Lubbers: 'Negeer Wilders en Verdonk' ACTIE ACTIE ACTIE ACTIE PZC Woensdag 24 oktober 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.ni Kinderontvoerder Nederland pretendeert de rechten en belangen van het kind voorop te stellen. Ik zeg 'pretendeert' want de kin derrechter heeft in het geval van Beau besloten dat ze terug moet naar Australië. Het is toch te gek voor woorden dat een rechter de 'maatschappelijke binding' van een kind van 8 zwaarder laat we gen dan de emotionele binding die ze met haar moeder heeft? Er moet toch gekeken worden met wie het kind de meeste binding heeft i.p.v. waar het kind binding heeft? Hier spelen heel andere belangen een (hoofd)rol; verdragen, buiten landse betrekkingen, politieke be langen die op het spel komen te staan wanneer écht naar het be lang van het kind wordt gekeken. En het kind is er (weer) de dupe van dat het systeem nu eenmaal zo in elkaar zit. Beau is zeker de enige niet die zon der pardon wordt teruggestuurd. Margo wordt in haar eigen land be schuldigd van kinderontvoering van haar eigen kind. De regering is al jarenlang op de hoogte van deze situaties en doet NIETS. Het is werkelijk onbegrijpe lijk... Corina Steketee Bijsterweg 46, Oud Sabbinge Kerncentrale Het cartoon geplaatst in de zater dageditie lijkt leuk. De medewer kers moeten dit als een dolksteek ervaren. Zeeland moet zich realise ren dat deze mensen werken on der de druk van 'winstmaken'. Een druk, opgelegd via de directie, door aandeelhouders. Dat zijn wij, voor een deel, via de provincie en de gemeenten. Aan deze winstdwang probeert het management van de centrale te voldoen. Op het personeelsbe stand valt makkelijk te bezuinigen. De werknemers laten hun verant woordelijkheid voor de samenle ving voorgaan op hun eigen be lang. Tussen deze twee zitten ze klem. Men noemt ze niet strijd baar. Het blijven normale mensen waar in spanningen zich opbouwen. De KFD meldt dit terecht; de werk druk is hoog, de afstand tussen medewerkers en het management is groot, de aandacht voor nucleai re veiligheid neemt hierdoor?) af De spotprent toont de werkelijk heid nog?) niet. We kunnen rus tig gaan slapen. J.W.Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Predikers Het kabinet wil beledigende predi kers aanpakken en eventueel een beroepsverbod opleggen (PZC 19-10). Alweer een voorbeeld van de slappe aanpak van deze rege ring. Een rechter moet de bevoegd heid krijgen om na een veroorde ling, bij een dubbele nationaliteit, het Nederlanderschap te ontne men een vervolgens in elk geval als ongewenste vreemdeling uit te wijzen. Dan zijn we voorgoed van zo'n figuur af. Waarom toch steeds dit soort zaken met fluwelen hand schoenen aanpakken. Dit heeft toch niets met vrijheid van gods dienst te maken. Aad J. de Beijer Dwarsweg 4, 's-Heer Arendskerke Verdonk 2 Verdonk weet beter dan wie ook wat het Nederlandse volk wil. Zij wijst daarbij voortdurend naar het grote aantal stemmen dat zij heeft getrokken. Vervolgens zal zij zelf wel uitmaken wat goed is voor ie dereen. Zij heeft daarbij geen partij nodig, want dat woord schrikt de men sen maar af Op democratische in spraak zit men blijkbaar niet meer te wachten. Nee, Verdonk richt een beweging op. Zij hoeft dan geen inspraak te dulden en geen macht te delen. Zo kan zij op een geoorloofde wij ze premier worden en de macht krijgen. Wees waakzaam: Zwakke demo cratieën zijn vatbaar voor dicta tuur. Mr J. van der Wijst Dam 46, Middelburg Verdonk 3 Met de beste wil van de wereld kan ik niet begrijpen dat er nog ie mand woorden wenst vuil te ma ken aan deze vrouw. Ook de me dia die achter haar aanhollen zijn ziende blind en horende doof Je hoeft geen psychologie gestu deerd te hebben om vast te stellen dat het een pure nareist is. Het druipt ervan af Narcisme: ziekelij ke liefde voor zichzelf. Leen Jobse Esdoornlaan 17, Middelburg GroenRijk in Vrienden Houden Huis! Elke zondag om 19.00 uur bij RTL 5 Bergthee Gaultheria procumbens. Geliefd vanwege zijn winter groene blad en zijn sprekende rode bessen. Potmaat 9 cm. GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 Blokhutten vanaf 469,- Ruime sortering steen- en bestratingsmaterialen. Ruime keuze in sfeer-, trend- en cadeau-artikelen. Lepelplant Spatiphyllum. De lepelplant is gekozen tot bureauplant van het jaar 2007. Een absolute desktopper! Potmaat 14 cm. GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 0118-470400 Bij aankoop van een boom ontvangt u een GRATIS boompaal en boomband. Ontpolderen 2 De heer Blok schrijft in Lezers Schrijven (PZC 20-io)dat hij het van harte zal toejuichen als de Hedwige/Prosperpolders ontpol- derd zullen worden. Een zeer be perkt eigenbelang (grondeigena- ren/pachtboeren)moet wijken voor een groot algemeen belang: een overlevingskans voor flora en fauna van de