Haast voor Timmerfabriek azc Middelburg PZCI21 Verzet tegen schrappen treinen 33 Kinderopvang Walcheren opent acht nieuwe locaties voor buitenschoolse opvang 30 en 31 Gezonde dag in Ter Reede Welzijn AZ houdt met tien man stand tegen Zenit St. Petersburg Vrijdag 26 oktober 2007 Tip? redwalch@pzc.nl MIDDELBURG - Kinderen van de buitenschoolse opvanglocaties (BSO's) op Walcheren, reden gisteren in een ouderwetse Ame rikaanse schoolbus een rondje Walcheren om acht nieuwe lo caties officieel te openen. In de bus reed een aantal clowns mee. Op de opvanglocaties werden de kinderen ontvangen met gebak en cadeaus. Van de acht nieuwe BSO's zijn er twee gevestigd in Middelburg waarvan één aan de Roozenburglaan en één aan de Dunantlaan. In Vlissingen zijn er ook twee geo pend, één aan de Flamingoweg en één aan de Gogelweg. De overige vier zijn gevestigd in de Dongestraat in Oost-Souburg, de Torenstraat in Oostkapelle, de Schuitvlotstraat in Grijpsker- ke en in de Kerkstraat in Veere. foto Ruben Oreel Eigen baas worden in je vrije tijd Gemeente Vlissingen is weer aan late kant met subsidieaanvraag. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als de gemeente Vlis singen de Rijksmiljoenen voor de Timmerfabriek wil vangen, zal ze wel iets met het monument moe ten gaan doen. Architecten maken een restauratieplan. En snel ook, want het ministerie wil het voor november binnen hebben. Drieënhalf miljoen zou Vlissingen kunnen krijgen om de Timmerfa briek op te knappen. Dan zou ze er zelf 'nog maar' anderhalf hoe ven bij te leggen, of laten bijleggen door een investeerder. Architecten VLISSINGEN - In het Atrium van verzorgingstehuis Ter Reede in Vlissingen is dinsdag 30 oktober vanaf 14.00 uur de Gezonde Leef stijldag. Er is een informatiemarkt met uitleg over onder meer ge zondheidsrisico's. In de beautysa lon kunnen bezoekers gratis schoonheidsadvies krijgen. Ook zijn er workshops tai chi te volgen en voor kinderen is er vanaf 15.30 uur een poppendokter aanwezig. werken zich een slag in de rondte om het restauratieplan nog deze week af te ronden. Het zou niet de eerste keer zijn dat Vlissingen subsidies laat schieten, omdat aanvragen niet op tijd de deur uit waren. Waarom het nu dan weer op het laatste moment moet? „Dat komt omdat de minis ter het subsidieprogramma pas in juli bekend heeft gemaakt", vertelt wethouder Tineke Verhage. „In au gustus zijn architecten er gelijk mee aan de slag gegaan. Ze zijn nu nog bezig, het is heel veel werk." Die architecten zijn van het Vlis- singse bureau WTS. Zij maken een restauratieplan en een plan voor herbestemming. „Dat moet, als we in aanmerking willen komen voor Goes wil met andere spoorgemeenten praten met Prorail en NS. LEWEDORP - Goes wil samen met Vlissingen, Middelburg, Kapelle en Reimerswaal een gesprek met Pro rail en NS. Burgemeester D. van der Zaag vindt het 'onacceptabel' dat volgend jaar maart/april een maand lang geen treinen in Zee land rijden. de subsidie. Architecten brengen in kaart wat er precies moet gebeu ren voordat de Timmerfabriek ge bruikt kan worden. Dat zal veel zijn. Zowel van binnen als van bui ten. Anders raakt de fabriek verder in verval. Het werk kost zeker een jaar, dus voor 2009 betrekt über haupt niemand de fabriek." Wel praat de gemeente al met kan didaten. Die zijn er zat. „Er zijn in derdaad organisaties en bedrijven die belangstelling hebben getoond. Met hen kunnen we een overeen- Het restauratieplan voor de Timmerfabriek moet deze week afzijn. Aan de hand daarvan kijkt het Rijk of Vlissingen de miljoenensubsidie kan krijgen. Ook verlangt hij een excuus voor de gang van zaken tot nu toe. Pro rail heeft de gemeente Goes op nieuw tegen de schenen geschopt door bij de spoorovergang aan de Nieuwe Kraaijertsedijk in Lewe- dorp zonder vergunning kantoor units te plaatsen. Bewoners aan en rond de dijk hebben geklaagd over geluidsoverlast door werkverkeer, vooral 's nachts. Volgens Van der Zaag moet alsnog vergunning worden aangevraagd, komst van maximaal vijf jaar aan gaan. Of korter zelfs. Ook staan wij nog steeds open voor Holland Casino. En zij voor ons, zodra zij van de overheid een vijftiende ves tiging mogen openen." Behalve met het Rijk praat de ge meente met de provincie over een bijdrage. Niet alleen voor de lobby in Den Haag, maar ook in finan ciële zin. In juli 2008 hoort Vlissin gen of ze op de Rijksgelden kan re kenen. Dat zit wel snor, denkt Ver hage. „En als ik het mis heb, moe ten we zien of we de fabriek nog wel willen opknappen. Sowieso moeten wij nog bepalen of we bij dragen. Als er iets gebeurt, en daar zijn redenen voor te bedenken, kunnen we alles nog afblazen." maar heeft het geen zin het werk te frustreren. „Dan tref je reizigers en bewoners nog meer. Wel moet Prorail de nachtelijke hinder beper ken." Vorige week maakte Goes zich ook al boos omdat Prorail zon der overleg met de gemeente zes spoorwegovergangen tegelijk wil de afsluiten. Prorail beriep zich op toestemming van de gemeente Middelburg, terwijl de spoorover- gangen tot het grondgebied van Goes behoren. MIDDELBURG - Tijdelijke huisves ting, veiligheid en het begeleiden van asielzoekers. Wie wil weten wat er in een asielzoekerscentrum gebeurt, kan op zaterdag 3 novem ber tussen 10.00 en 15.00 uur een kijkje nemen in het azc aan de Stromenweg in Middelburg. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers, Vluchtelingenwerk en de Me dische Opvang Asielzoekers doen mee aan de dag van het azc. Tip? red0ctie@p2c.nl Met lage verwachtingen en lich te tegenzin gingen de medewer kers van het Middelburgse kan toor mee op een bedrijfsuitje. Het was bedoeld om de onderlin ge verhoudingen te verbeteren. Maar om daar nou een middag je paintballen voor te gebruiken, op elkaar schieten met verfballe- tjes dus, dat vonden ze toch maar een rare keuze Tot ze zich hadden verzoend met het uitje, en vervolgens ook met elkaar. Paintballen bleek hen ra zendsnel nader tot elkaar te brengen. Bij elk raak schot klonk een welgemeend 'Sorry!' en een bezorgd: 'Gaat het met je?' Pre cies zoals het welzijnswerkers be taamt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23