BV is zeer Paree innovatief B.V. PAREE Inhuren mensen uit SW gunstig voor werkgevers ELEKTRO-TELECOM infotorial SOCIALE WERKVOORZIENING KAN EEN DEEL VAN DE KRAPTE OP DE ARBEIDSMARKT OPLOSSEN We kunnen met onze medewerkers een deel van de krapte op de ar beidsmarkt oplossen", dat is de overtuiging van Jos Rijk (algemeen directeur LétÉ) die spreekt namens de vijf Zeeuwse bedrijven die opereren binnen de Wet Sociale Werkvoorziening. De vijf Zeeuwse WSW bedrijven zijn LétÉ, De Betho, De Zuidhoek, Dethon en ADZ. „Wij gaan uit van de talenten van mensen met een afstand tot de ar beidsmarkt. We onderzoeken vooraf hun competenties en kijken of ze passen bij de werkplek die er bij de reguliere werkge ver op dat moment is. In overleg met de inlener wordt de juiste persoon voor de vacante werkzaamheden geselecteerd. Het doel is dat mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt in een zo regulier moge lijke omgeving gaan werken.", aldus Jos Rijk van LétÉ die tevens voorzitter is van het Provinciaal Directeuren Contact (PDC) van de vijf Zeeuwse SW bedrij ven. Bij detachering blijft de medewerker met een beperking in dienst van het SW bedrijf, maar wordt hij of zij, eventueel met extra begeleiding, in het bedrijfsleven geplaatst. Detachering past binnen de en kele jaren geleden in gang gezette omslag van intern gericht SW productiebedrijf naar extern georiënteerd arbeids- en mensontwikkelbedrijf. De betreffende medewerkers worden intern zodanig op geleid en getraind dat ze een normale vacature kunnen vervullen onder leiding van het inlenend bedrijf. Voor mensen die blijvend zijn aangewezen op werk onder ■beschutte' omstandigheden, is er een ar beidsplaats bij een van de vijf SW bedrij ven zelf. Detachering is een laagdrempeli ge formule en mede daarom aantrekkelijk voor het Zeeuwse bedrijfsleven. De werkgever/klant betaalt een uurtarief afhankelijk van de productiviteit en kwa liteit van de geleverde diensten. Alleen gemaakte productieve uren worden in re kening gebracht, terwijl risico's (zoals ziekte) op het conto komen van het SW bedrijf. Begeleiding geschiedt door een consulent van het SW bedrijf zelf, het geen ook de administratie voor de inlener beperkt. De werkgever heeft te maken met een vaste contactpersoon. Hij weet zodoende bij wie hij moet zijn bij eventu ele vragen. North Safety, wereldwijd spe X fiSBRHI LétÉ^ dethon Ida- de betho fife groep V J voor vragen en meer informatie kunt u contact opnemen met: Jos Rijk, voorzitter PDC, tel. 0118-633040 maat ontworpen. op de steiger gestaan, om installaties in fa brieken aan te leggen. Wij weten wat er speelt op onze afdelingen, ook op de werkvloer. Elektro/telecom is een mooie branche waar onze mensen het super naar de zin hebben. Toch hebben ook wij last van de krapte op de arbeidsmarkt, on danks het feit dat we uitdagende banen bieden. We hebben bijvoorbeeld vacatu res voor engineers in het kader van indus- De uitbreiding van het bedrijfspand is in volle gang. cialist in persoonlijke beschermingsmid delen, doet al een decennium lang een beroep op medewerkers van LétÉ Op Arnestein in Middelburg zijn momenteel 18 mensen van LétÉ werkzaam. „Wij zijn erg tevreden over de medewerkers van LétÉ. We zijn trots op ze en het mooie is dat ze ook trots zijn op ons. Hun betrok kenheid is groot. Ik moet zeggen dat wij ze ook overal bij betrekken en dat ze het zelfde behandeld worden als onze eigen werknemers. We zijn een relatie aange gaan met L.