Binnenland Salsa net zo gezond als een potje tennis BenZeker.nl De Lubbers: succesvolle vluchtelingen hier houden lening van Nederland? Arrestatie in drama Bijenkorf 6 Woensdag 24 oktober 2007 pzc door Karen Zandbergen rotterdam - Vluchtelingen die in Nederland werken of studeren, moeten niet zomaar worden terug gestuurd als het in hun land van herkomst weer veilig is. Bij uitzet ting moet de regering ook kijken naar de economische en maat schappelijke bijdragen die zij leve ren. Daarvoor pleit Ruud Lubbers, oud-premier en voormalig Hoge Commissaris van de VN-vluchte- lingenorganisatie Unhcr. „Als je mensen terugstuurt die hier heb ben gestudeerd en gewerkt, verlies je ook de rolmodellen. Je ampu teert deze mensen uit de samenle ving, terwijl iedereen gebaat is bij hun aanwezigheid hier." Lubbers hekelt het migratiebeleid dat er vol gens hem vooral op is gericht mi granten af te schrikken en mensen uit te wijzen. Vluchtelingen die al jaren in Nederland wonen, moe ten alleen worden teruggestuurd als zij niet deelnemen aan onze sa menleving, aldus Lubbers. Juist de succesvolle migranten kunnen er voor zorgen dat er een positief beeld over nieuwkomers ontstaat. Hij is bezorgd over het toenemend aantal succesvolle allochtonen dat Nederland verlaat, omdat zij zich hier niet meer thuis voelen. pagina 9: Lubbers: negeer Wilders en Verdonk Dansen is goed voor conditie en werkt tegen overgewicht. door Peter de Leeuw den haag - Salsa en streetdance doen hetzelfde voor de conditie als een potje tennis. Net als sport kan dansen bijdragen aan een ge zonde levensstijl. Dat blijkt uit studies van TNO en TNS Nipo. De onderzoekers heb ben onder meer zuurstofopname en hartfrequentie gemeten bij deel nemers op zes dansscholen. Ook werd er gekeken naar energiever bruik bij dansstijlen als ballroom- dans, salsa, volksdansen, jazzdans, Afrikaanse dans en streetdance. Afrikaanse dans vergt de meeste inspanning. Die is te vergelijken met het spelen van een voetbal wedstrijd. Het effect op de condi tie van ballroomdansen is vergelijk baar met een dubbelspel tennis; salsa en streetdance met een enkel spel. Bij dansers komt overgewicht minder vaak voor dan bij de ge middelde Nederlander, is een an dere conclusie. Dansen is vooral geliefd bij vrou wen en jongeren. Veertig procent van de Nederlanders (van twaalf jaar en ouder) danst één of meer keren per jaar. Twaalf procent gaat Top 5 Superleague Klassement Volharding Ovezande 2406 Scheldemond Vlissingen 2369 Meeuwen Zoutelande 2351 Zeelandia/Middeburg Middelburg 2324 Oostkapelle Oostkapelle 2309 jaarlijks twaalf keer of vaker de vloer op. Iets minder dan ander half procent beoefent dansen als sport. De meeste mensen (54 procent) dansen, omdat zij het fijn vinden om te doen. Als tweede reden wordt lichaamsbeweging ge noemd (34 procent). TNO en TNS Nipo hebben het dansonderzoek verricht voor Kunstfactor, sectorinstituut voor de amateurkunst. De rapporten zijn gisteren in het Amsterdamse Theater Insituut Nederland aange boden aan staatssecretaris Jet Bus- semaker (PvdA) van Sport. pagina 30: zes vragen aan vergelijkt en helpt u op weg! amsterdam - De politie heeft de vrouw aangehouden die maandag avond om zes uur in de Bijenkorf een i-jarig kindje van de vierde eta ge naar beneden liet vallen of gooi de en daarna zelf sprong. Het kind overleefde de val niet. De 23-jarige vrouw ligt zwaargewond in een ziekenhuis. De Bijenkorf in Amsterdam ging gisterochtend weer gewoon open. Eerder dit jaar sprong een man van het Bijenkorfgebouw aan de Dam en overleed korte tijd daarna. In de jaren negentig sprong een man in de winkel naar beneden. Hij belandde op een vrouw die daardoor een dwarslaesie opliep. Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach SP-raadslid vertrekt om 'alcoholgebruik' drachten - SP-gemeenteraadslid Petra Kramer in Smallingerland is uit de partij gestapt. De fractie zeg de het vertrouwen in haar op om dat zij te veel zou drinken. „Ik vind dat ze van mijn privéle- ven af moeten blijven. Als ik op stap wil, ga ik op stap", aldus Kra mer gisteren. Kramer vindt dat zij als raadslid prima functioneert. Zij wil nu graag voor de Partij voor de Die ren in de raad blijven. Meer dan vijfduizend gevallen blauwtong den haag - Het aantal boerderijen waar blauwtong is vastgesteld is opgelopen tot 5776. Het ministerie van Landbouw meldde dat giste ren. De dierziekte treft vooral scha pen en runderen. Voor schapen is het virus dit jaar relatief vaak dode lijk. De ziekte dook in 2006 voor het eerst op in Nederland. Het vi rus komt normaal voor in Afrika en Zuid-Europa. Maatregelen zoals vervoer- en exportverboden blij ken weinig effect te sorteren. Weer jongens gepakt voor intimidatie gezin waspik - De politie heeft maandag en gisteren nog zeven jongens aan gehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij discrimine rende incidenten rondom een Li- beriaans gezin. Een politiewoord voerder heeft dat gisteren laten we ten. Vorige week werden ook al drie jongens aangehouden. Het gezin vertrok eind vorige maand uit Waspik en dook onder naar aanleiding van intimidaties. Schadevergoeding voor versleten pols amsterdam - De vakcentrale FNV heeft een schadevergoeding van 100.000 euro bedongen voor een werknemer van Campina. De man krijgt het geld wegens chronisch polsletsel dat hij opliep door het duwen van 400 kilogram zware rolcontainers. Volgens de vakcentrale is de scha devergoeding voor de medewerker van het zuivelbedrijf een waarschu wing aan andere bedrijven waar met rolcontainers wordt gewerkt. Vrouw van 81 jaar in Vught neergestoken vught - Een indringer heeft giste ren in een huis aan de Kapellaan in Vught een 8i-jarige vrouw neer gestoken. Het slachtoffer is ernstig overstuur en met onbekende ver wondingen overgebracht naar het ziekenhuis. De overvaller belde om 11.30 uur aan en eiste geld. Een maal binnen is een worsteling ont staan en is de vrouw gestoken. In het afgelopen weekeinde takel den twee gemaskerde inbrekers een 8o-jarige Tilburger toe. Veroordeeld raadslid SCP gaat alleen verder urk - Het veroordeelde SGP-raads- lid Jan Koffeman op Urk gaat ver der als eenmansfractie. Koffeman was betrokken bij de Urker visfrau- dezaak. De SGP wilde dat hij zijn zetel opgaf „Maar dat kan ik niet maken", meent Koffeman. „Ik ben met voorkeursstemmen in de raad gekozen. Ik kan mijn kiezers niet in de steek laten." Koffeman was graag bij zijn partij gebleven, zei hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6