Labrujère Staalbouw is veelzijdig bedrijf Zinvol bestaan cliënt staat voorop LABRUJÈRE infotorial HET GORS LEVERT ZORG EN ONDERSTEUNING STAALBOUW B.V. staat bekend om zijn vakmanschap, be trouwbaarheid, flexibiliteit en accuratesse. Kernactiviteiten van de onderneming zijn constructiewerken, plaatbewerking, appa ratenbouw, verspaning en werktuig bouwkundig onderhoud. Labrujère Staalbouw BV beschikt over goed geoutilleerde werkplaatsen en een modern machinepark. Het bedrijf voor ziet in het VCA-veiligheidscertificaat en de ISO-9001:2000 kwaliteitsstandaard. Iedere laatste vrijdag van de maand wordt, onder het genot van een hapje en een drankje, het nuttige met het aangename verenigd middels een toolboxmeeting, verplicht in het kader van VCA. Labrujère Staalbouw BV is sinds 1998 werktuigbouwkundig aannemer voor alle mechanische en hydraulische werkzaam heden van het onderhoudsbestek van Rijkswaterstaat voor Stormvloedkering, sluizen en bruggen Kats, Hansweert, Kreekrak, Grevelingen en Krammer; sinds april 2004 eveneens voor het onder houdsbestek van de Provincie Zeeland voor alle sluizen en bruggen gelegen aan het kanaal door Walcheren. Sluizen en bruggen gaan open en dicht, staan steeds in verbinding met water. Met name daar door zijn ze extra aan slijtage onderhevig. Dat vergt dan ook goed onderhoud. Er vindt in industrie en overheid steeds meer clustering van activiteiten plaats. Labrujè re Staalbouw is recentelijk een partnership aangegaan met GTI Infra uit Heinkens- zand en Van de Herik uit Sliedrecht zodat de (potentiële) opdrachtgeven als eenheid tegemoet kunnen worden getreden. De samenwerking leidt tot marktvergroting. „Rijkswaterstaat gaat steeds meer innova tieve werken uitbesteden. Via een geza menlijke inschrijving kunnen we grotere werken aannemen. Het kunnen ver schaffen van totaaloplossingen komt service en efficiency ten goede", aldus Jacques van Loo. Het GORS stelt de cliënt cen traal, en daarmee tevens de medewerker. Deze begeleider levert zorg en ondersteuning aan de cliënt. De organisatie schept een optimaal arbeidsklimaat voor de medewerkers. Het GORS biedt, op meer dan tachtig lo caties in Zeeland, zorg en ondersteuning aan mensen met een lichamelijke en/of verstandelijke functiebeperking. De stich ting stelt een zinvol bestaan van de cliënt voorop. Rode draad is de interactie tussen cliënt en medewerker. De medewerkers van het GORS begeleiden de cliënten zo optimaal mogelijk op de levensgebieden wonen en dagbesteding. Bij de dagbeste ding organiseert het GORS buitenshuis activiteiten (tekenen, schilderen, compu teren, en dergelijke) op basis van de vraag van de cliënt. Het GORS biedt ook di verse trainingen: op computergebied, yo ga, sociale vaardigheden, geheugen- en communicatietraining. In de diverse cen tra van het GORS worden in opdracht van derden al dan niet betaalde werk zaamheden verricht zoals het maken van kaarsen, houten gebruiksvoorwerpen en cadeautjes. Op locatie vernchten de cliën ten onder andere tuinwerkzaamheden en karweitjes op een zorgboerderij. „Het GORS zorgt voor de voorwaarden om de begeleiders zo goed mogelijk hun werk te laten doen. Iedere cliënt is uniek, waar door de vragen steeds verschillend zijn en Labrujère Staalbouw BV, geves tigd op bedrijventerrein Ames- tein 1 te Middelburg, voorziet in di verse vacatures: constructiebankwer kers, werktuigbouwkundige mon teurs, lassers, machinale verspaners. en proberen een zo gunstig mogelijk ar beidsklimaat te scheppen voor onze men sen", vertelt Inge Umbgrove, senior P O adviseur. Het GORS, erkend leerbedrijf, werkt sa men met diverse Zeeuwse scholen en is onder andere lid van de examencommis sie van het ROC Zeeland. Ieder jaar is er een vijftigtal stagiaires actief bij het GORS. om in een tijdsbestek van negen maanden een goed beeld te krijgen van de gehandicaptenzorg. 