Zeeland PZC Heiwerk op voormalige begraafplaats PROGRAMMA Kinder-Herfstweek Roxy moet per november dicht WALCHEREN 36 21 31 Mannen 24 t/m 27 oktober 2007 ACTIVITEITEMVAN4330-16:30 UUR Trainer Terneuzen leerde overleven in Albanië Werken in de nacht Woensdag 24 oktober 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Oud-gemeenteraadslid vindt werkzaamheden Arnemuiden ongepast. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De heipalen onder de nieuwe huizen in de Clasi- nastraat in Arnemuiden worden dwars door een oude begraafplaats geslagen. Oud-gemeenteraadslid K. Marijs (SGP) is ontstemd. „Er is afgesproken dat er zorgvuldig met de begraafplaats zou worden omge gaan. Nu zijn ze toch gewoon aan het heien." De voormalige begraafplaats wordt al lang niet meer gebruikt. Volgens Marijs was de begraaf plaats de eerste buiten de toenma lige bebouwde kom van Arnemui den en is hij in de negentiende eeuw in gebruik genomen. Voor die tijd werden mensen in en bij de kerk begraven. Tot voor kort was het terrein in gebruik als trap veldje. Nu worden er woningen ge bouwd voor de mensen die moe ten verhuizen vanwege de aanleg van een parkeerplaats bij de nieu we supermarkt. Marijs vindt dat de stoffelijke res ten weggehaald hadden moeten worden voordat het heiwerk be gon. Volgens wethouder A. de Vries (PvdA) kon dat niet. „Het is technisch niet mogelijk om eerst te ontgraven en daarna te heien." Voordat de bouw begint, worden de stoffelijke resten alsnog ge ruimd, zegt hij. „Dan wordt de bouwplaats afgezet met doeken, zodat niet iedereen er zicht op heeft, want dat is niet de bedoe ling. De resten worden opnieuw begraven. Daar is al een graf voor gereserveerd." Het is niet de eerste keer dat de be graafplaats verstoord wordt, zegt De Vries. „Er is daar en brandvij- ver geweest, die is inmiddels ook al weer gedempt. En toen de Clasi- nastraat werd aangelegd, zijn er ook graven geruimd." Dat wordt bevestigd door W. Joosse, één van de mensen die een nieuw huis bouwt in de Clasinastraat. „Die res ten zijn toen herbegraven op de begraafplaats hierachter." „Veel Arnemuidenaren zijn be zorgd over het heien", weet Ma rijs. „Mijn grootouders liggen er ook nog begraven. In mijn jeugd heb ik nog wel over die begraaf plaats gelopen. Er stonden maar enkele grafstenen, de meeste men sen hadden daar geen geld voor." Volgens Marijs moeten er duizen den mensen begraven liggen. „Dat heb ik berekend." Voor de werkzaamheden begon nen, is er onderzoek gedaan. Ook bij dat onderzoek kwamen stoffelij ke resten tevoorschijn. Die zijn her begraven. De Vries noemt de reac tie van het oud-raadslid 'begrijpe lijk'. Hij belooft dat de gemeente in de gaten houdt of de aannemer het werk volgens de voorschriften uitvoert. Op de voormalige begraafplaats in de Clasinastraat in Arnemui den wordt geheid. Volgens de ge meente was het niet mogelijk om de resten eerst te ruimen. Heiwerkzaamheden in de Clasinastraat in Arnemuiden. foto Ruben Oreel Laatste koffieshop in Middelburg moet de deur definitief sluiten. door Emile Calon MIDDELBURG - Koffieshop Roxy in de Zandstraat in Middelburg moet per november definitief de deu ren sluiten. Via een kort geding kan eigenaar die sluiting nog hoog uit twee weken rekken. Vervolgens rest hem nog alleen een lange rechtsgang om te proberen zijn zaak alsnog open te krijgen. Be leidsambtenaar J. Groenenberg van de gemeente verwacht niet dat dat lukt, omdat het gedoogbe leid van de gemeente al een aantal malen door de rechter is getoetst. Roxy moet sluiten omdat de kof fieshop voor de vierde keer bin nen enkele jaren de gedoogregels overtrad. Als de rechter akkoord gaat met de sluiting, zit Middelburg tot eind ja nuari zonder koffieshop. Sixty- two is namelijk tot 23 januari geslo ten omdat deze begin dit jaar voor de derde maal de regels overtrad. Als de sluiting van Roxy definitief is, over twee jaar, kan een andere ondernemer een nieuwe koffie shop in Middelburg beginnen. Zie ook pagina 22: Ook koffieshop moet zich aan regels houden Om half acht 's ochtends stapt de medewerkster van een Goese instel ling al haar kantoor binnen. Ze be sluit de deur op slot te doen. Ze houdt van rust in alle vroegte. Het genot is van korte duur. Een kwartier later gaat de bel. Een collega heeft haar sleutel verge ten. Kan gebeuren. Collega num mer twee meldt zich om kwart Tipredactie@pzc.nl over acht, al mopperend, want de deur zat nog op slot. Ze moest diep in haar tas naar de sleutel zoe ken. Het is nog niet gedaan. De eerste gearriveerde collega kan haar huis niet in zonder sleutels. Ze belt haar echtgenoot. Tevergeefs. Weer gemopper. 'Ach, mannen! Heb je ze nodig, zijn ze er niet.' Pompoen uitsnijden Vossenjacht Chocolade workshop schminkshop komjeookeen kleurplaat halen? Er zijn diverse prijzen te winnen Pompoen uitsnijden 1 Kinderspelletjes circi Chocolade workshop schminkshop Kinderen die op woensdag, vrijdag en zaterdag verkleed komen maken kans op een NINTENDO DS. KOUDEKERKE Galgeweg 5 J4\. 0118-551623 donderdag en vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23