Buitenland 'Beëindig stilte rond misbruik vrouwen' 1399 Californië krijgt hulp van federale overheid EU wil met Blue Card hoogopgeleide migranten lokken CUBA ARGENTINIË PATAGONIË KRAS.NL I boek online of bel 0900 - 9697 PZC Woensdag 24 oktober 2007 7 President Bush roept door branden geplaagde staat uit tot rampgebied. SAN DIECO - Het zal de door bos branden geteisterde staat Califor nië aan niets ontbreken. De fede rale autoriteiten in Washington hebben toegezegd alles te zullen sturen om de branden te be strijden. Dat verklaarde gouver neur Arnold Schwarzenegger giste ren volgens de zender NBCSanDie- go- De federale overheid reageert vol gens de Californische gouverneur 'veel sneller' dan bij rampen in het verleden. De Amerikaanse minis ter van Binnenlandse Veiligheid, Michael Chertoff, die ook belast is met rampenbestrijding, stuurt veldbedden, dekens en andere voorraden voor de vele tienduizen den geëvacueerden. De federale rampenbestrijdings dienst Fema heeft in eerste instan tie tussen de 60.000 en 75.000 veldbedden vrijgemaakt. Zij zal vanuit Qualcomm Stadium in San Diego de hulpoperatie opzetten. In het american football-stadion zitten zeker 10.000 mensen die door het vuur op de vlucht zijn ge dreven. President Bush riep eerder op gisteren het zuiden van Califor nië tot rampgebied uit. Daar door is het makkelijker geworden om er federale hulp heen te zen den. Honderden huizen zijn al in de as gelegd door het vuur, dat wordt aangewakkerd door een harde, dro ge woestijnwind. Die gaat voorlo pig nog niet liggen en omdat de temperaturen nog blijven stijgen is het einde van de beproeving niet in zicht. Zeker 655 huizen en 168 bedrijfs- en kantoorpanden zijn al in vlammen opgegaan. Bosbranden VS belangrijkste brandhaarden CALIFORNIË Santa Barbara, VS -gt'&ë of». Riverside Los Angeles GROTE OCEAAN 50km San Diego o Ajk, Tijuana0"^ MEX Koenders hamert bij VN op aanpak verkrachting in conflictgebieden. NEW YORK - De grote stilte rond om het wijdverbreide en hevige ge weld tegen vrouwen in conflictge bieden moet direct worden door broken. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft hier een be langrijke rol in en moet daar duide lijk over zijn. Dat zei minister Bert Koenders (Ontwikkelingssamen werking) gisteren in New York in een toespraak tot de VN-Veilig heidsraad. Volgens hem moeten de Verenig de Naties de 'ongemakkelijke kwes ties' zoals verkrachting en ander (seksueel) geweld tegen vrouwen openlijk bespreken met regerin gen, parlementsleden, militielei ders en opiniemakers. „De grote stilte moet stoppen", zo riep Koen ders de Veiligheidsraad op tot ur gentie bij de aanpak van deze ern stige misdaden. Onlangs stelde hij dit probleem zelf aan de orde tijdens een be zoek aan de Democratische Repu bliek Congo, waar in de provin cie Kivu een derde van de vrou wen door militairen of milities is verkracht en vaak ook is ver minkt. Koenders wees op de tiendui zenden meisjes en vrouwen in Sudan die worden verkracht en mishandeld. Daarvoor wordt nu niemand vervolgd. „Het geweld tegen vrouwen is wereldwijd ern stig en stijgt in centraal-Afrika dra matisch", zei Koenders. De bewindsman verwees naar re solutie 1325 over vrouwen, vrede en veiligheid, die in 2000 werd aangenomen, maar in de praktijk weinig opleverde. Minister Koen ders stelt dat concrete internatio nale actie nodig is, waarbij de aandacht moet liggen op vier za ken. Vrouwen moeten betrokken wor den bij hervormingen in de veilig heidssector en er zijn meer investe- HNj Verkrachting en verminking van vrouwen in conflictgebieden blijft nu onbestraft. Minister Koenders pleit er bij de VN voor daar wat aan te veranderen. ringen nodig in programma's om milities te ontwapenen en te reïn tegreren. Verder moeten er veilige omstandigheden komen voor vrouwelijke slachtoffers en moe ten vrouwen een plaats krijgen aan de onderhandelingstafel in het vredesproces. Koenders richtte onlangs een fonds op voor 'empowerment' van vrouwen en riep gisteren ande re donoren op dit te ondersteu nen. Verder vindt de bewindsman dat de nieuwe VN-organisatie voor emancipatie het geweld tegen vrouwen met urgentie moet aan pakken. Tot slot vindt Koen ders dat de daders moeten worden aangepakt en bestraft, eventueel door het Internationale Strafhof (ICC) in