Speeddatend op zoek naar werknemer arbeidsmarkt ETAPPE CCHHERtt Werving Selectie Competentie Onderzoek Personeelsadvies www.etappecommerce.nl E.M. (Eveline) Schipper: 06-23105944 Intermediair voor zakelijk Zeeland Werkgevers kunnen maar moei lijk aan goed personeel komen door de toenemende krapte op de ar beidsmarkt. Vacatures zijn er volop en het wordt steeds moeilijker om die banen in te vullen. De uitzend- branche is naarstig op zoek naar nieuw personeel voor werkgevers. Tempo-Team gooit daarbij een nieuw wapen in de strijd: speedda- ten. In de Mezz in Breda presenteer den diverse klanten van Tempo- Team zich in de hoop dat ze er een 'date' uit konden slepen met een nieuw personeelslid. Maar ook tij dens deze bijeenkomst bleek dat werkzoekenden schaars zijn. door Peter de Jong "Daar komt bij dat we last hebben van het Sonja Bakker-effect", zegt Mark Chantrel, vervangend chef van de afdeling Bake Off. "Ze heeft geschreven dat volgers van haar dieet 's avonds een eierkoek bij de koffie mogen. We krijgen de eierkoeken dus niet aangesleept. In de dagvers-sector heb je te maken met dergelijke pieken. Die zijn heel lastig op te vangen vanwege het per soneelstekort." Een kraam verderop staat recruiter Margot van Ingen van callcenter Cendris te wach- Foto's: Kees Bennema evenals bij CAT Logistics. Ronald Lam- mers: "Wij hebben een groot magazijn op Hazeldonk waar we auto-onderdelen van bijvoorbeeld Opel opslaan en distribueren. Toen we vier jaar geleden begonnen, was het redelijk gemakkelijk om aan personeel te komen. Dat is nu heel anders. Er zijn ook veel be drijven in de logistieke sector naar West- Brabant gekomen. Dus neemt het aanbod van mensen op de arbeidsmarkt af. En dat ten op bezoekers. "Wij werken nu met zo'n 140 tot 160 personeelsleden en heb ben een duidelijke groeidoelstelling. Een aantal opdrachtgevers wil meer werk bij ons plaatsen. Per week kunnen we 12 nieuwe mensen trainen en als het nodig is 24. We kunnen mensen gebruiken vanaf mbo-mveau. We begeleiden en coachen hen. Dit werk kun je doen naast het moe derschap of naast een studie. Bij ons wer ken ook kunstenaars en startende onderne mers. Dat maakt het heel kleurrijk en ge zellig in de kantine." Maar ondanks het warme pleidooi van Margot van Ingen blijft het rustig bij de kraam van Cendris. zie je aan de drukte hier", zegt Lammers. Met cynische ondertoon. In enkele uren zijn er slechts enkele werk zoekenden geweest in de Mezz. "Maar als er twintig mensen komen van wie ik een aantal aan een baan kan helpen, is het voor mij al geslaagd", zegt seniormanager Sonja Nuijten van Tempo-Team. "Onze klan ten zijn blij met dit initiatief. Ze wilden al lemaal graag meedoen omdat de vraag naar goed personeel groot is. Het is lastig om aan mensen te komen want de werkloos heid in Breda is laag. Daarom zijn we blij met alle gegadigden die we binnen kun nen halen." advertentie voor de operationele logistiek bij Adidas in Moerdijk, is dan ook blij met het initiatief van Tempo-Team. "Wij kunnen zo'n 20 tot 25 extra magazijnmedewerkers gebrui ken. Maar het is heel moeilijk om goed en schreven en flyers uitgedeeld in de stad. In totaal hebben we er 68.000 bezorgd." Lage werkloosheid Maar dat blijkt geen garantie voor een gro te opkomst van werkzoekenden. In steden als Breda en Bergen op Zoom is de wer klosheid laag: volgens het CWI is slechts 5 procent van de beroepsbevolking werk loos. Werkgevers zitten te springen om personeel. Sjaak Ruhl, verantwoordelijk gemotiveerde personeelsleden te vinden. We werken nu met 90 mensen en verzor gen de logistiek van Adidas in de Benelux. In het hoogseizoen - bijvoorbeeld in de zomermaanden voor het nieuwe voetbal seizoen - werken we veel met Poolse uit zendkrachten. Die zijn volledig geïnte greerd in het hele proces. We hebben ook een Poolse supervisor, die heel goed werk verricht. Omdat we nu ook leveren aan al le retailwinkels in heel Europa en aan fac- Het was niet zo heel druk in de Mezz maar er werden wel zaken gedaan. tory-oudets kunnen we extra mensen ge bruiken. Maar die zijn moeilijk te vinden", weet Ruhl. Zijn collega Carole Lucas, HR-manager van Adidas International, vult aan: "Tempo-Team helpt ons bij de werving en selectie van personeel. Veel mensen komen door middel van detacher ing via Tempo-Team bij ons werken. Dat kan leiden tot een vast contract bij ons. In de logistiek is het echter moeilijk om aan personeel te komen. Vooral jonge mensen besluiten vaak om na een bepaalde periode wat anders te gaan doen. Anderen blijven zonder probleem tien tot twintig jaar bij ons. Logistiek moet echt je ding zijn. Het is heel specifiek werk." "En je moet een beetje sportgek zijn", weet Sjaak Ruhl, voormalig Nederlands kampioen kogelstoten. "Bijkomend pro bleem is onze locatie. Er is geen goed openbaar vervoer naar Moerdijk. Fietsen is ook geen alternatief Je moet eigenlijk al een auto hebben om op Moerdijk te kun nen werken. Mensen uit bijvoorbeeld Breda zullen dus eerder voor een baan in hun stad kiezen." Sonja Bakker-effect Bakkersland is een bedrijf dat in Breda zeil zit, aan de Ettensebaan. Toch heeft ook Bakkersland een personeelsprobleem. "We hebben zo'n 140 personeelsleden. En ei genlijk komen we er elke dag vijf tot tien tekort", vertelt Mustafa Mitalsi. "We heb ben dagelijks mensen nodig voor inpak- werk. Een paar jaar geleden kon het bedrijf nog mensen selecteren op kwaliteit. Dat kan nu niet meer. De problemen zijn ont staan toen de bakkers-cao werd losgelaten. Toen gingen de salarissen omlaag. Dat scheelde zomaar drie euro per uur. Goede mensen vertrokken omdat ze elders meer konden verdienen." BREDA - "De markt is in een aantal jaren totaal veranderd", verzucht Klaudi As- breuk, accountspecialist van Tempo-Team Werknet. "Bij onze vestiging in de Breda se binnenstad hebben we wekelijks zo'n twintig vacatures openstaan. Vroeger kwa men er zeker vijftig tot honderd mensen binnenlopen om te informeren naar ba nen. Dat aantal halen we lang niet meer. We adverteren wekelijks maar dat is niet genoeg. Vandaar dat we nu activiteiten ontplooien zoals het speeddaten om toch in contact te komen met mensen die een baan zoeken." Asbreuk heeft een aantal grote klanten uit genodigd. De meeste bedrijven zijn actie! in transport en logistiek. "Wie een baan zoekt en in het profiel van de werkgever past, kan morgen aan de slag via Tempo- Team. Dat kan zelfs resulteren in een vas te baan. Bij het speeddaten kunnen werk gevers en potentiële werknemers kenni smaken en praten over de functies en over zaken als de bedrijfscultuur. Daar kan een vervolgafspraak uit voortkomen of mensen kunnen meteen aan de slag gaan. We heb ben advertenties geplaatst, mensen aange-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73