Ook koffieshop moet zich aan regels houden Zeeland 'Geen gevoel van: zie je wel, ik had gelijk' Wethouder waardeert klimaatbos Besluit theater valt gelijk met locatiekeuze 22 I Woensdag 24 oktober 2007 PZCW Wethouders Tineke Verhage (links) en Conny Seijbel (rechts) tijdens een debat over de Vlissingse plannen voor het Scheldekwartier. foto Ruben Oreel Wethouders denken nog wel eens terug aan oude waarschuwingen. door Maurits Sep VLISSINGEN - Een triomfantelijk ge voel van 'zie je wel, ik heb er toch voor gewaarschuwd' hebben ze niet. Maar het spookt de laatste maanden nog wel eens door de hoofden van de wethouders Tine ke Verhage en Conny Seijbel dat ze jaren geleden als raadsleden twijfelden of Vlissingen het Schel- deterrein wel moest kopen; of de gemeente zo'n groot project wel aan zou kunnen. Verhage in juni 2002: „Ik wil niet achteraf het verwijt horen, dat we het beter niet hadden kunnen doen." Seijbel in december 2003: „Boven dien kun je je afvragen: doen we niet te veel?" En: „Kunnen we die 1100 (inmiddels 1800, red.) woningen wel aan de man brengen?" Beide keren ging het over de aan koop van het Scheldeterrein door de gemeente Vlissingen. Uiteinde lijk stemde het CDA van Seijbel - als coalitiepartij nog wel - ook echt tegen. De PvdA van Verhage ging akkoord, zijzelf ook. „Ik heb heel lang geworsteld met ja zeg gen. En ik zit er nog steeds op de zelfde manier in als toen: alert en kritisch", zegt Verhage. De voormalige raadsleden zijn als wethouders nu verantwoordelijk voor het Scheldekwartier: Verhage voor het project, Seijbel voor het geld. Seijbel geeft toe dat ze nog wel eens terugdenkt aan wat ze ja ren geleden zei. „Maar ik kan en wil er niet te veel bij stilstaan. Ik ben nu wethouder en moet een democratisch genomen besluit uit voeren. Ik heb geen tijd en zin om triomfantelijk om te kijken." Verhage had zich ingelezen in de ma terie. Zij kreeg desondanks geen vat op het samenspel tussen de KSG, de gemeente Vlissingen en eventuele an dere financiële partners, omschreef de PZC in 2002 haar opstelling. Het 'samenspel' tussen de KSG en de gemeente is nu één van de fi nanciële risico's die het bureau Witteveen+Bos schetst. „Ik kijk nog wel eens terug naar de besluiten van toen", beaamt Verha ge. „Maar niet om te zeggen: 'zie je wel'. Ik zal het destijds best gezegd hebben, dat we niet achteraf het verwijt moeten krijgen dat het be ter niet hadden kunnen doen. Zo'n uitspraak past wel bij mijn ka rakter. Maar die speelt nu geen rol meer." En toch, toch geeft haar gevoel van toen 'een extra stimulans' om de problemen die zijn ontstaan, nu zo goed mogelijk op te lossen, zegt Verhage. „Niet omdat ik gelijk wil hebben. Het zit überhaupt in me om moeilijkheden op te willen los sen, zeker bij complexe proble men." Als raadsleden uitten Tineke Ver- hage (PvdA) en Conny Seijbel (CDA) hun twijfels over de aan koop van het Scheldeterrein door de gemeente Vlissingen. Met de sluiting van Roxy neemt de gemeente Middel burg voor lief dat er voor de stad een koffieshoploze pe riode aanbreekt. Wie A zegt, moet ook B zeggen. Het Middelburg se gedoogbeleid rond om de koffieshops is op dat duide lijke beleid gestoeld. Koffieshops moeten zich aan de regels houden. Dus ook niet meer dan vijf gram per dag per klant verkopen. Dat laatste deed Roxy op 1 september toch. Het was de vierde overtre ding binnen drie jaar en dat bete kent dus het definitieve einde voor Roxy. Zeker als de gemeente zijn juridisch werk goed heeft ge daan, gaan de deuren van Roxy half november voorgoed