Varian BV: ledereen kan doorgroeien V* DIT Technical Services Goes: Specialized in YOU VARIAN infotorial Varian BV is een snelgroeiende onderneming die Hightech producten vervaardigt voor onder meer de (petro)chemische industrie, milieuonderzoek en energieleveran ciers. De ambities van Varian zijn hoog. Zij willen een nog belangrij ker speler in de chromatografie- markt worden. Het aantrekken van personeel, dat helpt die ambities waar te maken, staat centraal. Het codewoord voor Varian en de me dewerkers is niet voor niets: 'Door groeien!' Hoewel Varian BV al jaren deel uitmaakt van de Amerikaanse multinational Varian Inc. is het een autonoom Nederlands be drijf gebleven met Middelburg als thuis basis en de hele wereld als werkgebied. Binnen Varian is de Middelburgse vesti ging het 'Center of Excellence' voor de Herculesweg 8, 4338 PL Middelburg T 0118 67 10 00 www.varianinc.com gaschromatografie. De teamspelers van Varian zetten zich voortdurend in om po tentieel op alle opleidingsniveaus te wer ven en te behouden voor de Zeeuwse ar beidsmarkt. Fabriek In Middelburg staat de fabriek. Die bestaat uit twee Business Units, één voor het ver vaardigen van gaschromatografen en één waarin zogenaamde 'consumables' wor den geproduceerd. Voor beide productie units zijn er R&D-afdelingen, waarin toe komstige producten worden ontwikkeld. Natuurlijk ondersteunen afdelingen zoals Finance, Materials Management, Perso neelszaken en Marketing deze activitei ten. De Varian Middelburg producten zijn voornamelijk bestemd voor de chromato- grafiemarkt. Een groot toepassingsgebied is de petrochemie. Daarin opereren be drijven die gespecialiseerd zijn in het scheiden van stoffen in de onderliggende bestanddelen, zoals aardolie in diesel, ben zine enzovoort. Een ander toepassingsge bied is de aardgasindustrie. Aardgas is reukloos, maar om bijvoorbeeld gaslek ken snel te kunnen opsporen, wordt er een sterk ruikende stof aan toegevoegd. De exacte hoeveelheid aromastoffen be palen de gasproducenten met behulp van Varian instrumenten en de bijbehorende consumables. Ook kunnen dezelfde technieken worden gebruikt om de calorische waarde (ver brandingsenergie) vast te stellen. Dat is van belang om het functioneren van de branders van bijvoorbeeld de CV-ketel arian Middelburg. probleemloos te garanderen. Gaschroma tografie wordt ook ingezet voor allerlei onderzoeken in bijvoorbeeld ziekenhui zen en milieulaboratoria. Ambities Varian is een fullservice bedrijf. Het per soneelsbestand omvat dan ook medewer kers van LBO-niveau tot en met universi tair geschoolden. Zonder uitzondering geldt dat Varian de ambities van het be drijf en die van het personeel zoveel mo gelijk combineert. Dat geeft iedereen de kans om door te groeien binnen Varian, zowel in Middelburg als daarbuiten. Met diverse hogescholen wordt nauw sa mengewerkt en contacten met andere op leidingsinstituten worden gelegd, ook Foto: Willem Mieras voor stageplaatsen waarbij stagiaires regel matig na hun studie in dienst kunnen tre den. Varian is altijd op zoek naar analy tisch chemici, maar op andere vakgebie den, zoals elektronica en werktuigbouw zijn eveneens regelmatig vacatures! Dat de voordelen van werken in Zeeland daarbij een positieve rol spelen, spreekt voor zich. Technisch detacheringbureau DIT Technical Services is gespecialiseerd in de installatietechniek, elektrotechniek en werktuigbouwkunde. In die branches plaatst DIT ervaren technici van LBO tot en met WO-niveau. DIT Technical Services Zeeland is geves tigd in Goes. Tot de klantenkring beho ren onder meer bedrijven in de professio nele installatietechniek, industrie en nuts bedrijven. Het bureau is onderdeel van de DIT Group, die met 30 kantoren ver spreid door heel Nederland marktleider is in de sectoren bouw en techniek. Er wer ken bijna 2500 personen. Dat doen zij op basis van uitzending, projectcontracten en vaste dienstverbanden. Door middel van scholing, vakgerichte cursussen en per soonlijke begeleiding wordt het kennisni veau van de medewerkers voortdurend aangepast aan de ontwikkelingen in de branches. Baangarantie "De vraag naar technisch personeel in al lerlei sectoren en op verschillende niveaus groeit explosief. Mede daardoor is het Technical Services Scottweg 11 4462 GS Goes T 0113 27 07 75 F 0113 27 09 76 I m.belfroid@ditgroup.nl www. di tgroupnl carrièreperspectief voor starters gunstig", vertelt vestigingsmanager Goes Marc Belfroid. "Om beter aan de vraag naar technisch personeel te voldoen, werken wij sinds eind 2006 samen met het Da Vinei College in Roosendaal. VMBO-ers krijgen al op hun twaalfde een 100% baangarantie als ze beginnen met een technische opleiding. Via een speciaal leerlingentraject worden zij enthousiast gemaakt voor techniek. Op hun 16e ko men zij met hun diploma bij ons in dienst en leren zij het vak van hun keuze in de praktijk van één van onze technici. Deze primeur voor Nederland is succesvol. De animo voor een baan in de techniek is veel groter dan bij leerlingen van andere scholen. Wij bieden onze medewerkers bovendien een diversiteit aan andere mogelijkheden om kennis en vaardigheden op te doen, zoals cursussen, avondscholen en zelfstu dies. Door nauwe contacten met onze opdrachtgevers, de ROC's en andere be langenorganisaties heeft DIT een eigen leerschool op BBL-niveau. Onze prak tijkbegeleiders bewaken het leertraject. Daarmee verbeteren wij het kennisniveau van de technici en leveren wij een positie ve bijdrage aan het imago van de tech niek." Voordelen "DIT-medewerkers zijn ónze medewer kers, dat biedt continuïteit op de projec ten. Bovendien zijn wij onderdeel van een grote, ISO 9001, 2000 en VCU ge certificeerde organisatie. Onze technici bieden capaciteitsondersteuning wanneer de opdrachtgever dat wenst. Zij kunnen representatief en veilig werken, doordat zij zijn uitgerust met onze werkkleding en speen beschikken over de nodige beschermings middelen. gereedschappen en eventueel eigen vervoer. DIT-medewerkers kun nen dus direct aan de slag! Mensgericht werken staat hoog in ons Foto: Willem Mieras vaandel. Door regelmatig persoonlijk contact weten wij wat er leeft onder onze opdrachtgevers en medewerkers. DIT is niet voor niets 'specialized in YOU", al dus Mare.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 80