an wel met een baan erbij Uitgever PZC in Britse handen Vast werk geeft mij zekerheden Startersdag in hotel Goes PZC Vrijdag 26 oktober 2007 3 1 PZC Donja Odijk bron Kamer van Koophandel geregel, maar dan ben je wel eigen baas. Wie artersdag van de Kamers van Koophandel, dit e :t, blijkt rondkomen van de eigen toko vers e ten niet weggelegd. Sterker: velen kiezen ervoor j Rn. Zeeuwse starters Aantal starters in Zeeland over de eerste drie kwartalen van 2006 en 2007. 2006 2007 landbouw en visserij 30 39 industrie 52 58 bouw 207 230 groothandel 74 67 detailhandel 232 184 horeca 80 72 vervoer 56 79 financiën 14 3 adviesdiensten 152 155 facilitaire diensten 160 168 persoonlijke diensten 198 189 algemene diensten 89 107 totaal 1344 1351 2006 2007 Tholen 100 108 Schouwen-Duivenland 147 154 Bevelanden 391 369 Walcheren 365 386 Zeeuws-Vlaanderen 341 334 Zeeland 1344 1351 Ronald Zwemer: „Het doel is om binnen drie jaar zodanig te groeien dat i mensen kan aannemen." foto Willem Mieras Naam: RZ installatie service en on derhoud Soort: elektrotechnisch bedrijf Plaats: Colijnsplaat Begonnen: 8 januari 2007 Ondernemer: Ronald Zwemer Waarom voor jezelf begonnen? „Als hoofd technische dienst van de Roompot in Kamperland, regel ik vooral dat kapotte dingen snel worden gerepareerd. Kleine repara ties doe ik nog zelf, maar de grote besteed ik uit. Toch werk ik graag met mijn handen. Al jaren denk ik erover om naast mijn werk een ei gen bedrijf op te richten. luist om weer meer zelf te kunnen doen." Dus ging je naar de startersdag „Vorig jaar besloot ik om dat slui merende idee definitief vorm te ge ven en ben vorig jaar op 4 novem ber naar de startersdag van de Ka mer van Koophandel gegaan voor informatie. Het was me toen nog niet duidelijk of je voor het oprich ten van een elektrotechnisch be drijf een vestigingsvergunning no dig hebt. Op de startersdag kon die vraag ook niet worden beant woord, maar ik kon wel direct een afspraak maken. In die zin was het letterlijk een startersdag voor mij." Was er veel voorbereiding nodig? „Er gaat veel tijd zitten in allerlei uitzoekwerk; het aanvragen van nummers, ontwerpen van briefpa pier en facturen. Dat soort dingen. In de afgelopen jaren heb ik zelf veel gereedschap gekocht, dus heel veel had ik niet nodig. Wel heb ik voor een paar duizend euro geïn vesteerd in kleine materialen. Ook heb ik voor een paar duizend euro een eigen bestelbus aangeschaft." Zeg je je baan op? „Ik wil bij de Roompot blijven werken. Die vaste baan geeft zeker heden. Ik werk er grofweg van 8 tot 4, al kan dat makkelijk tot 6 uit lopen. Na het eten heb ik tijd voor mijn bedrijf Ik werk bij de Room pot 38 uur en voor mezelf zo'n 20 uur per week. Het is goed te doen en mijn vrouw en zoon staan er positief tegenover." Heb je al veel klandizie? „Doordat ik veel contacten heb, komt er automatisch werk binnen. Op een kleine advertentie op inter net na, heb ik nog geen reclame hoeven maken." Verdient het ook? „Ik wil dat de omzet - niet de winst - in dit eerste jaar de helft bedraagt van mijn salaris. Dat lukt. Het doel is om binnen drie jaar zo danig te groeien dat ik mensen kan aannemen. Al wil ik niet al leen regelneef worden." GOES - De Kamer van Koophandel voor Zeeland verwacht 700 bezoe kers op de startersdag in Hotel Goes. Voor het zesde achtereenvolgende jaar organiseren de Kamers van Koophandel het evenement. Het wordt op 23 plaatsen gehouden en er worden 38.000 bezoekers ver wacht. In Zeeland vindt het plaats in Ho tel Goes en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Daar kunnen begin nend ondernemers en mensen die een bedrijf willen oprichten zich oriënteren. Zo presenteren zich di verse organisaties: van belasting dienst tot bank en van accountant tot notaris. Ook worden work shops gehouden over bijvoorbeeld belastingen, financiën en het vin den van klanten. Nieuw dit jaar is het digitale prikbord. Daar kun nen ondernemers gratis hun pro duct of dienst op aanbieden. De marktplaats is te vinden op: www.kvk.nl/startersdagzeeland. De website blijft ook na de startersdag in de lucht. Tijdens de startersdag wordt ook de winnaar bekendgemaakt van de Leen van Gelder-Startersprijs. Bezoekers kunnen zich aanmelden via de website van