Zeeland Te veel hotelplannen in Goes PROGRAMMA Ki n d er- H erfstwee k 24t/m 27 oktober 2007 BEVELANDEN-THOLEN Hoger beroep pakt volstrekt verkeerd uit Mannen Een hoge vlucht Woensdag 24 oktober 2007 Werken in de nacht Tip? redgoes@pzc.nl door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 41-jarige automo bilist die vorig jaar in Borsele fron taal op een tegenligger botste, heeft zijn hoger beroep moeten be zuren met een zwaardere straf Hij kreeg gisteren van het Haagse ge rechtshof een werkstraf van 180 uur en een jaar voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid opgelegd. De in Vught wonende man was eerder door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur, een boete van 500 euro en eveneens een jaar voorwaardelijke rijontzegging. De automobilist was volgens de rech ter schuldig aan een ongeval op 6 juli vorig jaar, doordat hij met zijn mobiele telefoon in de weer was en daardoor op de verkeerde weg helft van de Sloeweg belandde. De man tekende hoger beroep aan omdat hij vreesde in de proeftijd van twee jaar bij een nieuw inci dent zijn rijbewijs te moeten inle veren. Het gerechtshof begreep twee weken geleden niet waarom de automobilist in hoger beroep was gegaan. „U bent in plat Neder lands gezegd eigenlijk enorm ge matst door de politierechter", zei een van de rechters. Een andere rechter maakte de opmerking: „Wie heeft u geadviseerd bij de be slissing om in hoger beroep te gaan?" Tegen de automobilist was twee weken geleden nog een werk straf van 150 uur en een half jaar voorwaardelijke rijontzegging geëist. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Om half acht 's ochtends stapt de medewerkster van een Goese instelling al haar kantoor bin nen. Ze besluit de deur op slot te doen. Ze houdt van rust in alle vroegte. Het genot is van korte duur. Een kwartier later gaat de bel. Een collega heeft haar sleu tel vergeten. Kan gebeuren. Colle ga nummer twee meldt zich om kwart over acht, al mopperend, want de deur zat nog op slot. Ze moest diep in haar tas naar de sleutel zoeken. Het is nog niet ge daan. De eerste gearriveerde col lega kan haar huis niet in zon der sleutels. Ze belt haar echtge noot. Tevergeefs. Weer gemop per. 'Ach, mannen! Heb je ze no dig, zijn ze er niet.' - Initiatiefnemer Van de Zandt: investeerders kijken kat uit de boom. door Frank Balkenende goes - Er zijn te veel plannen voor hotels in Goes en daarom wachten investeerders af. Niemand wil gro te financiële risico's lopen. Volgens C. van de Zandt, die bezig is met het idee voor een luxe stads hotel in het voormalige GAK-kan- toor, is dat de reden waarom inves teerders blijven wikken en wegen. „Er is in de stad Goes ruimte voor maximaal tachtig tot honderd nieuwe hotelkamers. Daarboven raakt de markt snel verzadigd." Wie de plannen bij elkaar optelt, komt tot bijna driehonderd hotel kamers in de stad zelf Dan is nog niet eens de uitbreiding van Hotel Goes, net buiten de stad, meege teld: van 120 naar 160 kamers. In de stad is de Goese onderne mer Gé, eigenaar van chinees-in- disch restaurant Nian Hao, bezig met een concept voor een ho tel-restaurant met 120 kamers aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk. Dat verkeert in de fase van onder zoek; er wordt nog bestudeerd hoe het verkeer naar en van het ho tel-restaurant het beste kan wor den geregeld. Verder heeft ingenieursbureau Ar- cadis uit Apeldoorn een idee voor een 'businesscenter' met kantoren en een hotel met 30 tot 60 kamers in het Stationspark. Van die zijde is tot nu toe weinig meer verno men. Dan is er nog de droom van Van de Zandt zelf: een hotel met vier sterren en 80 tot 100 kamers in het oude GAK-kantoor aan de Van der Spiegelstraat. De eigenaar van restaurant De Stadsschuur presen teerde het plan een jaar geleden aan de bevolking, maar het is tot nu toe papier gebleven. Het GAK-kantoor verwisselde dit voorjaar van eigenaar, 's-Graven- Volgens C. van de Zandt, de man achter het plan voor een stadsho tel, zijn er te veel initiatieven voor hotels in Goes. Dat maakt investeerders erg voorzichtig. delft State 1 BV (Van de Zandt) ver kocht het pand aan beleggings maatschappij Brahold BV. Van de Zandt liet toen weten dat het nooit de bedoeling was het hotel zelf te exploiteren. Nu zoekt Brahold, waarvoor Van de Zandt ook optreedt, naarstig naar een partner. „Investeerders stellen zich afwachtend op omdat er drie hotelplannen liggen voor Goes. Dat is echt te veel", zegt Van de Zandt, die geen moeite heeft met de uitbreiding van Hotel Goes (andere plaats, ander segment). Toch wil hij het stadshotel hoe dan ook verwezenlijken. „Er is be hoefte aan en we hebben het pand al. De bal ligt op de stip, het is de vraag wie hem er inschiet." HEINKENSZAND - Elisa de Koster (11) uit Hein- kenszand zweeft door de lucht tijdens een work shop trampolinespringen. De hele herfstvakantie zijn er in sporthal De Stenge sportieve en creatie ve activiteiten voor kinderen. De Culturele Raad Borsele en Borsele Beweegt geven allerlei work shops. Tot en met vrijdag kunnen de sportievelin- gen nog hiphoppen, jumpstylen, twirlen of een potje pannavoetbal spelen. Voor de kinderen die liever creatief bezig zijn, is er ook van alles te doen, zoals schilderen, gedichten schrijven, djem- bé spelen of kralen maken. foto Willem Mieras Pompoen uitsnijden Vossenjacht Chocolade workshop schminkshop Pompoen uitsnijden Kinderspelletjes circUs Chocolade workshop Schminkshop ■BiMiiillHiiilMilÉiSè® Kinderen die op woensdag, vrijdag Kom je ook een kleurplaat halen? en zaterdag verkleed komen maken KOUDEKERKE Galgeweg S Tel. 0118-551623 donderdag en vrijdag koopavond Er zijn diverse prijzen te winnen kans op een nintendo DS. Trainer Terneuzen leerde overleven in Albanië

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45