Op een foto zie ik of iemand geschikt is Tien tips sollicitatiegesprek voor een GOED Advies in arbeidszaken arbeidsmarkt EEN PARAGNOST AAN TAFEL BIJ SOLLICITATIE 13 Ron do Hoogh: "Ik heb al regelmatig bedrijven geadviseerd." Foto: Kees Bennemu Misschien wel het grootste pro bleem van een werkgever bij sollicitaties is: hoe kom ik door die eerste mêlee van honderden brieven heen. Wie garandeert mij dat die eer ste selectie van kandidaten ook de beste is. Niemand kan die garantie geven, maar er is wel iemand die zegt dat hij dat kan vergemakkelij ken. Ron de Hoogh is paranormaal begaafd en kan van een foto of een handschrift lezen hoe zij of hij in el kaar steekt. door Ron Gregoor BREDA - Ron de Hoogh is Bredanaar, zelfstandig ondernemer, hij verdient de kost als eigenaar- directeur van DHS snel- transport. Hij heeft nog geen stappen on dernomen om zijn gave commercieel te exploiteren. "Ik denk er eigenlijk vooral de laatste tijd aan om daar iets meer mee te doen. Dat komt ook omdat steeds meer mensen mij vragen iets in die trend te doen." Ron de Hoogh is paranormaal be gaafd. Met andere woorden, hij kan din gen zien, die een ander niet ziet. Aan de hand van een foto, een handschrift, een kledingstuk van de betrokkene. "Het is heel moeilijk uit te leggen. Ik voel het dan ineens in mijn gedachten opkomen. Daar is geen logisch argument voor, ik zie het voor me. En in alle gevallen is het ook uit gekomen", zegt hij. Het is, ook voor een journalist, een moei lijk te bevatten materie. Maar uit een ge sprek met De Hoogh, een aantal voorbeel den en gesprekken met mensen uit zijn omgeving blijkt, dat hij wel degelijk pa ranormaal begaafd is, helderziende zou je het kunnen noemen. Eigen ervaring- de man kent mij totaal niet- leert dat Ron de Hoogh een perfecte beschrijving van mijn eigen karakter geeft. Alle reden dus om de man serieus te nemen. Het is inmiddels al jaren geleden, 1986, dat De Hoogh er zelf achter kwam dat hij wat meer zag dan anderen. "Eigenlijk heel toevallig. Ik kwam bij een paragnost, zat even met hem te praten. Die zei tegen me: 'weet jij eigenlijk dat jij ook paranormaal begaafd ben?' In eerste instantie denk je dan, 'het zal wel'. Maar de man daagde me toch een paar keer uit. 'Je moet dat verder ontwikkelen', zei hij steeds maar. Dat heb ik uiteindelijk gedaan." De Bredanaar heeft sinds die tijd vele ma len mensen geholpen, die om zijn advies vroegen. Dat loopt uiteen van mensen, die spoorloos waren verdwenen en waarbij hij erin slaagde die te vinden tot het vinden van geschikte mensen voor een bedrijf. "Een goede bekende vroeg me eens aan de hand van foto's met wie hij het beste zake lijk in zee kon gaan. Ik heb het gezegd en uitgelegd waarom hij die persoon moest nemen. Dat sloeg hij aanvankelijk in de wind, maar al snel bleek dat te mislukken. Ik bleek achteraf gelijk te hebben.N De Hoogh gaf daarnaast zakenmensen en particulieren ook advies bij aankoop van onroerend goed aan de hand van foto's uit brochures. 