Zeeland PZC Terneuzen krijgt een denktank Garnalen vangen te paard PROGRAMMA Kinder-Herfstweek Sluis gaat raad beter informeren ZEEUWS-VLAANDEREN 36 21 31 24 t/m 27 oktober 2007 ACTIVITEIT^nmN43j0-16:30UÜK Trainer Terneuzen leerde overleven in Albanië Werken in de nacht Woensdag 24 oktober 2007 Tip? redtern@pzc.nl Bollebozenclub buigt zich over thema's die spelen in regio. door Conny van Cremberghe terneuzen - De denktank voor de visieontwikkeling van Zeeuws- Vlaanderens toekomst krijgt gestal te. De raad van Terneuzen wordt in november gevraagd in te stem men met de oprichting van de bol lebozenclub. De leiding en aansturing van de 'meedenkgroep' komt in handen van burgemeester Jan Lonink, die ook gemachtigd is om deelnemers aan de groep uit te nodigen. Lo nink liep al sinds zijn terugkeer naar Zeeuws-Vlaanderen, in 2003, te dubben over het instellen van een denktank. De Terneuzense burgemeester miste in Zeeuws- Vlaanderen een regionale kijk, een visie op de toekomst en wilde die koste wat kost op papier zien te krijgen. Voor de zomer lanceerde hij het idee van een niet (partij) politiek gebonden denktank en riep en pas sant potentiële deelnemers op zich te melden. Meer dan dertig mensen reageerden inhoudelijk op Loninks 'schreeuw om hersenen'. Reacties kwamen van jong en oud, uit Nederland en België. Het gemengde gezelschap kwam begin september voor' een kennisma kingsbijeenkomst bijeen. In eerste instantie was het de bedoeling om een keer per kwartaal als denk tank bijeen te komen, maar dit Raad Terneuzen spreekt zich half november uit over de oprichting van een denktank van deskundi gen die voeding moeten geven voor beleidsvisies. idee heeft het college nu laten va ren. In de nieuwe opzet die voorge legd wordt aan de raad komt de denktank op gezette tijden bijeen om zich te buigen over een be paald thema. De beraadslagingen over dat thema worden vervolgens op een internetsite geplaatst waar op ook andere belangstellenden kunnen reageren. De uitkomst van de webdiscussie vormt dan weer de basis voor een inloopavond waarop iedereen zijn licht op het thema mag laten schijnen. Het to taal aan ideëen, suggesties, planop zetten en bedenkingen kan vervol gens dienen als grondslag voor ge meentelijke beleidsvisies. Door het denken niet over te laten aan uitgenodigde denkers, maar vooral ook de jeugd - via de web discussie- bij visieontwikkeling te betrekken, hoopt het college op een hoge betrokkenheid van bur gers. Het is niet de bedoeling dat steeds dezelfde groep denkers de gemeente bijstaat. Deelname aan de thematische sessies gebeurt op uitnodiging en gezocht wordt naar deelnemers in diverse disciplines. Half november mag de politiek een uitspraak doen over de opzet. janneke Derksen (links) en Ina Nortier vissen op hun Belgische trekpaarden op garnalen. Minicamping laat gasten ambacht uit middeleeuwen zien. door Frank Gijsel nieuwvliet - Bezoekers van het strand van Nieuwvliet nabij pavil joen De Boekanier keken gistera vond vreemd op bij het zien van twee stoere trekpaarden met rui ter, die een net door de branding sleepten om garnalen te vangen. Het paardenvissen is een zeldzame kunst geworden. Het initiatief tot het demonstreren van het uit de middeleeuwen stammende am bacht komt van Tonny Brugge en Pieter Nortier van minicamping De Paardenwei in Oostburg. „Dit is een echte oerervaring. We zijn bezig met alle mogelijke natuurele menten, zoals wind, water en kracht. Op deze manier laten we de mensen in de herfstvakantie kennismaken met de zee en de producten", vertelde Nortier. Het werk in de golven is zwaar voor de dieren Freya en Meta. Na zo'n tien minuten slepen komen 1-*?.v foto Peter Nicolai visser en paard uit het water om het net leeg te gooien. De Brabant se jonge campinggasten Esther, Il se, René en Lars genieten volop als weer een sleep is binnengehaald. Enthousiast helpen ze bij sorteren van de vangst. De grootte en op brengst van de lekkernij uit de Noordzee valt uiteindelijk niet te gen. Helder Zeeuws wil dat college projecten boven 25.000 euro meldt. SLUIS - De Sluise gemeenteraad wordt voortaan eerder en intensie ver betrokken bij projecten waar mee het dagelijks gemeentebe stuur bezig is. Dat is de kern van een notitie die wethouder Henk Luijendijk donderdagavond presen teert in de vergadering van de ge meenteraad. Hij geeft hiermee ge hoor aan de kern van een motie van Helder Zeeuws over deze be trokkenheid. De coalitiepartij diende vorige maand een motie in om de betrok kenheid van de raad bij projecten te verbeteren. Die is volgens Hel der Zeeuws onder de maat. De Eu- regiotuinen en Groede Podium zijn projecten waar de raad veel eerder over geïnformeerd wilde worden. Nu werden raadsleden ge confronteerd met budgetoverschrij dingen. Helder Zeeuws diende daarom de motie in, waarin het college van Sluis wordt opgedragen elke finan ciële verplichting boven de 25.000 euro aan de raad te melden. Deze motie werd aangehouden omdat Luijendijk een notitie toezegde. „Ik vind het geen enkel probleem gehoor te geven aan de boodschap van de motie. Over de manier waarop moeten we het nog heb ben. Dit past in ieder geval binnen ons streven de interne organisatie beter op orde te krijgen", aldus de wethouder. pagina 22: buik vol van dualisme Pompoen uitsnijden Vossenjacht Chocolade workshop Schminkshop Kom je ook een kleurplaat halen? Er zijn diverse prijzen te winnen Pompoen uitsnijden i Kinderspelletjes circ(js Chocolade workshop Schminkshop Kinderen die op woensdag, vrijdag en zaterdag verkleed komen maken kans op een Nintendo DS. KOUDEKERKE Galgeweg 5 Tel. 0118-551623 donderdag en vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51