Eigen baas, maar c Airbus A380 landt in Sydney na eerste commerciële vlucht Hoger beroep tegen 'aftapzaak' Ik geef mijn baan niet zomaar op 30 Vrijdag 26 oktober 2007 PZC ZES VRAGEN AAN Marcel Koole Klimaatneutraal wil hotel de Zeeuwse Stro men in Renesse worden. Gasten mogen zich niet meer schuldig maken aan vervui ling door hun bezoek aan het hotel. SINGAPORE - 's Werelds grootste passagierstoestel, de Airbus A380, heeft gisterochtend zijn eerste commerciële vlucht met succes vol tooid. Het toestel van Singapore Airlines landde rond half tien Ne derlandse tijd op de luchthaven van Sydney, nadat het ruim zeven uur eerder was vertrokken uit Sin gapore. Honderden mensen keken toe op de luchthaven Changi hoe het dub beldekstoestel opsteeg. In Sydney trotseerden eveneens tientallen be langstellenden, en meer dan hon derd journalisten, het slechte weer om de A380 te zien aankomen. Vlucht SQ380 maakte een zachte landing en taxiede langzaam naar een speciale brug waar de 471 pas sagiers vanaf beide verdiepingen van het toestel konden uitstappen. De oudste passagier aan boord was 91, de jongste tien maanden. De meeste tickets voor de vlucht waren door de luchtvaartmaat schappij op internet geveild. De veiling bracht 1,25 miljoen dollar op, de opbrengst ging naar goede doelen. De in Australië woonachti ge Brit Julian Hayward (38) betaal de de hoogste prijs: hij legde voor zijn ticket 100.380 dollar neer. De Airbus A380 kan 853 passagiers vervoeren, is 73 meter lang en heeft een spanwijdte van bijna 80 meter. Op elke vleugel zouden 72 auto's kunnen parkeren. Naam: Dees' Beautysalon Soort: schoonheidsspecialist en pe dicure Plaats: Middelburg Begonnen: 29 augustus 2007 Ondernemer: Désirée Blokpoel- Haverkamp Waarom voor jezelf begonnen? „Als opgeleid schoonheidsspecialis te en pedicure is het lastig om een baan te vinden. Daarom ontstond al snel het idee om een eigen salon te openen." Waar je je brood mee verdient? „Op langere termijn misschien. Met die vraag houd ik me eigenlijk helemaal niet bezig. Voorlopig wil ik mijn baan aanhouden. Ik werk bij de Hema in Middelburg. Daar heb ik een contract voor 16 uur, maar gemiddeld werk ik zo'n 32 uur per week. Ik zie het niet zitten om die vaste baan zomaar op te ge ven. Want je weet niet hoe zo'n ei gen zaak gaat lopen. Bij de Kamer van Koophandel zeiden ze 'als je het eerste jaar maar doorkomt'. Maar ik doe liever rustiger aan en bouw die salon rustig op. Mijn baan en daarmee mijn zekerheden opzeggen, kan ik altijd nog." Wanneer heb je tijd voor je salon? „Op dinsdag ben ik altijd vrij. En ik heb natuurlijk in de avonduren tijd." Lange voorbereiding? „Heel lang heb ik over de oprich ting niet nagedacht. Ik wilde in elk geval een salon aan huis. De gara ge was al verlengd en die hebben we deels omgebouwd tot schoon heidssalon. Ik wilde dat eerst in or de hebben voordat ik naar de Ka mer van Koophandel zou stappen. Pas toen ik dat deed drong het echt tot me door. Dan denk je: oei, nu is het serieus. Nu ga ik een ei gen bedrijf beginnen." Een droom? „Ik kan me voorstellen dat het heb ben van een eigen zaak voor velen een droom is. Maar voor mij is dat niet zo. Dat neemt niet weg dat ik het heel bijzonder vind. Naast al het geregel wat je met de oprich ting van zo'n bedrijf hebt, vond ik het verzinnen van een naam ook een lastige. Want die naam be paalt wel de eerste indruk die men sen van je salon krijgen." Wat voor indruk moet dat zijn? „Dat vind ik een hele moeilijke vraag. Ik schenk de meeste aan dacht aan kwaliteit en service. Het hoeft niet gelijk superdruk te zijn. Als mensen