de Kamer. Brits concern zet bod op Apeldoornse uitgever door. APELDOORN - Wegener, eigenaar van onder meer de PZC, wordt Brits. De Apeldoornse uitgever van regionale kranten en huis-aan-huisbladen wordt onder deel van de Britse Mecom Group. De Britten deden gisteren hun overnamebod gestand, ondanks dat maar 86 procent van-de aande len was aangemeld, in plaats van de beoogde 95 procent. Een dag eerder was Mecom akkoord ge gaan met de voorwaarde van kar- telpolitie NMa om een deel van de huis-aan-huisbladen van Wegener in Oost-Brabant te verkopen van wege marktoverheersing. Wat Mecom gaat doen met de ove rige aandeelhouders, is nog niet duidelijk. De eveneens Britse aan deelhouder Governance for Ow ners, dat ruim 13 procent van Weg ener bezit, heeft vergeefs bij Me com een hoger bod bedongen. De biedingstermijn werd met twee weken verlengd in een ultieme po ging Governance for Owners als nog over de streep te trekken. Governance for Owners zei giste ren 'zich te verheugen in samen werking met Mecom als aandeel houder van Wegener*. Mecom betaalt circa 800 miljoen euro voor Wegener. Het bod op de aandelen is zowel in contanten (17,70 euro) per aandeel, als in aan delen Mecom. Mecom gaat Wegener en de Lim burg Media Group, die vorig jaar werd overgenomen van de Tele graaf Media Groep, samenvoegen. Apeldoorn, de huidige zetel van Wegener, wordt hoofdkantoor voor de Europese uitgeefactivitei ten van de Mecom Group. Behalve de Nederlandse regionale kranten die nu in handen zijn van Mecom, betreft dat kranten in Duitsland, Noorwegen, Denemarken, Polen en de Oekraïne. In totaal telt het concern straks 11.000 werknemers. Vertragingen in Duits treinverkeer BERLIJN - Miljoenen treinpassagiers in Duitsland hebben gisteren uren vertraging opgelopen doordat treinmachinisten om 2.00 uur het werk voor dertig hebben neerge legd. Het is de vierde staking in enkele weken. Vakbond GLD, waarbij 34.000 machinisten zijn aangeslo ten, eist 31 procent loonsverhoging en een onafhankelijke collectieve arbeidsovereenkomst. De bedoe ling van de stakers was 80 procent van het regionale en lokale trein verkeer plat te leggen. Assurantiekantoren gaan samen verder ZIERIKZEE - Driekleur Verzekerings groep uit Zierikzee neemt De Reus 8c Van Heemst uit Koudeker- ke over. Driekleur Verzekerings groep is met vestigingen in Zierik zee, Middelburg en Terneuzen in heel Zeeland actief, vooral op de zakelijke markt. De Reus 8c Van Heemst in Koudekerke heeft voor al op Walcheren een belangrijke positie op de zakelijke markt. De kantoren in Middelburg en Koude kerke worden op termijn samenge voegd om vanuit één locatie op Walcheren verder te gaan. Prijsvechter Easyjet koopt Britse rivaal LONDEN - De Britse prijsvechter Easyjet neemt voor 149 miljoen eu ro in contanten zijn rivaal GB Air ways over. Daarmee krijgt de op een na grootste prijsstunter van Europa een luchtvaartmaatschap pij in handen, die met negentien vliegtuigen op 31 bestemmingen vliegt in Zuid-Europa en Noord-Afrika. GB Airways vliegt met Airbus A32o's. De onderneming vervoer de vorig jaar in totaal 2,8 miljoen passagiers. Papierproducent Stora schrapt 1700 banen HELSINKI - De Finse papier- en kar tonproducent Stora Enso sluit drie papierfabrieken. Hierdoor gaan 1700 banen verloren. De ingreep volgt op een verlies in het derde kwartaal van 264 miljoen euro te gen een winst van 93 miljoen euro vorig jaar. Het gaat om twee papierfabrieken in Finland en een in Zweden. Ook worden banen geschrapt bij activi teiten elders in Europa. De ingreep moet leiden tot een jaarlijkse kostenbesparing van 140 miljoen tot 160 miljoen euro in 2009. Producenten biodiesel slaan handen ineen SLUISKIL - Acht Nederlandse biodie selproducenten, waaronder Ros enthal Energy uit Sluiskil, slaan de handen ineen. Als Vereniging Ne derlandse Biodiesel Industrie (VN- BI) willen zij het gebruik van bio diesel stimuleren. Binnen twee jaar moet Nederland dan een van de grootste producen ten van Europa kunnen zijn. Samen produceren de deelnemen de bedrijven 1,5 miljoen ton bio diesel per jaar. Daarmee kan Ne derland volgens de organisatie al in 2009 zeker 10 procent van de diesel vervangen door biodiesel. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33