Thermphos, groei met ons Jij Thermphos O thermPhos de juiste chemie «infotorial Thermphos International B.V. is een moderne multinational in de fosfor- chemie. De producten worden toegepast als grondstof in onder meer geneesmiddelen, levensmiddelen en schoonmaakmiddelen. Verder heeft het bedrijf vestigingen in Duitsland, Frankrijk, Engeland, Argentinië en China. Wereldwijd werken er ongeveer 1150 medewerken bij Thermphos International en haalt het bedrijf een omzet van 550 miljoen Euro. In Vlissingen zijn ongeveer 470 mensen betrokken bij de productie, marketing, en verkoop van fosfor en daarvan afgeleide producten. Voor meer informatie zie: www.thermphos.com Thermphos - wereldleider in fosfor, fosforderivaten en fosfaten - stelt hoge eisen aan zijn procesoperators. Want het draaiend houden van een chemisch bedrijf dat op het hoogste niveau opereert is werk voor mensen met pit, die leergierig zijn en bovendien een sterk gevoel hebben voor ver antwoordelijkheid. Die inzet wordt door Thermphos royaal beloond, met onder meer uitstekende arbeidsvoorwaarden, interne opleidingen op maat en - minstens zo belangrijk - een prettige, collegiale sfeer tijdens én buiten werktijd. Ben jij de procesoperator waar Thermphos Vlissingen naar op zoek is? Lees verder en ontdek de X-factor van Thermphos! Fosfor - een woord dat bij de meeste mensen misschien heel vaag een belletje doet rinkelen. Een woord ook dat de scheikundeles op school weer even in herinnering roept, met grappige proefjes en reageerbuisjes gevuld met borrelende, raadselachtig verkleurende of weerzin wekkend ruikende mengsels. Maar fosfor en een aantal daarvan afgeleide chemische stoffen zijn iedere dag veel dichter bij dan je denkt. Ze vormen namelijk de grond stof voor - onder andere - industriële en huishoudelijke schoonmaakmiddelen (denk aan de blokjes voor in de vaatwas ser), gewasbeschermingsmiddelen die er voor zorgen dat groenten en fruit in top conditie in de winkels liggen, levensmid delen (zonder fosforzuur is cola maar een flauw sopje), farmaceutische producten en producten als batterijen (geen fosfor, dan bijvoorbeeld ook geen mobiele telefonie of scootmobiels). Fosfor is kortom overal en een onmisbaar element van ons mo derne dagelijks bestaan. Een chemisch be drijf als Thermphos speelt daarin dus een essentiële rol. Groei Een korte profielschets: Thermphos - voorheen Hoechst en den jaar geleden omgedoopt - is een Nederlands bedrijf www.thermphos.com Thermphos International B.V. Postbus 406, 4380 AK Vlissingen Martien Kempees afdeling P&O Tel. +31 (0)113 689607 Fax. +31 (0)113 689604 info@thermphos.com www.thermphos.com Mare Eckhardt, 21 jaar procesoperator D "Na de HAVO werkte ik een tijdje los-vast via uitzendbu reaus, onder andere op een kantoor. Maar dat was me veel te starisch. Ik ging naar een open dag bij Thermphos en was meteen heel enthou siast. Anderhalf jaar ben ik nu in vaste dienst en sindsdien heeft elke werkdag er weer anders uitgezien. De fabriek heeft enorm veel verschillen de facetten en dat maakt het sten bevallen me prima, ze maken mijn baan ook nog eens financieel aantrekke lijk. Bij Thermphos bouw ik aan een in teressante toekomst, dat voelt heel goed." werk erg gevarieerd. Ik heb al diverse bedrijfsopleidingen gevolgd en daar ko men er wat mij betreft nog wel een paar bij, want ik wil doorgroeien tot proces operator A. Ik ga met veel plezier naar mijn werk. Niet alleen omdat ik een ty pe ben dat graag zijn handjes laat wap peren, maar ook omdat de sfeer binnen het bedrijf prettig is. De ploegendien- afin de bedrijfshaven van Thermphos. De erts wordt vermalen en vermengd met een kleimengsel, waardoor balletjes ont staan. Na toevoeging van cokes en grind gaat de massa de oven in, waar bij een temperatuur van tweeduizend graden de fosfor wordt vrijgemaakt. Meer dan 85 procent van het mengsel vormt feitelijk een restproduct, de zogenoemde slakken. Maar waardeloos materiaal is het zeker niet, want het wordt gebruikt bij onder meer de aanleg van wegen, dammen en dijken. Thermphos produceert zeer mi lieubewust en loopt voorop in duurzaam ondernemen. met vestigingen in Europa, Zuid-Ameri- ka en Azië. De hoofdvestiging en tevens belangrijkste productievestiging bevindt zich in het Vlissingense Sloegebied, waar 480 van de in totaal 1.150 medewerkers gestationeerd zijn. Door overname van bedrijven die een goede aanvulling vor men op het uiteindelijke productaanbod is Thermphos nog altijd volop 'in de groei1: sinds 1997 is de omzet meer dan verdubbeld. Van erts tot eind- en bijproducten Aan de basis van alle bedrijfsactiviteiten ligt fosfaaterts, dat gewonnen wordt in ge bieden rond de Middellandse Zee. Per jaar leveren schepen zo'n 600 duizend ton fosfaaterts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68