voor heel fijne poppetjes?' n n Horecavoorman Roffel overleden Museum Sas verhuist wellicht Ondernemer Terneuzen pakt vervuiling aan Gospelformatie in Terneuzen Entry Deuren hl ui n y y Burgemeester Asselbergs zat Jeugd wenst Reynaertpretpark, ondergedoken na bedreiging vossenmok en groot jeugdkamp z pzc Woensdag 24 oktober 2007 23 Rekken en strekken was een van de onderdelen van de fitheidstest voor ouderen in sporthal De Vliegende Vaart. foto's Peter Nicolai dus allesbehalve waar." Ze maakt zich op voor een traject, met ne gen tests. Eerst wordt de bloed druk opgemeten, waarna in een kort onderhoud met een testarts bijzonderheden worden doorgeno men. Dan is het tijd voor de eerste echte proef: de bloktransfertest, of tewel een training voor de oog- en ZIERIKZEE - Burgemeester Jack As- selbergs van Schouwen-Duiveland heeft half augustus enige tijd on dergedoken gezeten op een bevei ligd, geheim adres. Hij is daar naar toe gebracht op 15 augustus, toen duidelijk werd dat de Schouwse burgemeester zeer ernstig be dreigd werd. Dat blijkt uit de open brief die Asselbergs heeft geschre ven aan de inwoners van zijn ge- handcoördinatie. Kroes blijkt wat aan de trage kant, maar laat zich niet kisten. Vrijwilligster Nel Reijn- hout helpt haar daar tijdens de tweede reactietest verbaal bij. „Het geeft een ontzettende kick als je ziet dat je er nog tegenaan kan." Na het testen van de knijpkracht, flexibiliteit van hamstrings en wer- meente. In de brief schetst hij een beeld van wat gebeurd is en wat aan de bedreiging vooraf is gegaan. De aanleiding is de weigering van een horecavergunning aan een campinghouder in Bruinisse in verband met diens criminele verle den. De man heeft Asselbergs daar op met de dood bedreigd, en is daarvoor op 15 augustus veroor deeld. velkolom, uithoudingsvermogen en de soepelheid van de schouders volgt de uitslag. Kroes is het daar niet eens zo zeer om te doen, ze weet toch wel dat er nog veel te verbeteren valt. „Ik vond dit hart stikke leuk. Het is echt een stimu lans om door te gaan. Bij die wan deltest viel ik dan wel als eerste af, hulst - Een groot Reynaertpret- park, Reynaertjeugdkampen en een Reynaerttheater. Als souvenirs een Reynaertknuffel of een vossen- mok en een jaarlijkse Reynaertra- cebootwedstrijd op de vest. Volgens brugklasleerlingen van het Reynaertcollege in Hulst ko men op deze manier de bezoekers met drommen naar de stad. De leerlingen hebben zich ver- terneuzen - De Terneuzense hore- cavoorman Siete Roffel is afgelo pen weekeinde overleden op 55-ja- rige leeftijd. De laatste jaren was Roffel verantwoordelijk voor de or- gansiatie van de Terneuzense ha vendagen. Daarnaast was hij nauw betrokken bij de horecaopleiding van het ROC Westerschelde, was hij actief in de lokale partij TOP/ Gemeentebelangen en ageerde hij jarenlang tegen de drugsoverlast in de binnenstad. Roffel wordt zater dag begraven. maar ik had eigenlijk verwacht dat ik nog eerder had moeten afha ken", zegt ze. De Terneuzense krijgt het advies om zich aan te melden voor het Scala-programma. „Ik doe mee, vooral omdat het in een groep is. Anders was de drempel te hoog ge weest." diept in Hulst en in het Reynaert- verhaal. In opdracht van docente Nicolle van der Mee maakten ze werkstuk ken, die zijn overhandigd aan be zoekersmanager Monique de Bruijn. „De leerlingen kwamen met tal van aanbevelingen voor de stad. In de opdracht speelde geld dan ook geen rol." terneuzen - De gemeente Terneu- zen wil een haalbaarheidsonder zoek laten uitvoeren naar de moge lijke verhuizing van het industri eel museum uit Sas van Gent en de stoomturbine uit de voormali ge cokesfabriek in Sluiskil naar het terrein van Cargill in Sas van Gent. Met een verhuizing zou de positie van het het industrieel mu seum verbeterd worden. De ge meente wil ook meer burgers bij het museum betrekken. zaamslac - De gemeente Terneu zen trekt een extra veertig mille uit voor het opruimen van veront reinigde grond in de Koepoort straat in Zaamslag. De grond ter plekke is ernstig vervuild met be strijdingsmiddelen. Het sanerings project is begin deze maand begon nen. Naast het verwijderen van de vervuilde grond zal ook het grond water nog moeten worden ge schoond. Daarna kan het perceel een woonbestemming krijgen. terneuzen - Op zondag 28 okto ber concerteert voor het eerst in Zeeuws-Vlaanderen de gospelfor matie Valentine uit Almere. Valen tine bestaat uit vijf vocalisten die op eigentijdse, swingende wijze go- spel- en popsongs ten gehore zul len brengen. Plaats van handeling is het gebouw van het Leger des Heils aan de Dijkstraat in Terneu zen. Het concert begint om 16.00 uur. De toegang is gratis. www.deuren.nl Sfeervolle paneeldeuren, zeer aantrekkelijk geprijsd ■Goot met de Entry oen eigen gezicht aan uw Q| IHoge kwaliteit, 5 jaar garantie interieur. Functie, kleur, licht, variatie en karakter <Glas-in-lood en facet geslepen .zijn de VIJ» Plussen van de Entry Deuren <glas voor glasdeuren ilrijke andere mogelijk LJ Lj Neringweg 2 4501 PB Oostburg Telefoon: 0117-45 22 61 Fax: 0117 - 45 46 64 Website: www.belderok.nl E-mail, beldefokl8belderok.nl een eigen gezicht Vanaf 19 oktober heeft DELTA een nieuwe aanbieding voor DELTA DIGITALE TV. Uiteraard is ook Omroep Zeeland te ontvangen via DELTA DIGITALE TV. DELTA III1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53