Heiwerk op oude begraafplaats Vlissingense wethouders denken nog aan oude waarschuwingen Toekomst Roxy lijkt bezegeld Garnalen vangen te paard S PZC Woensdag 24 oktober 2007 25 Oud-gemeenteraadslid vindt werkzaamheden Arnemuiden ongepast. joor Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De heipalen onder de nieuwe huizen in de Clasi- nastraat in Arnemuiden worden dwars door een oude begraafplaats geslagen. Oud-gemeenteraadslid Fk. Marijs (SGP) is ontstemd. „Er is ^afgesproken dat er zorgvuldig met 1de begraafplaats zou worden omge- fcaan. Nu zijn ze toch gewoon aan Fhet heien." IDe voormalige begraafplaats wordt al lang niet meer gebruikt. Volgens Marijs was de begraaf plaats de eerste buiten de toenma lige bebouwde kom van Arnemui den en is hij in de negentiende eeuw in gebruik genomen. Voor die tijd werden mensen in en bij de kerk begraven. Tot voor kort was het terrein in gebruik als trap veldje. Nu worden er woningen ge bouwd voor de mensen die moe ten verhuizen vanwege de aanleg van een parkeerplaats bij de nieu we supermarkt. Marijs vindt dat de stoffelijke res ten weggehaald hadden moeten worden voordat het heiwerk be- Op het strand van I pen gisteren twee stoere trekpaarden met ruiter, die een net door de branding sleepten om garna len te vangen. Het paardenvissen, een ambacht uit de middeleeuwen, is een zeldzame kunst ge worden. Het vissen in Nieuwvliet was een initia tief van Tonny Brugge en Pieter Nortier van mini- camping De Paardenwei in Oostburg. Na zo'n tien minuten slepen kwamen visser en paard uit het water om het net leeg te gooien. De grootte en opbrengst van de lekkernij uit de Noordzee viel uiteindelijk niet tegen. foto Peter Nicolai bestuurders hebben geen gevoel van 'zie je wel, ik had gelijk'. door Maurits Sep VLISSINGEN - Een triomfantelijk ge- voel van 'zie je wel, ik heb er toch [voor gewaarschuwd' hebben ze niet. Maar het spookt de laatste ■maanden nog wel eens door de hoofden van de wethouders Tine ke Verhage en Conny Seijbel dat bze jaren geleden als raadsleden 'twijfelden of Vlissingen het Schel- deterrein wel moest kopen; of de gemeente zo'n groot project wel aan zou kunnen. rerhage in juni 2002: „Ik wil niet achteraf het verwijt horen, dat we het beter niet hadden kunnen doen." Seijbel in december 2003: „Boven dien kun je je afvragen: doen we niet te veel?" En: „Kunnen we die 1100 (inmiddels 1800, red.) woningen wel aan de man brengen?" Beide keren ging het over de aan koop van het Scheldeterrein door de gemeente Vlissingen. Uiteinde lijk stemde het CDA van Seijbel -als coalitiepartij nog wel- ook echt tegen. PW Als raadsleden uitten Tineke Ver- hage (PvdA) en Conny Seijbel (CDA) hun twijfels over de aan koop van het Scheldeterrein door de gemeente Vlissingen. gon. Volgens wethouder A. de Vries (PvdA) kon dat niet. „Het is technisch niet mogelijk om eerst te ontgraven en daarna te heien." Voordat de bouw begint, worden de stoffelijke resten alsnog ge ruimd, zegt hij. „Dan wordt de bouwplaats afgezet met doeken, zodat niet iedereen er zicht op heeft, want dat is niet de bedoe ling. De resten worden opnieuw |W Op de voormalige begraafplaats in de Clasinastraat in Arnemui den wordt geheid. Volgens de ge meente was het niet mogelijk om de resten eerst te ruimen. De PvdA van Verhage ging ak koord, zijzelf ook. „Ik heb heel lang geworsteld met ja zeggen. En ik zit er nog steeds op dezelfde ma nier in als toen: alert en kritisch", zegt Verhage. De voormalige raadsleden zijn als wethouders nu verantwoordelijk voor het Scheldekwartier: Verhage voor het project, Seijbel voor het geld. Seijbel geeft toe dat ze nog wel eens terugdenkt