pzc Ari eist alle aandacht op bij AZ Zeventienjarige ontzet Bayern 33 37 36 Geen proloog in 95e editie van de Tour de France Vrijdag 26 oktober 2007 Boston Red Sox flitsend van start in de World Series 1 Tip? sport@pzc.nl Braziliaan scoort en dupeert zijn ploeg tegen Zenit St. Petersburg. door Theo Brinkman SINT PETERSBURG - Na alle tegensla gen van de laatste weken heeft AZ weer eens een opsteker te pakken. Want zo mag het gelijkspel bij Ze nit St. Petersburg (1-1) toch wel worden beschouwd. Gejuicht werd er nauwelijks door de AZ-spelers. Ze waren vooral vermoeid na de slijtageslag tegen de Russische koploper. Het zwaar bevochten punt is een prima resul taat in de eerste groepswedstrijd van het Uefa Cuptoernooi. Het moreel zal bovendien extra zijn gesterkt door het feit dat AZ stand wist te houden, ondanks het feit dat het de hele tweede helft met tien man speelde. Waar het in de afgelopen weken met elf man een paar keer misging in blessure tijd, liep het nu met tien man wel goed af. Een hoofdrol was in Sint Petersburg weggelegd voor Ari, de Braziliaan die in de competitie tot dusver anoniem was. Hij eiste gis teren alle aandacht op. Eerst posi tief, daarna negatief. Na twintig minuten zette hij AZ op voorsprong, door een voorzet van Simon Cziommer met de knie over doelman Tsjontofalski in het doel te werken. Met zijn onver wachte treffer zorgde Ari voor ver lichting bij AZ, dat in de eerste twintig minuten grote problemen had. David Mendes da Silva wist zich meerdere keren geen raad met spelmaker Zirianov. Ook op de linkerflank werd AZ meerdere keren in verlegenheid gebracht. Op slag van rust was het ook Ari die zijn ploeg zwaar dupeerde. Op een moment dat de bal niet eens in de buurt was, gaf hij zijn tegen stander Martin Skrtel een knietje. Rood, was het juiste oordeel van de Cypriotische scheidsrechter Ka- pitanis op aanwijzen van zijn grensrechter. Het theater van Ari, die zelf de stervende zwaan speel de, maakte geen indruk. „Onprofessioneel", zei Louis van Gaal na afloop over de actie van pri AZ houdt stand in het Uefa Cup- duel met Zenit St. Petersburg (1-1). De enige treffer komt op naam van Ari, die daarna een domme rode kaart krijgt. zijn spits. „Hij zei dat zijn tegen stander hem trapte, maar dat zag de scheidsrechter niet. Vervolgens nam Ari revanche. Of ik daar met hem nog over ga praten? Nee, hoor, ik zeg in zulke gevallen altijd meteen wat ik ervan vind." De oliedomme actie van Ari bete kende de ommekeer in de wed strijd. Het overwicht en de rust die AZ had gehad na de verrassen de openingstreffer, waren op slag verdwenen. Want toen de Brazili aan nog achter het doel liep, op weg naar de kleedkamer, trok Ze nit de zaken al recht. Aanvoerder Timostsjoek benutte een straf schop die was gegeven na een over treding van Ryan Donk tegen Zi rianov. Wat volgde, was een Russi sche stormloop op het doel van AZ gedurende de gehele tweede helft. AZ kon niet veel meer doen dan verdedigen en hopen op een stiekeme, succesvolle counter. Die kwam er niet, de Alkmaarders hiel den op basis van vechtlust stand. Zenit St. Petersburg (Rus) - AZ 1-1 (1-1). 20. Ari 0-1, 43. Timosjtsjoek 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Kapitanis (Cyp). Rode kaart: 39. Ari (AZ). Gele kaart: Tek- ke (Zenit St. Petersburg), Mendes da Sil va, Agustien, Martens, Opdam, Koenders, Jaliens, Donk (AZ). Toeschouwers: 21000. Duitse clubs winnen alle drie op eerste speeldag Uefa Cup. RIJSWIJK - Bayern München deed het gisteren op z'n Duits op de eer ste speeldag in de Uefa Cup. De Duitse club stond vijf minuten voor tijd nog met 2-1 achter bij Ro de Ster Belgrado, maar bij het laat ste fluitsignaal had Bayern die ach terstand omgebogen in een 3-2-overwinning. De voor Mark van Bommel inge vallen Toni Kroos, slechts zeven tien jaar, maakte in de derde mi nuut van de blessuretijd de win nende treffer. Daarvóór had Mi- roslav Klose voor Bayern al twee keer een achterstand weggewerkt. Ook de twee andere Duitse clubs wonnen op de openingsdag van de poulefase in de Uefa Cup. Ham burger SV won in Noorwegen van Brann Bergen: 0-1. Belgisch inter national Vincent Kompany maak te in de 62e minuut het winnende doelpunt. Bij HSV speelde Oranje-internatio nal Joris Mathijsen de hele wed strijd mee. De andere drie Neder landers, Rafael van der Vaart, Ni- gel de Jong en Romeo Castelen, ontbraken door blessures, „leder een die de wedstrijd gezien heeft zal bevestigen dat er maar één ploeg aanspraak maakte op de ze ge en dat was HSV", zei trainer Huub Stevens na afloop. „We heb ben achterin bijna niets weggeven en zelf de kansen gecreëerd." In groep E versloeg Bayer Leverku- sen het Franse Toulouse met 1-0. Stefan Kiessling maakte de goal. DE PLEK VOOR EEN UITGESPROKEN STIJL IN MODERNE WOONINRICHTING! Hoofdrolspeler Ari vecht een duel uit met Alexander Anyukov (rechts). Anatoliy Tymoschuk (links) zet de achtervolging in. foto Dmitry Lovetsky/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35