étÉ en krijgen daar veel voor terug. Deze mensen hebben wel eens een gebruiksaanwijzing nodig, maar er is altijd het vangnet van LétÉ. Natuurlijk strookt het inlenen van mensen uit de Sociale Werkvoorziening prima met maatschap pelijk ondernemen. Dit inlenen is echter geen sociale hobby van ons. Het werkt zakelijk gewoon goed. De SW mensen zijn voornamelijk actief op het gebied van gelaats- en oogbescherming. Ze stellen bijvoorbeeld onderdelen samen tot slijp- brillen, lasbrillen, laskappen en gelaats- schermen. Ze stellen ook sets samen, zoals een basic bouwbox met een paar hand schoenen, een ademhalingsmasker en een veiligheidsbril", aldus Patrick Put bedrijfs leider North Safety. Jos Rijk vult aan: „Onze medewerkers zijn veelal zeer loy aal en gemotiveerd. Ze werken met ple zier en hun ziekteverzuim is verrassend laag." De voorzitter van het overlegor gaan van de vijf WSW bedrijven zou graag nog verder gaan dan detacheren. „Detacheren is één constructie om men sen met een afstand tot de arbeidsmarkt te integreren in het bedrijfsleven. De ultie me doelstelling is uitstroming uit de So ciale Werkvoorziening. Detacheren is daartoe een mooie opstap en een heel be langrijk middel om deze mensen verder te ontwikkelen. Ons streven is dat werkge vers dermate tevreden zijn dat ze het aan durven om mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt in tijdelijke of vaste dienst te nemen." Werrilaan 8 's Heerenhoek Tel: 0113-352440 Fax:0113-352264 E-mail: sollicitatie@paree.nl Website: www.paree.nl Installatie in elektro-, meet- en regelteel tiiek worden door de engineers op triële automatisering. De engineers ont werpen en tekenen de besturingspanelen die in onze werkplaats geassembleerd worden. Vele bedrijven en instellingen maken ge bruik van de hoogwaardige technische fa ciliteiten van Parée BV, de innovatieve specialist in industriële-, gebouw- en werkplek automatisering. De gekwalifi ceerde medewerken adviseren, assemble ren, programmeren, installeren en onder houden industriële installaties. Daarnaast heeft het bedrijf zich ontwikkeld als des kundige op het gebied van telecommuni catie- en utiliteitsinstallaties. Kernactivi teiten zijn procesautomatisering in voe dingsmiddelenindustrie en agribusiness en aanleg van (draadloze) data-/telecomin- stallaties voor overheid en bedrijven. „We hebben een rijke historie, maar zijn ook De besturingspanelen worden in de werkplaats geassembleerd en beproefd. zeer toekomstgericht. De voortdurende groei, zelfs in economisch mindere tijden, zegt toch wel iets over Paree BV. Het ge ringe verloop onder onze medewerken spreekt eveneens voor zich. Als ik 's mor gens eens om zes uur op de zaak kom, ben ik niet de eerste. De betrokkenheid van onze medewerkers zegt genoeg over het arbeidsklimaat in het bedrijf', vertelt Peter Bek. Jos Rijk (directeur LétÉ) bij North Safety in Middelburg waar 18 mensen uit de Sociale Werkvoorziening (SW) tot volle tevredenheid werkzaam zijn. De groei van elektro- en tele com-specialist Paree BV, ge vestigd in een gemoderniseerde boerderij te 's Heerenhoek, is de laatste jaren in een stroomversnel ling geraakt. Het pand wordt mo menteel uitgebreid met 1200 vier kante meter. Zo wordt er beneden extra opslag-, ma gazijn- en werkplaatsruimte gecreëerd en boven extra kantoorruimte. Eind van het jaar zal de oplevering een feit zijn, De uit breiding biedt de mogelijkheden om ook in de toekomst te blijven doorgroeien. Grondlegger van het bedrijf is de inmid dels 101-jarige Pau Parée. Er zullen maar weinig oprichters zijn die het 75-jarig be staan van hun bedrijf mee mogen maken. Pau Paree wel: de inmiddels 101-jarige grondlegger was in 2005 prominent aan wezig tijdens de feestelijkheden van het jubilerende bedrijf. Anno 2007 bestaat de directie van Paree BV uit Peter Parée, de zoon van de oprichter en Peter Bek. Van uit de locatie van Paree BV in hartje Zee land zijn inmiddels meer dan honderd mensen werkzaam. Voor (potentiële) werknemers is er volop gelegenheid om door te groeien binnen de onderneming. „Kijk naar mezelf', zegt Peter Bek, „ik ben met het bedrijf meege groeid nadat ik op mijn zeventiende was begonnen als leerling-monteur. Peter Parée en ik hebben in die tijd nog samen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 88