aan wat ze jaren geleden zei. „Maar ik kan en wil er niet te veel bij stilstaan. Ik ben nu wethouder en moet een democra tisch genomen besluit uitvoeren. Ik heb geen tijd en zin om triom fantelijk om te kijken." begraven. Daar is al een graf voor gereserveerd." Het is niet de eerste keer dat de be graafplaats verstoord wordt, zegt De Vries. „Er is daar een brandvij- ver geweest, die is inmiddels ook alweer gedempt. En toen de Clasi nastraat werd aangelegd, zijn er ook graven geruimd." Dat wordt bevestigd door W. joosse, één van de mensen die een nieuw huis bouwt in de Clasinastraat. „Die res ten zijn toen herbegraven op de begraafplaats hierachter." „Veel Arnemuidenaren zijn be zorgd over het heien", weet Ma rijs. „Mijn grootouders liggen er Open koersbaltoernooi in Sportpunt Goes GOES - In Sportpunt Zeeland in Goes wordt vrijdag tussen 10.00 en 15.30 uur een open koersbaltoer nooi gespeeld. Er doen 57 teams uit heel Zeeland, Zuid-Holland en België mee, met elk zes spelers. De tienjarige Koers- balbond Zeeland tekent voor de or ganisatie. Colijnsplaat viert weer Halloween met optocht COLIJNSPLAAT - Het begint traditie te worden in Colijnsplaat, een op tocht met Halloween. Zaterdaga vond is het weer zover. De start is om 20.15 uur in de Voorstraat. Ini tiatiefnemer brassband Wilhelmi- na hoopt 'op net zoveel spontani teit' als bij eerste twee edities. ook nog begraven. In mijn jeugd heb ik nog wel over die begraaf plaats gelopen. Er stonden maar enkele grafstenen, de meeste men sen hadden daar geen geld voor." Volgens Marijs moeten er duizen den mensen begraven liggen. „Dat heb ik berekend." Voor de werkzaamheden begon nen, is onderzoek gedaan. Ook bij dat onderzoek kwamen stoffelijke resten tevoorschijn. Die zijn herbe graven. De Vries noemt de reactie van het oud-raadslid 'begrijpelijk'. Hij belooft dat de gemeente in de gaten houdt of de aannemer het werk volgens de regels doet. Koffieshop Middelburg is vanaf november definitief gesloten. door Emile Calon MIDDELBURG - Koffieshop Roxy in de Zandstraat in Middelburg moet per 1 november definitief de deu ren sluiten. Via een kort geding kan de eigenaar die sluiting nog hooguit twee weken rekken. Ver volgens rest hem nog alleen een lange rechtsgang om te proberen zijn zaak alsnog open te krijgen. Beleidsambtenaar J. Groenenberg van de gemeente verwacht niet dat dat lukt, omdat het gedoogbe leid van de gemeente al een aantal malen door de rechter is getoetst. Roxy moet sluiten omdat de kof fieshop voor de vierde keer bin nen enkele jaren de gedoogregels overtrad. Als de rechter akkoord gaat met de sluiting, zit Middelburg tot eind ja nuari zonder koffieshop. Six ty-two is tot 23 januari gesloten omdat deze begin dit jaar voor de derde maal de regels overtrad. Als de sluiting van Roxy definitief is, kan een andere ondernemer een nieuwe koffieshop in Middel burg beginnen. Er liggen bij de gemeente al zes aanvragen voor het opzetten van zo'n nieuwe zaak. Politie op Walcheren controleert brommers MIDDELBURG - De politie heeft op Walcheren de afgelopen tien da gen 32 brom- en snorfietsers be keurd. Ze droegen geen helm of hun voertuigen waren opgevoerd of te lawaaiierig. De controles ko men voort uit toenemende klach ten over onveilig rijgedrag en ge luidsoverlast. Herfstwandeling door Goes en omstreken GOES - Het wandelcomité Zeeland houdt zaterdag een herfstwandel- tocht door Goes en ommelanden. Sportpunt Zeeland is de uitvalsba sis. Afstanden en starttijden: 25 ki lometer, 9 tot 11 uur; 20 kilometer, 9 tot 12 uur; 15 kilometer, 9 tot 14 uur; 10 en 5 kilometer, 9 tot 15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61