwen-Duiveland gisteravond voor de entree van het gemeentehuis in Zierikzee steun voor hun actie tegen de ophanden zijnde veranderingen in hun ar beidssituatie. Ambulancepersoneel heeft nu recht op vervroegd uittreden op 55-jarige leeftijd. Die grens wordt verlegd als de Ambulancedienst neesbosje wil hij in stand houden als waardevol groen. Liever ziet hij een wooncomplex met drie bouw lagen aan de Burghseweg. Alleen de CU ging daarin mee. Het amendement van WD en Alert! over het schrappen van een derde woonlaag werd met alleen de twee stemmen van de SGP te gen aangenomen. Even daarvoor nog werd het grimmig. Wethou der R. van der Wekken wilde de fi nanciële gevolgen van minder ap partementen op het bordje van de De Visie Burgh-Haamstede is aan genomen met kanttekeningen. De SGP stemde tegen. De gym zaal moet wijken voor woning bouw. Boven de Westerschelde onder deel wordt van ziekenhuis Zeeland of van ZorgSaam Zeeuws-Vlaande- ren. De medewerkers verliezen hun ambtenarenstatus als ze in dienst komen bij een dergelijke commerciële organisatie. Boven dien vrezen zij voor de continuï teit als de overheid niet meer borg staat voor de financiering. De ac ties op de weekmarkt en voor het gemeentehuis leverden gisteren zo'n 600 steunbetuigingen op. raad leggen. Daarop dreigde fractie voorzitter H. Coomans van de WD dan maar tegen de hele Visie te stemmen. Hij verlangde juist van de wethouder een inventieve berekening. Na een korte schor sing ging Van der Wekken over stag en beloofde het plan te zullen 'optimaliseren' en 'opnieuw aan het rekenen' te zullen slaan. Ook tussen Pvda enerzijds en Alert! en GroenLinks anderzijds botste het toen F. Fonteijne (Pvda) deze twee oppositiepartijen ver weet in dit soort discussies keer op keer gemakkelijk te willen sco ren. Een motie van de WD voor een veilige route naar de sporthal aan de Kraaijensteinweg werd met een meerderheid aangenomen. SCHARENDIJKE - De politie heeft woensdag twee mannen (20 en 22 jaar) uit Schiedam aangehouden, die midden in de nacht bij de jachthaven van Scharendijke rond reden, Agenten troffen in de wa gen drie buitenboordmotoren aan. Deze motoren hadden ze vermoe delijk gestolen. Het tweetal is overgebracht naar Torentijd in Middelburg voor ver hoor. Gedupeerden van overstromingen 1998 tevreden met aanpak Tip? redzzee@pzc.nl Twintigjarige reed dronken in op groep jongeren in Renesse. MIDDELBURG - Tegen de twintigjari ge dronken automobilist uit Halste ren, die in de nacht van 25 juli in Renesse is ingereden op een groep jongeren, is gisteren voor de recht bank in Middelburg een rijontzeg ging van drie jaar en een gevange nisstraf van één jaar geëist. De jongeman had in een Renesser uitgaansgelegenheid flink gedron ken en reed vanaf het Transferium terug naar camping Duinhoeve. Op de Lage Zoom in Renesse ging het mis. Daar reed een groep fiet sers en er liepen wat mensen. Vol gens getuigen hoorden ze de auto over een verkeersdrempel klappen en hoorden ze het piepen van rem men. Wat toen gebeurde omschreef offi cier van justitie Zondervan als het kegeleffèct. De automobilist reed tegen de groep fietsers en de een na de andere viel om, met allerlei gevolgen, variërend van de nodige kneuzingen en schaafwonden tot zwaar hersenletsel en een open beenbreuk. De man bleek tegen de tachtig kilo meter per uur te hebben gereden en zeven keer de toegestane hoe veelheid alcohol te hebben gedron ken. Op de zitting zei hij dat hij de fietsers te laat gezien had en dat zijn wielen blokkeerden. Deskun digen hadden uitgerekend dat hij nog op tijd tot stilstand was geko men als hij zich aan de snelheid had gehouden. De reclassering adviseerde een ui terst milde straf, omdat een taak straf niet uitkwam, hij zijn rijbe wijs nodig had, een boete niet kon omdat hij geen inkomen had en dat een celstraf hem geen goed zou doen. De officier dacht daar anders over. Uitspraak op 7 november Tip? redactie@pzc.nl Met lage verwachtingen en lich te tegenzin gingen de medewer kers van het Middelburgse kan toor mee op een bedrijfsuitje. Het was bedoeld om de onderlin ge verhoudingen te verbeteren. Maar om daar nou een middag je paintballen voor te gebruiken, op elkaar schieten met verfballe- tjes dus, dat vonden ze toch maar een rare keuze. Tot ze zich hadden verzoend met het uitje, en vervolgens ook met elkaar. Paintballen bleek hen ra zendsnel nader tot elkaar te brengen. Bij elk raak schot klonk een welgemeend 'Sorry!' en een bezorgd: 'Gaat het met je?' Pre cies zoals het welzijnswerkers be taamt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45