getijdenrivier de Westerschelde. Hij vergeet dat die paar boeren ook een groot belang dienen, namelijk zorgen voor tien tallen tonnen aan voedsel voor dui zenden mensen. Op uitstekende landbouwgrond moet je zuinig zijn, zeker in een tijd dat de voed selschaarste op wereldniveau al leen maar toeneemt. Laat die foei lelijke grootschalige akkerbouwper celen, zoals de heer Blok die om schrijft, dus gebruikt worden waar ze voor bedoeld zijn. Laat eerst België maar eens zorgen dat ze geen ongezuiverd afvalwater van steden en industrie meer lo zen op de Westerschelde, als ze dat voor elkaar krijgen zal de flora en fauna een grotere stap vooruit maken dan door het ontpolderen van de Hedwigepolder. J. Meliefste Chopinlaan 1a, Vlissingen Ontpolderen3 Onlangs ging ik mee met een vlieg- tochtje boven Zeeland. Dat was een leuke en verbazingwekkende ervaring: niet te geloven hoe veel water er in Zeeland te zien is, bin nen en buiten de dijken. Wellicht zou het goed zijn als me vrouw Verburg eens een vlieg- tochtje boven Zeeland maakte (bij helder weer). Misschien krijgt ze dan wel de gedachte: kan ik wat anders doen met die 600 ha vruchtbare grond dan ontpolde ren? Als ondeskundig iemand denk ik - jawel. Bijvoorbeeld de grond gebruiken om er een gewas op te verbouwen (tarwe?) en dus meel te produceren met subsidie. En dat vervolgens naar landen ver zenden waar dagelijks duizenden sterven van de honger (vooral kin deren). Daar is geen geld voor? Echt niet? Dat argument slaat ner gens op. Hoeveel miljoenen kost dat ontpolderen? Dat geld is er dus wel! Misschien is het ook wel de moei te waard om eens het oordeel van de Raad van State te vragen. Het oordeel van de RvS wordt veelvul dig gebruikt voor aanzienlijk min der belangrijke zaken. J. P. de Witte Meloenstraat 5, Goes Oud-premier hekelt houding op ministerie en in eigen CDA. door Karen Zandbergen ROTTERDAM - De reputatie van Ne derland als een gastvrij en tolerant land is omgeslagen in die van een vijandig oord dat vreemdelingen weert, stelt oud-premier Ruud Lubbers. „Politiek Den Haag moet geen aandacht besteden aan Wil ders en Verdonk", is het opmerke lijke advies van de CDA'er die de ze week een conferentie in het Vre despaleis over radicalisering en in tegratie voorzit. Lubbers verwijt zijn eigen CDA dat het zich liet meeslepen door het idee dat Nederland niet gast vrij moet zijn, zodat het veel ellen de buiten de deur kan houden. Bal kenende zou zich eens moeten uit spreken tegen de anti-islamtoon van Wilders, zei Lubbers in sep tember bij de presentatie van zijn boek De vrees voorbij. Maar nu is de oud-premier tot het inzicht ge komen dat politici de polariseren de uitspraken van Verdonk en Wil ders het best naast zich neer kun nen leggen. „Als Wilders te ver gaat, straft dat zichzelf af Die grootspraak gaat zich tegen hem keren. Andere poli tici moeten er vooral geen aan dacht aan besteden. Ze kunnen er beter voor zorgen dat er weer een positief beeld van migranten ont staat. Onder Verdonk leek het wel alsof het de eerste plicht van de re gering was om mensen weg te houden. De toon is nu beter met de PvdA'ers in het kabinet, maar het CDA is slechts een beetje om." 'Die grootspraak van Geert Wilders gaat zich tegen hem keren' Met het grootste deel van de al lochtonen gaat het goed, stelt Lub bers. „Die zijn ondernemend en spreken Nederlands. Die goede voorbeelden moeten zichtbaarder worden. Dan verdwijnt ook de krampachtigheid waarmee politici nu met allochtonen omgaan. Het moet niet meer gaan om integra tie, maar om participatie." Is er dan geen integratieprobleem? „Zeker wel. De problemen zijn veel groter dan toen ik premier was. Dat komt voor een deel om dat de laatste decennia zich veel mensen hebben gemeld die geen echte vluchteling zijn. Daarmee brokkelt het draagvlak voor het op nemen van nieuwkomers af" De problemen zijn het scherpst bij moslims, constateert ook Lubbers. „Die zijn hier komen wonen en hebben zich genesteld onder de de ken van de verzorgingsstaat. Hen is aangeleerd dat ze allerlei rechten hebben, terwijl ze zelf inactief kun nen blijven. Veel jonge, allochtone vrouwen studeren en werken. Maar de generatie die net daarbo ven zit, wordt te vaak thuisgehou den door hun mannen. Die moet aan de slag." De harde politieke cultuur zelf heeft volgens Lubbers ook een deel van de problemen ge creëerd. „Vluchtelingen die hier een studie hebben gedaan, kinde ren hebben gekregen en werk heb ben gevonden, moeten terug als het weer veilig is in de landen waar ze vandaan komen. Maar dat zijn juist de rolmodellen, die zijn goud voor onze samenleving. De ze mensen moeten kunnen blij ven, maar dat vinden ze op het mi nisterie een rare gedachte. Daar denken ze dat we er zijn om men sen af te schrikken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9