'In alle gevallen bleek het de goede keuze te zijn." De Hoogh loopt niet met zijn gaven te koop, maar mensen die hem nodig heb ben, helpt hij. Hij heeft er echter nooit aan gedacht van zijn gave zijn werk te maken. "Ik heb een eigen bedrijf, dat bevalt me goed." Toch ziet hij ook wel dat het 'zonde' zou zijn om zijn gave maar links te laten liggen. Hij: "Ik kan van onschatbare waarde zijn voor bijvoorbeeld een P&O- afdeling van een bedrijf. Bijvoorbeeld al bij de selectie van sollicitatiebrieven. Ik kan uit een handschrift of van een foto precies zien wat voor een persoon het is. Of hij ge schikt is voor datgene wat hij moet doen. Of hij betrouwbaar is, of hij stressbestendig is. Dat kan het bedrijf een hoop werk be sparen. En als iemand eenmaal zover is dat hij voor een gesprek wordt uitgenodigd, hoef ik maar even met hem te praten of hem te observeren om te weten wat voor vlees ik in de kuip heb. Het is een wat aparte manier voor een be drijf om aan het juiste personeel te komen, maar volgens De Hoogh werkt het. "Het bespaart en oma veel geld als bedrijven in een keer het juiste personeel krijgen." De Hoogh beseft dat veel mensen dit raar vinden. "Ze zijn sceptisch, en terecht. Dat mag ook. Dat komt omdat we teveel in een hokjes- en vakjescultuur leven. We drukken al het gevoelsmatige weg als het om zaken gaat. Maar als dan blijkt dat mijn gave werkt, gaan ze anders denken. Uit eindelijk draait het hele zakenleven om geld en efficiëntie." vvww.rondehoogh.nl Hoe kom ik over bij mijn nieuwe baas, wat moet ik wel en wat niet in mijn sol licitatiebrief schrijven en waar moet ik verder op letten. Wie weet dat beter dan iemand die er les in geeft. Annemiek Trienen, stagecoördinator van de oplei ding Personeelsmanagement Breda van Avans Hogeschool, geeft tien tips voor iedereen, die gaat solliciteren. 1Richt de brief aan de juiste persoon. 2. Formuleer de brief kort, krachtig en positief 3. Geef aan waarom het bedrijf jou zou moeten nemen. 4. Geef aan waarom jij voor dit bedrijf kiest 3. Verkoop jezelf, maar overdrijf niet 6. Schrijf je bnefin correct Nederlands 7. Betreft het curriculum vitae: benoem je persoonsgegevens, opleidingen, werkervaring en interesse in omgekeerde tijdsvolgorde. 8. Dat moet toegesneden zijn op de functie waarop je solliciteert 9. Wees concreet, duidelijk en feitelijk 10. Wees eerlijk, ook over de onderbrekingen in de loopbaan... Mandy Land en Femke Fluitman hebben hun sporen verdiend als FIRM consultants psychologen bij diverse gerenommeerde HRM bureaus. Samen zijn ze nu een eigen adviespraktijk gestart. "Want", zegt Fluitman, "een eigen adviesbureau biedt ons de vrijheid en de ruimte om te werken zo als wij dat willen: gedegen en betrokken bij onze klanten en een tikje eigen wijs"." door Karin Fleur BREDA - Land en Fluitman voeren sinds kort hun eigen adviesbureau aan de Kei zerstraat in Breda, De kernwoorden van L&.F Psychologisch Advies zijn gedegen, persoonlijk en gedreven. In hun nieuwe adviespraktijk willen Land en Fluitman mensen bijstaan in werkgerelateerde vraagstukken. Denk daarbij aan assessment in het kader van selectie en persoonlijke ontwikkeling, coaching en training. Anne Mesu is rollenspeler en ondersteunt Lik F op haar geheel eigen wijze daar waar no dig. Land: "Wij werken oplossingsgencht. helpen individuen en adviseren zakelijke opdrachtgevers. Elke vraagstelling bekij ken we in haar specifieke context. Wij verdiepen ons in de organisatie en analyse ren de vraag op kritische wijze. Wij willen een spiegel voorhouden, voor inzicht én acceptatie zorgen en beweging realiseren. We spreken veel, zowel met de kandidaat als met de opdrachtgever en we besteden veel tijd aan de intake en follow-up. Zo wordt het een coproductie." Fluitman vult aan: "Onze persoonlijke betrokkenheid gaat verder dan een kort telefoontje naar de klant en zorgt vaak voor langdurige klantrelaties. We willen mensen echt ver der helpen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77