dicht. Officieel moet de zaak al op 1 no vember sluiten. Maar als de eige- Paddenstoeienexcursie en paddenstoelensoep OOSTKAPELLE - Mensen die altijd al alles hebben willen weten over paddenstoelen, kunnen vanmid dag terecht in natuurmuseum Ter ra Maris in Oostkapelle. Daar trekt om 14.00 uur een gids de Mante ling in, op zoek naar allerlei soor ten. De wandeling duurt anderhalf uur en wordt afgesloten met een kop huisgemaakte paddenstoelen soep. Meedoen kost negen euro. Aanmelden: 0118-582620. Open sjoeltoernooi in Palet in Middelburg MIDDELBURG - In wijkcentrum Pa let in de Middelburgse Magistraat- wijk wordt zaterdag een open sjoel- toernooi gehouden. Het toernooi wordt georganiseerd door EMSV, de Eerste Middelburg se Sjoel Vereniging, ledereen die mee wil doen, kan komen sjoelen. Het sjoeltoernooi begint om 9.30 uur. Meer informatie via: 0118- 621480. ANALYSE door Emile Calon naar via een kort geding die slui ting aanvecht, is de gemeente be reid nog enkele dagen uitstel te ge ven. Daarna gaan de deuren echt dicht en kan eigenaar Benhabbou proberen via allerlei gerechtelijke procedures alsnog zijn zaak open te krijgen. Als hij alle mogelijkhe den benut, weet hij over zo'n twee jaar of de gemeente rechtmatig handelde. Pas als die hele procedure is afge handeld, kan de gemeente kijken wie een nieuwe koffieshop in Mid delburg mag beginnen. In het ge- doogbesluit staat immers dat er ruimte is voor twee van deze za ken. Zes ondernemers hebben al Rockweekend in café De Oude Smidse KOUDEKERKE - In café de Oude Smidse aan het Dorpsplein in Kou- dekerke is vrijdag en zaterdag rock weekend. Tijdens het rockweekend is er on der meer een optreden van Tony Hutspot, volgens de uitbater van het café een rockartiest met een goede reputatie in Aken (Duits land) en omgeving. De optredens beginnen om 22.00 uur. Veerse fanfare met Westkappels koor VEERE - Het fanfareorkest van mu ziekvereniging Veere's Genoegen geeft op zaterdagavond 10 novem ber haar jaarlijkse uitvoering in clubgebouw Het Akkoord aan de Oudestraat 9. Het Westkappels koor (tegenwoordig met dames en heren in klederdracht) verzorgt een gastoptreden. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De uitvoering be gint om 20.00 uur. laten weten dat ze daar wel wat voor voelen. In theorie komt straks ook de Zandstraat weer in aanmerking als locatie voor zo'n nieuwe koffieshop. Die kans lijkt echter in praktijk niet erg groot omdat de bewoners van die straat al jaren met Roxy en de overlast van die klanten moeten leven. In een brief aan de gemeente hebben ze daar onlangs nog eens op gewe zen. Aangenomen mag worden dat de gemeente daar gevoelig voor is en samen met die uitgeko zen ondernemer opzoek gaat naar een stek elders in Middelburg. Door het gevoerde beleid van de gemeente breekt vanaf half novem ber een koffieshoploze periode aan van ruim twee maanden. Dat er dan een grotere kans is op straat handel, neemt de gemeente voor lief. Wie immers A zegt, moet ook B zeggen, ook als het moment dat hij B zegt hem uit het oogpunt van volksgezondheid misschien niet zo goed uitkomt. Vrolijk tippelen langs bunkers en kreken MIDDELBURG - Wandelsportvereni- ging De Vrolijke Tippelaars trekt er zaterdag weer op uit. De route voert dit jaar langs bunkers en kre ken over afstanden van zeven, vijf tien, 25 of 35 kilometer. Wande laars gaan van Westkapelle, via Zoutelande, Koudekerke naar Mid delburg en Meliskerke weer terug naar Westkapelle. Starten bij het Polderhuis aan de Zuidstraat, tus sen 9.00 en 11.00 uur. Nacht van de Nacht