tevreden zijn, komen ze vanzelf terug. Dan ook volgt mond-tot-mondreclame. Daar moet je het van hebben." Naam: Marcel Koole Beroep: mede-eigenaar hotel Zeeuwse Stro men in Renesse Leeftijd: 34 Woonplaats: Middelburg door Jeffrey Kutterink Gasten moeten dus voortaan lopend komen? Nee. We meten het energieverbruik. De Klimaatneutraal Groep rekent voor ons uit hoeveel CO2 daarmee is gemoeid en compenseert dat door het planten van bomen. Ook het verbruik van de twee bedrijfsauto's wordt meegenomen. Dus het hotel staat binnenkort in het bos? Waar de bomen worden geplant laten we over aan Klimaatneutraal. Dat is makkelijk. Verbruik je meer, dan plant je ergens een extra boom? Dat is te kort door de bocht. Dit is slechts één manier waarop we ons energieverbruik willen compenseren. We doen meer. We werken al lan ger met een warmtekrachtkoppelaar en hergebruiken restwarmte voor verwarming van het zwembad en de afwasmachine. En dan laat u nog wat bomen planten en dat is het dan? Het kan geen kwaad om de CO2 te compenseren. Verder maken we gas ten bewust van hun energieverbruik. Misschien is het voor u niet ge noeg. Maar we verplichten mensen niet om met de bus naar Middel burg te gaan. Als iemand uit de badkamer stapt kan toch ook automatisch het licht uit? We gaan mensen niet betuttelen. Ook de temperatuur op de kamers is niet centraal geregeld. De één heeft het sneller koud dan de ander. Wel schakelen we de verwarming uit als kamers bijvoorbeeld een maand niet worden gebruikt. Dus iedereen kan vrolijk alle lampen en de televisie aan laten staan? We doen een beroep op de eigen verantwoordelijkheid van gasten. Het compenseren van CO2 is een stap in de richting. We zijn er nog niet. Een eigen bedrijf opzetten is één. Het is een hoo| nog niet zeker is van zijn zaak, vliegt langs bij de jaar op zaterdag 3 november. Eenmaal de stap ge twee. Die vette BMW van de zaak is voor de mee om naast hun bedrijf voor een baas te blijven wei door Jeffrey Kutterink Désirée Blokpoel-Haverkamp: „Bij de Kamer van Koophandel zeiden ze 'als je het eerste jaar maar doorkomt'. Maar ik doe liever rustiger aan en bouw die salon rustig op." foto Ruben Oreel De Airbus A380 op het vliegveld van Sydney. f drag van verdachten te volgen. In februari oordeelde de rechtbank dat 'de winstgevendheid van het bedrijf door de aftapbaarheidswet- geving in enige mate wordt aange past'. De rechtbank zag echter geen mogelijkheid de overheid te verplichten een vergoeding te beta len aan de internetaanbieders. De grondwet zegt dat een rechter deze verplichtingen niet mag toet sen. XS4all, een dochteronderne ming van KPN, is het daar niet mee eens. „Kosten die op last van de over heid in het algemeen belang wor den gemaakt, moeten door de hele gemeenschap worden gedragen", aldus de internetaanbieder. XS4all vindt het bedrag om aan de ver plichtingen te voldoen onevenre dig hoog en eist een vergoeding van de overheid. XS4all claimt van de Staat een be drag van bijna 500.000 euro voor de periode 2001-2004. Voor de pe riode daarna is nog geen bedrag vastgesteld. XS4all verwacht pas in de loop van volgend jaar een uit spraak van het hof. Internetaanbieder wil vergoeding voor kosten aftapbaar netwerk. AMSTERDAM - Internetaanbieder XS4all gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank eer der dit jaar dat providers zelf alle kosten op zich moeten nemen om hun netwerken aftapbaar te ma ken. Dat maakte het bedrijf giste ren bekend. Justitie en politie gebruiken de in- foto Rob Griffith/AP temettap om het e-mail- en surfge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32