PLC de Pooter BV is een dynamisch bedrijf «infotorial VACATURES VOOR LASSERS/FITTERS PIPING EN GEMOTIVEERDE SCHOOLVERLATERS 18 Pijp-, Las- en Constructiebedrijf de Pooter B.V. is een dyna misch bedrijf dat gespecialiseerd is in het prefabriceren en monteren van pijpleidinginstallaties in zowel koolstofstaai als roestvrijstaal vol gens de PED regels. Tot de kernac tiviteiten behoren tevens diverse onderhoudswerkzaamheden, die vaak shut-down gebonden zijn. De ze werkzaamheden worden uitge voerd op locatie bij diverse klanten in de kanaalregio Terneuzen-Gent. Het Axelse bedrijf voert ook constructie- werkzaamheden uit (zoals bordessen met leuningen en kooiladders), apparaten bouw (vaten met een diameter tot drie meter) en uitvoeren van diverse lasproces- sen (zoals Elektrode, TIG, MIG/MAG en STT). De Pooter BV beschikt over een modem geoutilleerde werkplaats, die is ingericht naar de eisen van deze tijd. Een goede prijs-kwaliteitverliouding, be trouwbaarheid. service en flexibiliteit zijn de pijlers waarop de onderneming is ge grondvest. Het bezit van het veiligheids- cerificaat VCA** en het kwaliteitscertifi caat ISO-9001 zijn voor De Pooter BV niet meer dan vanzelfsprekend. Familiebedrijf Pijp-, Las- en Constructiebedrijf de Poot er BV is een familiebedrijf dat in 1960 het levenslicht zag. Huidig directeur-eigenaar is Wim de Pooter die met zijn bedrijf dus al aardig op weg is naar het vijftig jarig ju bileum. Het veertigtal gekwalificeerde werknemers bestaat met name uit werk voorbereiders, fotolassers, pijpfitters en bankwerkers. Er is weinig verloop binnen het personeelsbestand, wat de continuïteit van de onderneming ten goede komt. De gemiddelde duur van het dienstverband van de medewerken is momenteel bijna twintig jaar. Dit zegt iets over het goede arbeidsklimaat bij De Pooter. Door uit stroom van prepensionado's moeten er in de komende jaren een vijftal vacatures worden ingevuld. Momenteel zijn er al vacatures voor fitters/lassers piping. Er zijn bij De Pooter voor de (potentiële) medewerkers ruime ontwikkelingsmoge lijkheden. onder andere via interne en ex terne cursussen. Erkend Leerbedrijf De Pooter BV is een erkend leerbedrijf van Kenteq, het kenniscentrum voor technisch vakmanschap. De onderneming is aangesloten bij de Stichting Metaal- en Elektro Opleidingen regio Zeeuws- Vlaanderen (SMEO-ZV). Deze stichting leidt op volgens de Wet Educatie Be roepsonderwijs (W.E.B.) in een goed ge outilleerde bedrijfsschool in Terneuzen. Via de praktijkgerichte Beroeps Begelei dende Leerweg (BBL, onderwijs wer ken beroepsvorming) is er gelegenheid voor jongeren om bij De Pooter BV een vast dienstverband met goede arbeids voorwaarden te verwerven. ..Wij zijn als bedrijf groot genoeg om veel kennis in huis te hebben en relatief klein genoeg om flexibel te zijn. Het voordeel van een kleinere organisatie als de onze is de per soonlijke benadering, zowel naar klanten als medewerkers toe. De persoonlijke be trokkenheid van onze mensen richting klanten is groot. Ik vind het jammer dat techniek lange tijd ondergewaardeerd is. Een technische opleiding biedt veel toe komstperspectief. Als er geen instroom is van jeugdige mensen, kun je ze binnen een bedrijf ook niet opleiden tot allround vakman. Het is belangrijk dat de switch gemaakt wordt naar de techniek. Zo niet, dan zou Nederland het als industrieland op termijn heel lastig kunnen krijgen. Het gevaar bestaat dan dat bijvoorbeeld nieu we fabrieken (plants) in het buitenland worden gebouwd, in concurrerende lan den waar wel voldoende technische men sen zijn", aldus Wim de Pooter. Goed denkvermogen Adjunct-directeur Ko Kousemaker wijst op de afwisselende en uitdagende banen- bij De Pooter, waarvoor veelal een goed denkvermogen is vereist. „Er zijn goede doorstromingsmogelijkheden bij ons: van een VMBO- of ROC-opleiding tot al lround vakman, van schoolverlater tot zelfstandige fitter/lasser. Onze mensen moeten breed georiënteerd zijn, mede omdat we een kleine maar flexibele orga nisatie zijn. Wij vinden het belangrijk dat bijvoorbeeld een fitter/lasser over een goed dimensioneel inzicht beschikt om deskundig te kunnen inmeten, monteren en fotolassen. Er moeten leidingen ge maakt worden voor het transport van gas, olie, chemicaliën, water of voedingsmid delen. Dat luistert zeer nauw en er wor den dan ook hoge kwaliteits- en veilig heidseisen aan gesteld." Langdurig Kennis, zelfstandigheid en ervaring zijn sleutelwoorden voor De Pooter BV. „Wij zorgen ervoor dat zo optimaal mogelijk wordt tegemoetgekomen aan de wensen van de klant. Tegelijkertijd worden onze medewerkers op een hoger peil getild qua kennis en vakmanschap. Goede kwaliteit, veiligheid, milieu en arbeidsomstandighe den worden geconsolideerd en waar mo gelijk uitgebouwd. Wij onderhouden langdurige relaties met diverse grotere en minder grote klanten. Met sommigen, zoals Yara en Oleon, al vanaf de tijd dat ik nog in de wieg lag", aldus Wim de Poot er. Deze duurzame contacten zeggen ge noeg over het Axelse bedrijf. De Pooter BV is voornamelijk actief in de kanaalzo ne. Langdurige relaties zijn er eveneens met onder andere Broomchemie, Cargill, Taminco en Arcelor. Pijp-, las- en constructiebedrijf De Pooter BV Meestoof 2 Axel Tel: 0115-562584 Fax: 0115-565039 E-mail: info@pooter.nl Website: www.pooter.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82