aatste, echte mosselschouw Blik gericht op huiselijk geweld College zet in op 'hufterproof lampen i ///Al 1 Ondernemer S pzc Woensdag 24 oktober 2007 23 Wout Dijkstra (links), eigenaar van de PH67, en Ab van de Ven, manager van de Oosterscheldewerf, in De nieuwe zorg. De werf, een reïntegratieproject van de gemeente Goes, werkt de komende drie jaar aan de restauratie van deze laatste mosselschouw. foto Willem Mieras. Vanaf 19 oktober heeft DELTA een nieuwe aanbieding voor DELTA DIGITALE TV. Uiteraard is ook Omroep Zeeland te ontvangen via DELTA DIGITALE TV. DELTA I 11 LA\ the multi-utility company renesse - 'Hufterproof lantarenpa len moeten een einde maken aan de stelselmatige vernieling van de palen langs de Hogezoom tussen Renesse en Burgh-Haamstede. Het college stelt de raad voor hier ruim 52.000 voor uit te trekken. Langs de Hogezoom tussen Renes se en Haamstede staan nu nog nor male lantarenpalen en die worden met de regelmaat van de klok ver nield. 'Hufterproof lantarenpalen zijn recht, zodat het moeilijk wordt erin te klimmen. Bovendien is het klepje waarachter de aanslui tingen zitten verborgen niet onder in de paal (zoals gebruikelijk) maar juist helemaal bovenin. De gemeente heeft al goede erva ringen opgedaan met deze palen op het transferium in Renesse. Langs de- Hogezoom worden al leen de huidige palen vervangen, er komen geen nieuwe palen bij. emeente schrikt [.van aantal meldingen chouwen-Duiveland. Êloor Piet Kleemans zierikzee - De aanpak van huise lijk geweld is een speerpunt van de gemeente Schouwen-Duive- ;land. Meerdere gemeentelijke afde lingen gaan zich actief met het pro bleem bezighouden en aan coördi nator verslavingszorg Nisargo van ,der Meent is gevraagd vijf gevallen [van huiselijk geweld zo snel moge lijk te onderzoeken. fiemiddeld komen bij het Advies- n Steunpunt Huiselijk Geweld .eeland (ASHGZ) 17 meldingen an huiselijk geweld op Schou- ven-Duiveland binnen. „En dat is nog maar het topje van de ijs berg", zegt wethouder G. Houteka mer. Hij vreest dat nog veel huise lijk geweld verborgen blijft en dat vindt hij bijzonder kwalijk. „Want het is niet normaal. Mensen scha men zich om het te melden, maar het móet gemeld. En er móet iets aan gedaan en mensen móeten hulp krijgen. Huiselijk geweld laat tot de dood littekens achter." Houtekamer heeft zich in de mate rie verdiept en kwam er al snel achter dat de getuigenissen van mensen die huiselijk geweld letter lijk aan den lijve hebben onder vonden, hard aankomen. „Het is schokkend wat je hoort. Afschuwe lijk. Verhalen van kinderen die doodsbang zijn. Het grijpt je echt aan." Dit jaar heeft in het teken gestaan van het doorbreken van het taboe op het melden van het huiselijk ge weld, stelt Houtekamer. „En vol gend jaar moet wat ons betreft ge heel in het teken staan van het stoppen van huiselijk geweld." Houtekamer tekent daarbij aan blij te zijn met het feit dat het pro bleem provinciebreed wordt aange pakt. In 2005 ondertekenden 29 hulpver lenende, vier justitiële en 14 be stuurlijke organisaties een raamo vereenkomst met als doel zich in De aanpak van huiselijk geweld is de gemeente Schouwen-Duive- land ernst. Een deskundige wordt op pad gestuurd om vijf gevallen verder te onderzoeken. *r\ te spannen om te komen tot één integrale sluitende aanpak van het huiselijk geweld in Zeeland. „Dat beleid zijn wij met z'n allen aan het ontwikkelen en dat is ook echt noodzaak. En het mag ook geen abstract iets blijven, want het gaat om mensen van vlees en bloed. De gemeente draagt jaarlijks een bedrag van ruim 3500 euro bij voor het draaiende houden van het Advies- en Steunpunt Huise lijk Geweld Zeeland (ASHGZ). De gemeente voegt daar uit eigen be weging de nodige menskracht aan toe om het kwaad bij de horens te vatten. Wat de wtehouder betreft kan er niet genoeg worden onder nomen om het probleem aan te pakken. „Want huiselijk geweld móet stoppen." Vandaag in Kerk in Haamstede zoekt Franse bezinning burgh-haamstede - In de gerefor meerde kerk in Haamstede is zon dag een Taizédienst met als thema 'Wat is de mens?' Een Taizé-zang- groep zorgt voor vocale ondersteu ning. Iedereen die behoefte heeft aan stilte, meditatie, het schenken van een boodschap aan God en het zin gen van liederen uit de Franse ge meenschap Taizé, is welkom om 19.30 uur. De zanggroep is op zoek naar leden. Belangstellenden kun nen contact opnemen met Ilse Hartel via 0111-651369. Schouwenaar (52) op Walcheren aangereden goes - Op de N57 bij Serooskerke (W) botste gistermiddag rond vijf uur een personenauto op een tank wagen. Voordat de auto in aanrij ding kwam met de tankauto, raak te deze eerst een personenauto, met daarin een 52-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land. Twee ambulances en de brand weer kwamen ter plaatse om assis tentie te verlenen, maar zover be kend raakte niemand gewond. De tankauto, waarvan de inhoud (nog) niet bekend is, werd aan de voorkant geraakt. Tien boetes na controle op Goeree-Overflakkee oude-tonge - De politie op Goe ree-Overflakkee krijgt de laatste tijd steeds meer klachten over snel rijdende auto's. Daarom hield ze maandag controles op de Magdale- nadijk bij Oude-Tonge, het Korte- weegje in Dirksland en de Lage- weg bij Den Bommel. Tien automobilisten bleken in overtreding, waarvan geen enkele bij Oude-Tonge. De opvallendste uitschieter was een automobilist die met 91 kilo meter per uur door Dirksland raas de, terwijl daar maar 50 is toege staan. Vlaketunnel volgende week afgesloten goes - Gebruikers van de A58 moeten begin volgende week reke ning houden met werkzaamheden in de Vlaketunnel en op knoop punt Markiezaat bij afslag Antwer pen. Het werk duurt van maandaga vond half acht tot woensdagoch tend zes uur. Het verkeer wordt omgeleid over de oude rijksweg vanaf afrit 33 (Yerseke/Hansweert) tot oprit 35 (Kapelle).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59