Waterschap Zeeuwse Eilanden: Vrijheid en verantwoordelijkheid gaan hand in hand infotorial Waterschap Zeeuwse Eilanden jubsidiegeve Aannpmpr- Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg T 0118 62 10 00 F 0118 62 19 90 info@wze.nl www.wze.nl Christoffel Brouwer. Werken bij waterschap Zeeuwse Eilanden is afwisselend en boeiend. Dat blijkt ook uit het me- dewerkerstevredenheidsonderzoek 2007. Daarin geeft het personeel de organisatie het rapportcijfer 7,6. De bijna vierhonderd medewerkers zor gen voor veilige waterkeringen, aanleg, onderhoud en veiligheid van plattelands wegen, een goed waterpeil, goede kwali teit van het oppervlaktewater en voor het transporteren en zuiveren van het afval water. Het werkgebied vormen de eilan den boven de Westerschelde. Het hoofd kantoor van waterschap Zeeuwse Eilan den staat in Middelburg. In Grijpskerke, Kerkwerve, Eindewege en Sint Maartens dijk zijn steunpunten gevestigd. Daar werken de buitendienstmedewerkers. Veelzijdig Christoffel Brouwer is tractorchauffeur bij de afdeling Onderhoud Waterkeringen en Wegen. Vanuit Grijpskerke werkt hij op Walcheren en Noord-Beveland. "De buitendienst ziet alle kanten van het wa terschap. Dat maakt ons werk veelzijdig en afwisselend. In het voorjaar en de zo mer onderhouden wij bijvoorbeeld de bennen en in de herfst en de winter de planten, maar als tractorchauffeur voer ik ook werkzaamheden uit rondom waterlo pen. Wij werken met een hechte ploeg van twintig mensen. Elke maandagoch tend stellen wij de weekplanning op. Zelf kan ik bepalen wanneer ik de werkzaam heden uitvoer. Die vrijheid waardeer ik enorm. Het waterschap is een goede werkgever. Het 'wijgevoel' is hier aanwe zig; naar iedereen wordt geluisterd. De CAO biedt diverse keuzemogelijkheden. Onze eigen wensen staan daarbij centraal. Zo kunnen wij ADV op verschillende manieren inzetten, verlofdagen kopen en verkopen. Ook de pensioenleeftijd is va riabel. Het opleidingsplan biedt mogelijk heden om verder te leren. Het contact met de collega's is prima. El ke afdeling krijgt jaarlijks een uitje van de baas. Die dag mogen wij zelf invullen. Een mooie gelegenheid om elkaar beter te leren kennen. De directie zien wij hoofd zakelijk bij calamiteiten. Daarin komt verandering. De eerste stap is gezet door de communicatieadviseurs. Zij hebben dit jaar een week op locatie gewerkt. Ieder een was daarbij betrokken en veel erva ringen zijn uitgewisseld. De muur die tus sen ons in stond, is nu een stuk kleiner. Ik voel mij hier echt op mijn plaats!" Civiele technic': sollia'teer! Secretaris-directeur Joan de Visser is con tent met de uitslag van het medewerker- stevredenheidsonderzoek dat het gehele arbeidspakket omvat. "Met een score van Joan de Visser. 7,6 en een respons van 90% ben je geen slechte werkgever! Dat blijkt ook uit het feit dat het grootste deel van onze mede werkers hier wil blijven werken. Daarnaast hebben wij volop ruimte voor nieuwe collega's. De vergrijzing slaat hier namelijk toe. In de komende drie jaar gaan zestig medewerkers met pensioen. Inmiddels zijn wij volop aan het werven. Wij krijgen veel respons op onze adver tenties. Civiele technici zijn echter schaars. Wij nodigen hen van harte uit kennis te maken met ons veelzijdige be drijf. Aan het werven van civiele technici besteden wij extra aandacht. Daarmee starten wij al bij de jeugd. Iedereen die de basisschool verlaat, heeft het waterschap bezocht. Verder hebben wij voortdurend stagiaires op allerlei opleidingsniveau, waaronder studenten civiele techniek. Regelmatig treden zij na hun studie bij ons in dienst. Alle vacatures melden wij eerst intern en vervolgens op onze websi te en op www.zeelandwerkt.nl. Zeeland- Werkt is het loopbaancentrum waarin veertig Zeeuwse bedrijven in de collectie ve sector participeren. Daarna zoeken wij pas de gedrukte massamedia op. Alle per soneelsleden ken ik persoonlijk, doordat ik bij elke vacature zelf met de laatste twee kandidaten spreek." De functie van Joan de Visser is even veelzijdig als het waterschap. Als secretaris adviseert hij het dagelijks bestuur en de al gemene vergadering en als voorzitter van de driehoofdige directie is hij hoofd van de ambtelijke dienst. Daarnaast bevat zijn portefeuille de taakvelden financiën, be- Foto's: Rudy Visser lastingen, personeelszaken, communicatie en centrale sturing van de organisatie. Intern ingenieursbureau Richard van Ommeren is projectleider op de afdeling Projectrealisatie. "Onze afde ling is het interne ingenieursbureau van het waterschap. Van diverse afdelingen ontvangen wij plannen voor zowel nieuwbouw- als onderhoudsprojecten. Die werken wij uit tot een contract en zoeken marktpartijen voor de uitvoering ervan. Naast de aanbesteding begeleiden wij de uitvoering tot de oplevering. Daar na gaat het project terug naar de desbe treffende afdeling. Als projectleider coördineer ik alle werkzaamheden. Onze opdrachten variëren van klein tot heel groot. De meeste werken zijn civiel, maar soms zijn we betrokken bij bouwkundige utiliteitsbouw, zoals bij het gemaal Pop- pekinderen aan de Oude Veerseweg. waarvan de bouw deze maand is gestart. Het bestaande gebouw heeft maakt plaats voor de toekomstige N57 en op een an dere locatie wordt het gloednieuwe ge maal gebouwd. Mijn werkzaamheden voer ik voor het overgrote deel op kan toor uit, maar ik streef ernaar één dag per week buiten te werken om voeling met alle partijen te houden. Daarnaast laat ik foto's van de voortgang maken. Het waterschap is een loyale werkgever. Ik krijg veel verantwoordelijkheid en zelfstandigheid om projecten binnen de gestelde randvoorwaarden uit te voeren. Na diverse omzwervingen heeft deze vacature mij in 2003 teruggebracht naar mijn roots. De afdeling Projectrealisatie zoekt weer ervaren projectleiders. Kandi daten adviseer ik: ga de uitdaging aan! Kom werken bij het innovatieve water schap Zeeuwse Eilanden en wonen in het waterrijke Zeeland." Richard van Ommeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76