Beetje stijgen, stukje dalen Ook licht in kassen gaat uit Justitie vindt ook relatie met uitbehandelde patiënt strafbaar Sarah-Jane niet in jeugdraad VN Lentekind vindt vaste grond voor dagcentrum met Saito-therapie pzc Vrijdag 26 oktober 2007 27 Maureen Hofman voor haar 'kist'. foto Danielle Belderok Zestien kinderen mogen zelf vliegen vanaf Midden-Zeeland door Marcel Modde ARNEMUIDEN - Vijftien jongens en één meisje, tussen de tien en zes tien jaar. Allemaal dromen ze er van piloot te worden. Op vliegveld Midden-Zeeland ondergingen ze gisteren hun vuurdoop en wakker de het 'vliegvirus' onder de aanste kelijke verhalen van de instruc teurs verder aan. Maureen Hofman heeft niks met stewardessen. Ook al is ze op de tienervliegdag van de Aeroclub Zeeland veruit in de minderheid, voor haar lonkt veel meer de cock pit van een groot passagiersvlieg tuig. „Maar dan ook als de cap tain", verheult de elfjarige Terneu- zense niet in het minst waar haar ambities liggen. Onlangs, onder weg naar Turkije, mocht ze nog achter de anders verboden deur voorin een kijkje nemen. „Hoe ik dat voor elkaar kreeg? Nou ge woon, het was een Turkse piloot en als je een beetje blond bent, gaat dat best!" Zenuwachtig over de gedachte dat ze straks op zo'n achthonderd meter hoogte de stuurknuppel zal mogen overne men van de instructeur, is Maureen niet. „Hij zit naast me en zal heus wel ingrijpen als het fout zou gaan." Even later aan de vluchtsimulator in het leslokaal laat ze zonder probleem de start baan van Midden-Zeeland onder zich. Buiten staan twee Cessna's en een Auster op hen te wachten. Terwijl de ene groep wordt rondgeleid langs het glimmend moois in de hangar, het ander viertal door de havenmeester in de vliegtoren wegwijs wordt gemaakt in de re gels en wetenswaardigheden van het aan- en afvliegen, mag Maureen in de blauwwitte PH- HLD stappen. Maar niet voordat Vliegen in het echt is eigenlijk nog makkelijker dan op de vluchtsimulator ze samen met piloot Jaap Willem Eijkenduijn 'de kist' van buiten en binnen hebben geïnspecteerd op eventuele mankementen. Het vierpersoonstoestel hobbelt over het gras naar de onverharde startbaan. Dan volgas en los! Heiig Zeeland trekt als een bruin-groene lappendeken onder ons door. Van de Wester- naar de Oosterschelde is een paar minuten. De instruc teur laat zijn leerlingen (afzonder lijk) boven Walcheren en de Beve- landen rustig wat rondjes draaien. Beetje stijgen, stukje dalen, even voelen hoe soepel de Cessna op de stuurknuppel reageert. „Best mak kelijk", vindt de Terneuzense. Ei genlijk nog makkelijker dan op de vluchtsimulator, zijn alle zestien het er over eens, wanneer ze later weer veilig op de grond staan. Initiatiefnemer Reint Laan kijkt te vreden naar de lachende gezich ten. Voor hem het bewijs dat iede re droom piloot te worden, kan uit komen. „Het is geen elitesport, je hoeft ook niet van het koninklijk huis zijn. Mijn vader was een ge wone straatveger. Ik ben acteur en vlieg!" De glastuinbouw in Rilland dooft het licht in Nacht van de Nacht. rilland - De glastuinbouw in de Bathpolders bij Rilland doet mee met de Nacht van de Nacht zater dag. De lampen in de kassen gaan 's avonds uit en blijven gedoofd tot zondagmorgen 06.00 uur, laat woordvoerder Wilco Wisse weten. Hij geeft aan dat de telers in feite altijd met een Nacht van de Nacht bezig zijn: het beperken van de lichtuitstoot uit kassen is een voortdurend proces. „We willen er voor zorgen dat de kassen licht dicht worden." De Zeeuwse Mi lieu Federatie had de glastuin bouw gevraagd de lichten uit te doen. Medewerker Melissa Ernst is blij dat de telers het verzoek hono reren. In de Nacht van de Nacht wordt aandacht gevraagd voor de schoon heid én de functie van de duister nis, die steeds meer onder druk staan door de toenemende verlich ting. In Zeeland spelen zich op ne gen plaatsen activiteiten af SI www.nachtvandenacht.nl middelburg - De voormalige Roo sevelt Academy-studente Sarah-la- ne Koulen heeft niet genoeg stem men gehaald om de Nederlandse jongerenvertegenwoordiger van de Verenigde Naties te worden. Sarah-Jane, kleindochter van Por- gy Bess-oprichter Frank Kou