Asselbergs zat even in schuilplaats DE GROTE VRAAG: IS UW OPTICIEN GEDIPLOMEERD? Monument krijgt nieuwe voegen 'Ajax' wint herfsttoernooi zaalvoetbal in Westkapelle W pzc Woensdag 24 oktober 2007 25 Burgemeester Schouwen-Duiveland schrijft open brief. door Melita Lanting zierikzee - Burgemeester Jack As selbergs heeft half augustus enige tijd ondergedoken gezeten op een beveiligd, geheim adres. Hij is daar naar toegebracht op de avond van 15 augustus, toen duidelijk werd dat de burgemeester zeer ernstig bedreigd werd. Dat blijkt uit de open brief die Asselbergs heeft ge schreven aan de inwoners van Schouwen-Duiveland. De ernstige bedreigingen zijn geen reden geweest om het bijltje er bij neer te gooien. „Ik ben en blijf er trots op burgemeester te kunnen zijn van een gemeente waar be stuur en organisatie niet wensen te wijken voor intimidatie." Sinds 15 augustus wordt hij per soonlijk beveiligd. De eerste we ken stond er een politieunit voor zijn woning, inmiddels is de bevei liging iets versoepeld en verschijnt Asselbergs weer in het openbaar. „De gang van zaken heeft grote in- fJJ Burgemeester Jack Asselbergs werd in augustus met de dood bedreigd door een campinghou der uit Bruinisse. Die is daarvoor veroordeeld door de rechtbank. vloed op ons gezinsleven. Ook mijn vrouw heeft met grote beper kingen in haar bewegingsvrijheid te maken", schrijft Asselbergs, die nog steeds geen vraaggesprekken wil over dit onderwerp. In de brief schetst Asselbergs een beeld van wat er gebeurd is en wat er aan de bedreigingen vooraf is ge gaan. Aanleiding is de weigering van een horecavergunning aan een campinghouder in Bruinisse. Die werd geweigerd in verband met het criminele verleden van de man. Vervolgens heeft de man As selbergs op 6 augustus met de dood bedreigd, een feit waarvoor hij ook veroordeeld is door de rechtbank. Die uitspraak kwam op 15 augustus en diezelfde avond is Asselbergs door het Openbaar Mi nisterie in veiligheid gebracht en heeft hij persoonsbewaking gekre gen. „Een schrikbarend besluit. Het overkomt je, je hebt er geen in vloed op en het maakt je - zeker in het begin - onzeker. Het is een he le nare ervaring te ondervinden wat de gevolgen kunnen zijn als je als overheidsfunctionaris naar eer en geweten een besluit neemt dat - hoe gevoelig dan ook - onvermij delijk is en dat je niet uit de weg mag en moet gaan. De volledige tekst van de brief is te lezen op www.pzc.nl westkapelle - In sportzaal de Bel- link in Westkapelle heeft gisteren het zaalvoetbalherfsttoernooi plaatsgevonden. Er deden 61 kinde ren tussen de vijf en twaalf jaar mee aan het toernooi. De deelnemers kozen de namen van profclubs voor hun ploegen. De teams bestonden uit zowel jon gens als meisjes. In de categorie vijf-, zes- en zeven jarigen won Ajax de eerste prijs. Auto op N57 botst frontaal op tankwagen serooskerke (w) - Op de N57 bij Serooskerke botste gisteren om 16.50 uur een personenauto fron taal op een tankwagen met nog on bekende inhoud. Voor de aanrij ding raakte de personenauto eerst een 52-jarige automobilist uit Schouwen-Duiveland. Voor zover bekend raakte niemand gewond. Schuur in brand aan Croeneweg koudekerke - Tussen Middelburg en Koudekerke aan de Groeneweg is gisteravond rond half elf een vrij staande schuur in brand gevlogen. De politie heeft alle toegangswe gen afgesloten vanwege gevaar voor ontploffende gasflessen ver spreiding van asbestdeeltjes. door Joeri Wisse vlissingen - Het is flink zwoegen om de muren onderaan de Vlis- singse boulevard opnieuw te voe gen, maar het uitzicht op de Wes- terschelde maakt veel goed voor de vijf Duitsers die nog tot half de cember zoet zijn met de klus. De muren, eigendom van het Wa terschap Zeeuwse Eilanden, heb ben een monumentenstatus. „Daarom hebben we de plicht om ze te onderhouden", zegt Daniëlle Steijn van het waterschap. Begin september startten de werk zaamheden bij de Oranjemolen. De mannen zijn nu bezig op de glooiing, ter hoogte van de West- poortflat, vlak voor de Gevangen toren. Daar waar sinds kort de langste bank van Europa begint, houden ze weer op. En passant verdwijnt ook de graffiti van de muren, alhoewel ze de verf niet ge richt weghalen. De veiligheid van de muur, in feite een zeewering, gaat er op vooruit, zegt Steijn. „Met de nieuwe voegen dringt het water minder snel door." Ook de muren op de rest van de boulevard moeten worden aange pakt. Dat werk is vanwege de hoge kosten nog even uitgesteld. AZ '67 werd tweede en Feyenoord eindigde op de derde plaats. In de categorie acht- en negenja rigen, stond NEC op nummer één, NAC op twee en Willen II op drie. VW ging er met de eerste prijs vandoor in de laatste categorie van tien-, elf- en twaalfjarigen. MW eindige op de tweede plaats en De Graafschap op de derde plaats. Kindervakantiefeest in Ontmoetingskerk middelburg - De Ontmoetings kerk in Middelburg wil vanmiddag feestvieren met alle kinderen die herfstvakantie hebben. Kinderen vanaf vier jaar mogen mee feesten. Het feest duurt van t4.oo tot 15.30 uur. De Ontmoetingskerk zit aan de Oosterscheldestraat 1 in de Stro- menwijk in Middelburg. Ruilbeurs in Stenge van automodellen heinkenszand - In De Stenge in Heinkenszand is zaterdag van 10.00 tot 15.30 uur de Zeeuwse au tomodelruilbeurs. Er zijn die dag veertig standhou ders aanwezig in het ontmoetings centrum. Toegang 1,50 euro, kinde ren 0,50 euro. iirviriiT ïtö&'ÜÉiiA'ï-iïïïlfffi i i§§§ll i- ,;- Wij vinden dal u zich dit niet zou moeten afvragen. Toch kunt u dat op dit moment maar beter wel doen. Want zoals u in een recente uitzending van TROS Radar heelt kunnen zien, is er momenteel geen regelgeving in Nederland ten aanzien van opleidingseisen voor opticiens (zie www.trosradar.nl). Specsavers maakt zich hard om deze vraag tot het verleden te laten behoren. Wij willen dat u er zeker van kunt zijn dat, als 11 naar een opticien gaat om uw ogen te laten meten, dit gebeurt dooreen professionele MBO-gedipl om eerde opticien of I IRO-gediplomeerde optometrist. Bij Specsavers kunt u daar altijd al van op aan. Hebt u onlangs uw ogen ergens laten meten en twijfelt u ook maar enigszins aan de bevindingen, kom dan zaterdag 27 oktober naar de oogmeetdag bij Specsavers. Het is gratis en gebeurt gegarandeerd door gediplomeerde opticiens. Steun onze campagne voor gediplomeerde opticiens door onze petitie te ondertekenen in onze winkels. E11 dan kunt u meteen ook een oogmeting ondergaan waarop u kunt vertrouwen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker 0118- 64 22 60 Duitsers in dienst van een Groningse aannemer nemen de Vlissingse boulevard onder handen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27