Asselbergs zat tijdje op geheim adres DE GROTE VRAAG: IS UW OPTICIEN GEDIPLOMEERD? Thoolse clubs hebben baat bij grote sporthal in Sint-Maartensdijk Herdenking Baarland en Kapelle Garnalen vangen te paard B PZC Woensdag 24 oktober 2007 25 Schouwse burgemeester weigerde te wijken "•voor bedreigingen. door Melita Lanting zierikzee - Jack Asselbergs heeft half augustus enige tijd ondergedo- ken gezeten op een beveiligd, ge- heim adres. Hij is daar naartoe ge- bracht op de avond van 15 augus- f tus, toen duidelijk werd dat hij ern- stig bedreigd werd. Dat blijkt uit de open brief die Asselbergs schreef aan de inwoners van Schouwen-Duiveland. F De ernstige bedreigingen waren voor Asselbergs geen reden om het bijltje erbij neer te gooien. „Ik ben en blijf er trots op burgemees ter te kunnen zijn van een ge meente waar bestuur en organisa tie niet wensen te wijken voor inti midatie." Sinds 15 augustus wordt Asselbergs persoonlijk beveiligd. Inmiddels is de beveiliging iets ver soepeld en verschijnt Asselbergs weer in het openbaar. „De hele gang van zaken heeft grote invloed op ons gezinsleven. Ook mijn vrouw heeft met grote beperkin- Burgemeester Jack Asselbergs schreef een open brief aan de in woners. Hierin legt hij uit welke impact de situatie heeft op zijn privé-leven. gen in haar bewegingsvrijheid te maken", schrijft Asselbergs die nog steeds geen vraaggesprekken wil over dit onderwerp. In de brief schetst Asselbergs een beeld van wat er allemaal gebeurd is en wat aan de bedreigingen voor af ging. De aanleiding is de weige ring van een horecavergunning aan een campinghouder in Bruinis- se in verband met het criminele verleden van de man. Vervolgens heeft de man de burgemeester op 6 augustus mondeling met de dood bedreigd, een feit waarvoor hij veroordeeld is door de recht bank. Die uitspraak kwam op 15 augus tus. Dezelfde avond is Asselbergs door justitie in veiligheid gebracht. Hij kreeg persoonsbewaking. „Een schrikbarend besluit. Het heeft een grote inbreuk op je bewegings vrijheid, het overkomt je, je hebt er geen invloed op en het maakt je - zeker in het begin - onzeker. Het is een hele nare ervaring te onder vinden wat de gevolgen kunnen zijn als je als overheidsfunctiona ris in eer en geweten een besluit neemt dat - hoe gevoelig dan ook - onvermijdelijk is en dat je niet uit de weg mag en moet gaan. ■Fj De volledige tekst van de brief is te lezen op de website van de PZC: www.pzc.nl Sportverenigingen vinden dat gemeente 'kortzichtig' handelt. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Sportvereni gingen op Tholen vinden dat de gemeente kortzichtig handelt als het gaat om de toekomst van sport accommodaties. Ze doelen daarbij vooral op het nieuwe Haestinge in Sint-Maartensdijk. „Als daar een grotere sporthal komt, zou het pro bleem voor Meulvliet in Tholen ook deels zijn opgelost", zegt voor zitter A. Timmermans van volley- -balvereniging AVC'87 uit Tholen. Die oproep klinkt voorzitter J. van der Linden van korfbalvereniging Emergo uit Sint-Maartensdijk als muziek in de oren. Emergo vraagt al langer om een grotere sporthal in het nieuwe Haestinge. Als zo'n nieuwe zaal dezelfde afmetingen als de huidige krijgt (dertig bij vijf tien meter) moet Emergo voor de thuiswedstrijden blijven uitwijken naar Meulvliet. Met een iets grote- FFI AVC'87 en Emergo pleiten voor een grote sporthal in Sint-Maar- tensdijk. Dat zou de clubs die ge- bruik maken van Meulvliet ook wat meer ruimte geven. NIEUWVLIET - Bezoekers van het strand van Nieuwvliet keken gisteravond vreemd op bij het zien van twee stoe re trekpaarden met ruiter die een net door de branding sleepten om op ambachtelijk manier garnalen te van gen. Janneker Derksen (links) en Ina Nortier op hun Bel gische trekpaarden. foto Peter Nicolai GOES - Baarland herdenkt 26 okto ber bij de Zeedijk de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Om 14.30 uur is het vertrek van Schel- deoord naar de Zeedijk. Daar volgt een minuut stilte, speelt Fenna La Grand The Last Post en is er een kranslegging. In de gemeente Kapelle zijn de herdenkingsbijeenkomsten op 28 oktober. De plechtigheden vinden plaats op het Marktplein in Bieze- linge, bij de bibliotheek van We- meldinge, op het Kerkplein in Schore en bij de hervormde kerk in Kapelle. In Schore is dit om 12.00 uur, in de andere kernen om 11.30 uur. re zaal zou de vereniging beter uit de voeten kunnen. In dat geval kunnen de thuiswedstrijden wel in Sint-Maartensdijk worden ge speeld. „Dat zou ideaal zijn", aldus Van der Linden. „Dan hoeven we niet elke keer met de jeugd naar Tholen te gaan en trekken we waarschijnlijk ook meer publiek." Voorzitter Timmermans van AVC ziet nog een ander voordeel. Als Emergo Meulvliet niet meer ge bruikt, is de Thoolse hal weer wat vaker beschikbaar voor andere sportclubs. En juist vorige week stuurde AVC een brief naar de ge meenteraad waarin ze klaagt dat ze op veel zaterdagen niet in Meul vliet terecht kan. Onder meer om dat er regelmatig ééndaagse evene menten plaatsvinden. Toch laat woordvoerster A. de Rij ke van de gemeente weten dat het nieuwe Haestinge geen grotere hal krijgt. „De raad heeft destijds ge zegd dat dat niet haalbaar is. Daar houdt het college zich aan." De voorzitter van Emergo heeft toch nog een klein beetje hoop nu het CDA enkele clubs heeft uitge nodigd voor een gesprek. „Maar ik zeg niet toe dat er een grotere hal komt in Haestinge", tempert frac tievoorzitter J. Bout de verwachtin gen. „We gaan eerst luisteren." Wij vinden dal u zich dit niet zou moeten afvragen. Toch kunt u dat op dit moment maar beter wel doen. Want zoals u in een recente uitzending van TROS Radar heeft kunnen zien. is er momenteel geen regelgeving in Nederland ten aanzien van opleidingseisen voor opticiens (zie www.trosradar.nl). Specsavers maakt zich hard om deze vraag lot het verleden te laten behoren. Wij willen dat u er zeker van kunt zijn dat, als u naar een opticien gaal om uw ogen te laten meten, dit gebeurt dooreen professionele MBO-gediplomeerde opticien of HBO-gediplomeerde optometrist. Bij Specsavers kunt u daar altijd al van op aan. Hebt u onlangs uw ogen ergens laten meten en twijfelt u ook maar enigszins aan de bevindingen, kom dan zaterdag 27 oktober naar de oogmeetdag bij Specsavers. Het is gratis en gebeurt gegarandeerd door gediplomeerde opticiens. Steun onze campagne voor gediplomeerde opticiens door onze petitie te ondertekenen in onze winkels. En dan kunt u meteen ook een oogmeting ondergaan waarop u kunt vertrouwen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker! 0118 - 64 22 60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49