'De zorg' heeft een imago van 'zwaar, on regelmatig en emotioneel belastend werk'. „Er is het nodige leed in deze bran che, maar als medewerker moet je daar professionele distantie in kunnen betrach ten. Afstand in betrokkenheid is belang rijk, maar dat is niet altijd eenvoudig. Er is een traumateam om de medewerkers pre ventief of curatief bij te staan", zegt Wim Brandes. Er is ook voortdurend aandacht om de fysieke belasting te beperken; waar mogelijk worden bijvoorbeeld tilsyste- men gebruikt. Het GORS hanteert in alle geledingen coachend leiderschap. Van de medewer kers wordt verwacht dat zij proactief zijn en verantwoordelijkheden kunnen dra gen. De zelfstandige manier van werken komt de arbeidsvreugde en de ontwikke ling veelal ten goede. In de visie van het GORS is iedere medewerker eigenaar van zijn of haar loopbaan en ontwikke ling. De organisatie is zich er sterk van be wust dat iedereen de moeite waard is, po tentieel heeft en een waardevolle bijdrage aan de maatschappij levert. in het kader van de BBL-leerweg van het ROC. Dit geschiedt meestal in combina tie met het Regionaal Leerbedrijf Vak werk, een overkoepelende organisatie van en voor de bedrijven in de Metaal- en Elektrotechnische industrie. Doel van Vakwerk is een goede afstemming tussen opleidingen en de vraag van de arbeids markt. Het mooie is dat er veel variatie van werk is door onze drie takken van sport: constructie (de hoofdmoot), machi nale bewerking en werktuigbouwkundig onderhoud. Er zijn mogelijkheden om de ene keer in de werkplaats constructie- of verspaningswerk te verrichten en de an dere keer in de buitenlucht sleutelwerk voor werktuigbouwkundig onderhoud", aldus Jacques van Loo. Labrujère Staalbouw BV werd opgericht in 1945 en is uitgegroeid tot een begrip op het gebied van vervaardigen, leveren en monteren van constructiewerk in staal, roestvrijstaal en aluminium. Het bedrijf Interactie tussen medewerker en begeleider in het nieuwe activiteitencentrum De Twee Ambachten te Goes. Ampèreweg 4 Middelburg Tel: 0118-623651 Fax: 0118-634375 E-mail: info@labrujerestaalbouw.nl Website: www.labrujerestaalbouw.nl hoofd P O van het Gors. In een recentelijk uitgevoerd cliënttevre- denheidsonderzoek scoort het GORS uitstekend, resulterend in een plaats in de top van Nederland. Ook in een mede- werkerstevredenhei dsonderzoek sc iort het Gors ruim boven het landelijk gemid delde. „Voor onze mensen zijn er diverse mogelijkheden om te switchen, is er veel gelegenheid tot (horizontale) doorstro ming. Medewerkers met loopbaanvragen kunnen desgewenst worden gescreend op interesses, competenties, en dergelijke. We zetten in op duurzame inzetbaarheid De taken van de potentiële nieuwe werk nemers blijven niet beperkt tot het eigen vakgebied want er is volop gelegenheid om te switchen. De verschillende afdelin gen zijn communicerende vaten, wat de afwisseling in de werkzaamheden ten goede komt. De 40 medewerkers van La brujère Staalbouw vormen een goed team en beschikken over veel kennis en erva ring. Er is een horizontale organisatie structuur met korte lijnen, een goede in formele sfeer en een evenwichtige leef tijdsopbouw van de medewerkers, met weinig verloop. Jacques van Loo en Adrie van Gurp zijn directeur-eigenaar van het bedrijf. De dagelijkse aansturing van de werkzaamheden geschiedt door de be drijfsleiders Jan de Nood (constructie), Edwin Klap (machinale bewerking) en Chris Bomer (werkvoorbereiding en cal culatie). Het toenemende aantal werk zaamheden noopt tot uitbreiding van het bestaande pand. Momenteel is er een nieuwe (opslag) hal van circa 2500 vier kante meter in aanbouw die medio de cember wordt opgeleverd. Het manage ment van Labrujère Staalbouw tracht zo veel mogelijk te anticiperen op de (drei gende) krapte op de arbeidsmarkt, onder andere via leerwerktrajecten. Als erkend leerbedrijf zijn er regelmatig stagiaires ac tief op de werkvloer van Labrujère Staal bouw. „Wij leiden geregeld leerlingen op Laagewei 1Goes Tel: 0113-273333 Fax: 0113-273330 E-mail: info@gors.nl Website: wvwv.gors.nl het werk afwisselend. Er wordt puur maatwerk geboden. Mensen met aange boren hersenletsel hebben andere zorg en ondersteuningsvragen dan iemand die hersenletsel heeft opgelopen door een verkeersonge val of een be roerte. Soms is er sprake van een psychische component, zoals bij autis me. De aard van de zorg- en ondersteu ning verschilt van geval tot geval, maar al le ondersteunende begeleiding heeft zelf redzaamheid en integratie in de samenle ving tot doel. Onze medewerkers bege leiden de cliënten op respectvolle wijze, die recht doet aan zelfbeschikking en ge lijkwaardigheid", aldus Wim Brandes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66