Navo valt Taliban aan Moeder filmde verkrachting van haar zevenjarig dochtertje Spanning rond Koerdistan loopt op 11° HET WEER: O Bewolkt Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Brief Michiel de Ruyter in november op veiling HAARLEM - Een brief van zeeheld Michiel de Ruyter moet volgens een taxatie ten minste 8000 tot 10.000 euro opbrengen. De onbe kende brief wordt 22 november ge veild bij Bubb Kuyper Veilingen in Haarlem. In de brief, gedateerd 25 september 1659, beschrijft De Ruy ter (1607-1676) de toestand aan boord van zijn schepen en de mili taire acties die de Nederlanders voor de Deense kust ondernamen. Martin Jol weg bij Tottenham Hotspur OEN HAAG - Martin Jol stapt op bij Tottenham Hotspur. De 51-jarige trainer heeft gisteren voor de Uefa Cup-wedstrijd tegen Getafe uit Spanje zijn ontslag aangeboden. Spurs verloor de wedstrijd met 2-1. Jol boekte na zijn aantreden in november 2004 successen in Lon den, maar dit seizoen presteert hij slecht met de club. Tottenham staat in de Engelse competitie der de van onderen. Britse investeerder koopt uitgever PZC APELDOORN - De Britse Mecom Group wordt eigenaar van Wege ner, uitgever van regionale dagbla den, waaronder de PZC en BN/ DeStem. Mecom deed gisteren zijn overnamebod gestand. Mecom heeft ook kranten in Duitsland, Noorwegen, Denemarken, Polen en Oekraïne. Het concern telt straks elfduizend werknemers. pagina 31: uitgever PZC in Britse han den Glorietijd Zeeuwse mossel is voorbij Zie pagina 2 en 3 Literatuurprijs gaat om de eer, niet om het geld 'WÊÊÊÊÊÊ 79% llfreens 21% aantal reacties: 373 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Auto: 13; Agenda: 15; Cultuur: 16; Beurs: 29; Econo mie: 30 en 31; Sport: 34 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Geïnteresseerd? Kijk morgen in deze krant! Vrijdag 26 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 253 - los Nederlandse en andere troepen willen rebellen uit Uruzgan verjagen. door Remko Tanis DEN HAAG - Navo-troepen in Afgha nistan hebben de aanval geopend op de Taliban-rebellen in Uruz gan. Met een grootschalig offensief wordt geprobeerd de Baluchivallei, een schuilplaats van de rebellen, schoon te vegen. De vallei ligt pal ten noorden van Tarin Kowt, waar het Nederlandse Kamp Holland ligt. De operatie Spin Gahr begon woensdagavond en eiste toen di rect al het leven van een Australi sche commando. Aan de operatie doen vijftienhonderd militairen mee. Het gaat om Nederlandse, Australische, Britse en Afghaanse troepen. De bedoeling van het of fensief is het gebied Taliban-vrij te maken. Volgens het ministerie van Defen sie krijgen de Taliban steeds meer invloed in het gebied. Hierdoor lo pen de wederopbouwactiviteiten veel vertraging op. Ook komt de lokale bevolking te veel onder druk te staan van de re bellen. Het ministerie hoopt het tij met dit offensief alsnog te keren. De Baluchivallei is sinds het begin van de Nederlandse missie in Uru zgan, in augustus vorig jaar, nog nooit Taliban-vrij geweest. De strij ders gebruiken de vallei om in rela tieve beschutting aanvallen voor te bereiden. Begin deze maand nog raakten vijf Nederlandse militairen gewond, toen zij tijdens een patrouille in Navo-troepen hebben de aanval geopend op de Taliban-rebellen in de Afghaanse streek Uruzgan. Met de aanval wordt gepoogd de Baluchivallei schoon te vegen. de buurt van de Baluchivallei wer den beschoten. Ten zuiden van de Baluchivallei ligt de hoofdstad van Uruzgan, Tarin Kowt. Hier ligt ook Kamp Holland, waar de meesten van de ruim vijftienhonderd Nederlandse militairen zitten. Juist gisteren werd bekend dat ruim zeshonderd Afghaanse gevechtstroepen hun basis naast Kamp Holland hebben opgeslagen. De militairen zijn di rect inzetbaar. pagina 5: vredesmissies belasten op bouw Navo-reactiemacht pagina 7: Unicef hekelt falend beleid voor Afghanistan SITTARD - Een 40-jarige man Lim burger en zijn 32-jarige vriendin, die worden verdacht van verkrach ting van het dochtertje van de vrouw, hebben de seks met het ze venjarig kind tientallen keren ge filmd. Twee bronnen hebben giste ren bevestigd dat het paar tussen van januari 2006 tot hun arrestatie in juli pornografische videofilms hebben gemaakt van het meisje. De twee zouden zich gedurende anderhalf jaar aan het kind heb ben vergrepen in een loods op een industrieterrein in Keipen. De ge huwde man woonde, in afwach ting van zijn echtscheiding, in die loods. De officier van justitie wil de gisteren het bestaan de porno films met het meisje niet tot in de tails bevestigen. Wel dat in de dag vaardingen staat dat de twee wor den verdacht van het vervaardigen van kinderporno, en ook van ver krachting en ontucht. De zaak kwam aan het licht toen een tante van het meisje, bij wie zij vaak lo geerde, argwaan kreeg door het ge drag van het kind. Toen zij daar over doorvroeg, zou de zevenjari ge over de ontucht hebben ver teld. De vrouw bracht de vader van het meisje op de hoogte. pagina 3: commentaar pagina 10 en 11: bestrijding kinder porno Zeeuw*® £V!w«ten zoekt'. ANKARA - Kinderen lopen achter Turkse militai ren aan die langs de grens met Irak patrouilleren. Turkije begint zijn geduld te verliezen en zal de aanvallen van de Koerdische PKK-rebellen vanuit het noorden van Irak niet langer tolereren. Dat zei de Turkse president Gül gisteren. Turkije heeft gedreigd met een inval in Irak als de Ameri kanen of de Iraakse Koerden ingrijpen tegen de rebellen blijven afhouden. foto Darko Bandic/AP AZ sleept punt weg uit Sint Petersburg 33 nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Opnieuw Hollands glorie in Solar Race

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1