Den Haag. Ook hier ligt wat hem betreft een taak voor de VN-Veiligheidsraad om zaken bij het ICC aan te brengen. Het was de tweede keer dat minis ter Koenders de VN-Veilig- heidsraad mag toespreken. De eer ste keer was in april tijdens een speciale bijeenkomst over het kli maat. Papieren rompslomp belemmert vullen van gaten in arbeidsmarkt. BRUSSEL - De Europese Unie wil met een nieuwe campagne en bij behorende verblijfsvergunning, de zogeheten Blue Card, hoogopgelei de immigranten naar Europa lok ken. De Europese Commissie pre senteerde gisteren haar plannen hiervoor. De Blue Card is een initiatief van EU-commissaris Franco Frattini van justitie en openbare orde, die van mening is dat de EU in de race om geschoolde immigranten ach terloopt op economische rivalen als Australië, Canada en de Vere nigde Staten. Deze landen kennen al langer dergelijke initiatieven. De bekendste is de Amerikaanse Green Card, waar de Europese va riant op is gebaseerd. Doel van de invoering van de Blue Card is vooral om de enorme ad ministratieve rompslomp die met immigratie naar de EU gepaard gaat te reduceren voor hoogopge leide werknemers uit Azië, Afrika en Latijns-Amerika. Die zijn hier volgens EU-functionarissen hard nodig om de gaten op de arbeids markt als gevolg van vergrijzing en lage geboortecijfers op te vullen. Volgens deze regeling komen ge schoolde immigranten in één van EU-commissaris Frattini stelt voor om de immigratie van hoog opgeleide migranten uit Azië, Afrika en Latijns-Amerika te ver gemakkelijken. de EU-lidstaten versneld in aan merking voor een verblijfsvergun ning met een geldigheidsduur van twee jaar. Met een Blue Card op zak hebben zij vervolgens recht op dezelfde se cundaire arbeidsvoorwaarden als EU-burgers en na twee jaar mo gen zij ook in een ander EU-land aan de slag, mits ze daar een baan hebben gevonden. Incl. 2 binnenlandse vluchten plaatsen ir december! vanaf vanaf Incl. de tropische paradijsjes Koh Phi Phi en Koh Samui Met o.a. Havana, Pinar del Rio en Varadero De meest indrukwekkende highlights; nergens voordeliger 16-daagse vlieg-/rondreis 15-daagse vlieg-/rondreis 1 i - l Vertrekdata: di. van 25/12 t/m 18/3. Prijs is p.p. bij 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25214 Vertrekdata: za. van 17/11 t/m 29/3. Prijs is p.p. bij 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25099 Vertrekdata: ma. 4-18/2 en 3/3. Prijs is p.p. bij 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25292 waarom zou je verder zoeken Nergens voordeliger! KRAS neemt u vanaf slechts 1399 mee naar Thailand. Een absolute spotprijs als u bedenkt dat hierbij de vlucht, de overnachtingen in de tropische paradijs jes, het ontbijt en de luchthavenbelastingen inbegrepen zijn! UW 'ZUIDELIJKE PARELS VAN THAILAND' Hagelwitte zandstranden, een azuurblauwe zee met kleurige vissen, tropische regenwouden... Vanuit Bangkok zakt u via unieke natuurgebieden af naar Krabi en de uit zee rijzende krijtrotsen in de sprookjesachtige Phang Nga Bay. Via de eilan den Koh Phi Phi door naar de stranden van Koh Samui. Reis mee naar Cuba, het land van rum, sigaren, muziek en tro pische stranden! Tijdens deze zeer complete rondreis beleeft u het beste van Cuba en is naast de rondreis het ontbijt, 10 lunches, 8 diners en 3 stranddagen all inclusive inbegrepen! UW RONDREIS'KLASSIEK CUBA' Tijdens deze reis snuiven we de historie op in sfeervolle ste den als Havana, Trinidad, Camagüey en Santiago de Cuba. Daarnaast bewonderen we de natuur van o.a. de Sierra del Escambray en de vruchtbare velden van Pinar del Rio. Enkele heerlijke stranddagen in Varadero maken de reis compleet! Argentinië is het land van de pampa's, tango, maté, gaucho's en niet te vergeten de adembenemende landschappen, iets wat de natuurliefhebbers onder u zeker zal aanspreken. Ontdek het nu tegen zeer scherpe prijzen... met KRAS natuurlijk! UW RONDREIS 'ARGENTINIË PATAGONIË' We reizen diep zuidwaarts naar Patagonië en de archipel Vuurland. De ongerepte natuurreservaten herbergen glet sjers, bergen en heldere meren. In de wateren voelen dolfij nen en walvissen zich prima thuis, terwijl er ook pinguïns te ontdekken zijn! Natuurlijk ontbreekt Buenos Aires niet! Niet 3 dagen all inclusive Laatste vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7