Heldenontvangst 'Springboks' 399.- ...de voordeligste keuk.enspecialist! PELMA KEUKENS b.v. www.devoordeligstekeukenspecialisten.nl ACTIE VAATWASSER PZC Woensdag 24 oktober 2007 Wereldtitel betekent einde van tijdperk in Zuid-Afrikaanse rugby. JOHANNESBURG - Het rugbyteam van Zuid-Afrika, dat zaterdaga vond in Parijs wereldkampioen werd, is dinsdagmorgen op het vliegveld van Johannesburg opge wacht door enkele duizenden fans. De heldenontvangst in de hal van het vliegveld Oliver Tam- bo werd een uiting van nationale eenheid tussen blanken en kleur lingen, maar het betekende tegelij kertijd het einde van een tijdperk. „Deze overwinning is een sym bool van nationale eenheid", aldus een ontroerde fan. Aanvoerder Jo hn Smit toonde samen met vleu gelaanvaller Bryan Habana de Webb Elliscup, de trofee die 'De Springboks' voor de tweede keer wisten te veroveren. Eerder was ze dat al in f995 gelukt. Toen werd het toernooi om de wereldtitel in Zuid-Afrika gehouden. De Springboks hebben een drukke periode met festiviteiten voor de boeg. Vrijdag worden ze ontvan gen op het presidentiële paleis. Hoewel president Thabo Mbeki za- De Zuid-Afrikaanse regering wil meer zwarten en kleurlingen in het nationale rugbyteam. De 'ver kleuring' van de ploeg gaat de be stuurders niet snel genoeg. terdagavond de finale bijwoonde, wil hij de 'Bokke' nog een keer in het zonnetje zetten. Dat zal vrij wel zeker gebeuren in gezelschap van oud-president Nelson Mande- la, de officieuze mascotte van het rugbyteam. Ook krijgen de 'Bokke' een bustocht door Johannesburg en door de zwarte wijk Soweto. Verder staan triomftochten door alle belangrijkste steden van het land gepland. Vooral de tocht door Soweto wordt als een belangrijk signaal ge zien, aangezien rugby in Zuid-Afri ka vooral wordt beschouwd als een sport van blanken. Maar de 15-6 overwinning op Engeland van zaterdagavond wordt gezien als een symbool van eenheid en verzoening. Zeker omdat de mees te tries werden gescoord door de twee donkere basisspelers uit het team: Bryan Habana en |P Pieter- sen. De overwinning van het team gaf ook weer een nieuwe voedings bodem aan de discussie over de wenselijkheid van het 'verplicht kleuren' van het nationale team. De regering onder leiding van pre sident Mbeki wil verplichten, dat de helft van de spelers in vertegen woordigende teams uit zwarten be staat. De 'verkleuring' van de sport gaat de huidige generatie be stuurders niet snel genoeg. Het voorstel is bondscoach lake White in het verkeerde keelgat geschoten. Hij wil om die reden stoppen. Ook alle spelers uit het rugbyteam zijn felle tegenstanders van het voornemen. Bryan Habana: „Wit, zwart, het maakt me niets uit. Ik kijk niet naar huidskleur, ik kijk of ik met iemand kan samenspelen. De kleur is van geen enkel belang. De ze overwinning is van en voor alle Zuid-Afrikanen." Onderminister Gert Oosthuizen van sportzaken zei te geloven dat De Springboks „bewezen hebben dat sport allerlei grenzen kan door breken. Zuid-Afrika is een eenheid in verscheidenheid. Daar zijn we trots op en dat moeten we zien uit te bouwen." Het feest in het land - dat ook het einde van een tijdperk betekent - zal zeker nog wel enige tijd aan houden. Maar zodra de competi ties her en der weer hervatten zal het team van De Springboks uit el kaar vallen. Diverse spelers heb ben een vet contract getekend bui ten Zuid-Afrika, in Frankrijk of En geland. Daar kunnen de rugbyers veel meer verdienen dan in eigen land, waar een maximumsalaris geldt. John Smit, Victor Matfield, Butch James en Percy Montgo mery komen hun talent in Europa verzilveren. Zodra een speler buiten het eigen* land speelt kan hij niet meer wor den geselecteerd voor De Spring boks. Overigens speelt zich hetzelf de fenomeen af in de andere twee leidende naties van het zuidelijk halfrond, Nieuw-Zeeland en Au stralië. Enthousiaste supporters verwelkomen 'De Springboks' op de luchthaven van Johannesburg, foto Kim Ludbrook/ANP KEUKENS BV AFSPRAAK IS AFSPRAAK Afbeeldingen kunnen afwijken, prijs- of zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exd. verwijderingsbijdrage. 56200-145 Ook scherp geprijsde inbouwapparatuur nu voor slechts Ceciliaweg 4 Sint-Annaland Tel. 0166 - 653448 Amundsenweg 47 Goes Tel. 0113 - 219770 Compacte hoek- keukenopstelling, incl. apparatuur en multiplex werkblad met spoelbak. CBw-erfeend Keukenopstelling met apart werkgedeelte en veel opbergruimte incl. apparatuur en multiplex werkblad met spoelbak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39