in natuurmuseum OOSTKAPELLE - Tijdens de Nacht van de Nacht, aanstaande zater dag, gaat de boswachter van Staats bosbeheer tussen 21.00 en 22.30 uur de bossen bij natuurmuseum Terra Maris in. Dichteres lohanna Kruit gaat mee om voor te lezen. Aanmelden: 0118-582620. In het natuurmuseum is van 20.00 tot 22.00 een workshop nachtfotogra fie. Aanmelden: 0113-230075. Middelburgse wijk biedt ruim 300 handtekeningen aan. door Dewi Gigengack MIDDELBURG - Wethouder H. van Klinken is dankbaar voor het initia tief om een klimaatbos in de Griffi- oenwijk te realiseren. „Het is een leuke actie. Dit is de eerste wijk die zelf met plannen komt en dat is enorm te waarderen, want het is moeilijk om mensen persoonlijk aan te spreken en te activeren." De klimaatwerkgroep van de wijk heeft gisteren ruim driehonderd handtekeningen voor een klimaat bos in de wijk overhandigd aan wethouder Van Klinken. Ook is voor de uitvoering van het plan bijna 2300 euro toegezegd door wijkbewoners. De groep vraagt een stuk grond aan de gemeente om het bos te realiseren. Een idea le plek zou het landje aan de Sand- berglaan zijn, daar waar ook een educatieve tuin komt. Werkgroep lid De Lange noemt het bos 'een fantastisch alternatief voor een hoop blik', waarmee hij doelt op de gemeentelijke plannen voor een parkeerplaats op dat terrein. De wethouder noemt een aantal alternatieve plekken voor het bos. Bijvoorbeeld het sportveld tussen het Amaliapark en het Woonzorg complex, en bij het tankstation op de hoek van de Laan der Verenig de Naties en de Sandberglaan. De Lange: „Het is mooi dat de ge meente met ons meedenkt. Die ondersteuning geeft de burger moed." Hij vindt wel dat de ge meente meer ambitie zou mogen uitstralen wat betreft de aanpak van het klimaatprobleem. „Het gaat erom gemeente, burgers en in stellingen bewust te maken en sa men te laten werken." De klimaatwerkgroep bespreekt op 23 november maatregelen die wijkbewoners kunnen nemen om hun huizen C02-neutraler te ma ken. Ook de gemeente is uitgeno digd om mee te praten over zaken als zonnepanelen, rendementske tels en straatverlichting. De Lange: „De gemeente moet niet denken 'we geven ze een bos en ze zijn tevreden'. Wij zijn nooit tevreden. Burgers en de gemeente moeten blijven nadenken over het klimaatprobleem. We stoppen niet na deze actie. Het bos is juist het begin." Wethouder zegt nog niets over mogelijke locatie nieuw theater. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het besluit over het soort theater dat Middelburg krijgt, wordt uitgesteld. Volgens het college van B en W is het ver standiger om meteen ook de loca tie uit te kiezen. En daar is extra tijd voor nodig. De gemeenteraad had afgesproken om eerst te bepalen wat voor soort theater Middelburg wil. De discussie over de locatie lag na de mislukte bouw van het theater aan de Zuidsingel te gevoelig. „Een aantal fracties heeft tijdens de discussie in de commissie vori ge maand gezegd dat ze moeilijk een keuze kunnen maken zolang de locatie van het nieuwe theater niet bekend is", zegt wethouder A. de Vries (PvdA). Zo heeft het filmtheater bijvoorbeeld aangege ven wel in één gebouw met de schouwburg te willen, maar alleen op voorwaarde dat het nieuwe theater in de binnenstad komt. In februari of maart volgend jaar legt het college de gemeenteraad een locatie voor, zegt De Vries. Hij wil nu niet zeggen welke locaties in beeld zijn. „De ideeën voor een locatie zijn er wel, maar die zijn nog niet rijp om prijs te geven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24