len, voerde een intensieve campag ne (www.saarmardevn.nl) maar moest in de halve finale afhaken. Wouter Thibou (23) uit Wagenin- gen wist de meeste stemmen te trekken. Hij zal de komende twee jaar afwisselend vanuit Nederland en New York de Nederlandse jon geren vertegenwoordigen. Psycholoog Emergis voor Middelburgse rechtbank. door Ad Roos MIDDELBURG - Mag een psycholoog een (seksuele) relatie beginnen met een cliënte met wie hij profes sionele bemoeienis heeft gehad? En waar houdt de hulpverlening op? Voor officier van justitie J. Zondervan een uitgemaakte zaak: een psycholoog moet gewoon met zijn vingers van andere mensen af blijven, en zeker als ze in behande ling zijn. Zo hoorde de 31-jarige psycholoog van Emergis uit Sas van Gent giste ren voor de rechtbank in Middel burg een gevangenisstraf van twin tig maanden tegen zich eisen en mag hij van de officier vijfjaar zijn beroep niet meer uitoefenen. Ove rigens had de man voor zichzelf om levenslange ontzegging ge vraagd. De zaak speelde in en rond Terneuzen tussen juli 2004 en mei van dit jaar. Hij ging om drie vrouwen: een cliënte die door hem was uitbehandeld, maar nog wel in behandeling was bij een col lega, een tweede die volgens hem geen behandeling nodig had om dat ze van haar alcohol probleem af was en een derde vrouw net was uitbehandeld. Met deze drie vrouwen begon hij een relatie en met twee van hen werd ook het bed gedeeld. De psy choloog zag het probleem niet. De vrouwen waren bij hem uitbehan deld of bij een collega in behande ling dus wat kon er dan verkeerd Tegen een 31-jarige psycholoog van Emergis is 20 maanden cel geëist wegens het aangaan van een seksuele relatie met cliën ten. aan zijn? „Van alles", oordeelde de officier, omdat de vrouwen hem mogelijk nog steeds als hulpverle ner zagen en volstrekt nog niet ge schikt waren voor een relatie. Aan dit alles kwam een einde, doordat Emergis de psycholoog wilde ontslaan en er volgens de raadsman druk op de vrouwen werd uitgeoefend om vooral een aangifte te doen. Een van de vrou wen werd te verstaan gegeven dat als ze géén aangifte deed, ze door Emergis niet verder werd behan deld en dat ze haar aanstaande ap partementje wel kon vergeten. De raadsman van de psycholoog stelde dat de vrouwen nooit door zijn cliënt zijn behandeld en seksu ele handelingen vrijwillig waren. Dit, plus de gedwongen aangifte, kon volgens hem alleen maar lei den tot vrijspraak. Uitspraak op 7 november Saitocentrum Lentekind open voor kinderen met handicaps of problemen door Claudia Sondervan middelburg - Het enthousiasme van een moeder voor een therapie die haar hevig epileptische, ernstig gehandicapte kind deed opleven heeft geleid tot een nieuwe zorg voorziening voor Zeeuwse kinde ren. Stichting Lentekind biedt op de nieuwe locatie in Middelburg dagelijks opvang en Saito-ritmiek aan kinderen met meervoudige complexe handicaps, Down en bin nenkort ook met specifieke proble men als hechtingsstoornissen. Saskia van der Weel zag vier jaar geleden hoe die Japanse techniek van ritmische schudden haar doch ter Nonna tot rust en tot bewust contact met de buitenwereld bracht. Sindsdien spant ze zich in om Zeeland te voorzien van een Saito-Centrum. Gisteren opende het begin daarvan in het congresge bouw van Arduin aan de Jan van Sprengerlaan, net buiten de kom van Middelburg. Gedeputeerde G. van Heukelom opende met de drie vaste en een aantal nieuwe be- zoekertjes van Lentekind de vaste basis. Ruim dertig hulpverleners van andere instellingen maakten er uit eerste hand kennis met de Saito-techniek tijdens workshops van het echtpaar Nagayo, de opvol gers van grondlegster pedagoge Kimko Saito. De ritmiek wordt bij Lentekind gegeven aan kinderen van nul tot zes jaar. De dagopvang bij Lentekind is ook open voor oudere kinderen. Zij krijgen een aangepast ritmiekprogramma. Len tekind kan beschikken over de zwem- en theaterfaciliteit van Ar duin op het terrein en de belen dende parken Toorenvliedt en Ter Hooge. Het centrum is toeganke lijk voor kinderen met een per soonsgebonden budget voor zorg. AWBZ-erkenning is aangevraagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29