o> Klopjacht in grensgebied 17 HANNOVER KRAS.NL Musea vergeten veiligheidszorg Hardglazen deuren <s> 1 in 1 5 PZC 10' HET WEER Bewolkt Protonenstraler precisiewapen tegen kanker Woensdag 24 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 251 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Voortvluchtige houdt zich schuil in maïsveld bij Sas van Gent. door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Een 37-jarige man heeft gistermiddag voor flinke op schudding gezorgd in het grensge bied tussen Sas van Gent en Assen ede. Gewapend met een pistool van een Belgische agent hield hij zich van half vier tot zes uur schuil in een maïsveld op Vlaams grondgebied nabij de Poeldijk. De Belgische politie overmeesterde hem onder meer met behulp van een combine en een helikopter. De man haalde de trekker van zijn pistool uiteindelijk niet over. Bij zijn arrestatie vielen geen gewon den. Woordvoerster An Schoon- jans van het Parket Gent meldt dat de man betrokken was bij een uit de hand gelopen familietwist in zijn huis in Assenede. Op het mo ment dat er vier politieploegen bij de woning arriveerden, was de man gevlucht in het maïsveld ach ter zijn huis. De politie ging hem daar zoeken en troffen hem aan in een kleine sloot. Nadat hij uit de sloot was geklommen, is hij on middellijk op een agente gespron gen. Ondanks dat haar collega's haar te hulp kwamen wist de man het gevecht te winnen en haar dienstpistool te bemachtigen. De agente heeft direct alarm geslagen. Omdat zij door de man bedreigd werd met haar eigen dienstpistool heeft zij zich, samen met haar col lega's, teruggetrokken. De man is vervolgens weer het maïsveld inge- rend. Voorlichtster Esther Boot van de Zeeuwse politie bevestigt dat de man tot voor kort nog in de gevan- Voortvluchtige man pakt dienst- pistool af van Belgische agente in Assenede dicht bij Sas van Gent. Na een klopjacht in het grensgebied werd hij ingerekend. genis zat. Waarvoor hij in hechte nis zat, kan zij niet zeggen. „Maar hij was nog maar tien dagen vrij." „Omdat het veld in dc buurt van Nederlands grondgebied lag, is ook onze meldkamer gebeld met het verzoek om te assisteren", al dus Boot. Rond half vier riep de Zeeuwse po litie nieuwsgierige bewoners op vooral binnen te blijven, omdat er sprake was van een zeer gevaarlij ke situatie. Desondanks trok de groot opgezette politie-inzet veel bekijks aan beide kanten van de grens. De man is overgebracht naar het bureau in Assenede en wordt verhoord. Leraar verdacht van ontucht met leerlinge terneuzen - Een 39-jarige man uit Oostburg is maandag in Terneu- zen aangehouden op verdenking van het plegen van ontucht met zijn toenmalige leerlinge, tien jaar geleden. De inmiddels meerderjari ge vrouw uit de gemeente Sluis heeft in april van dit jaar aangifte gedaan. Kritiek op bezoek aan Guantanamo Bay den haag - Advocaten en mensen rechtenactivisten hebben kritiek op een bezoek dat Tweede Kamer leden morgen brengen aan de 'ter roristengevangenis' Guantanamo Bay. De delegatie mag van de VS geen gevangenen spreken of zien. Critici menen dat de Nederlanders dat niet moeten accepteren. Indoor Zeeland voor 2008 van de baan goes - De editie 2008 van Indoor Zeeland in de Goese Zeelandhal len gaat niet door. Het organise rende De Weelruiters kwam niet tot overeenstemming met accom modatie-eigenaar Libéma over de huurprijs. De organisatie richt zich nu op Indoor Zeeland 2009. pagina 34: Indoor Zeeland gaat niet door 4-daagse autovakantie Met kerst even helemaal weg maar toch dichtbij? Dat kan met dit kerstarrangement naar de sfeervolle Hanzestad Hannover! RAMADA HOTEL EUROPA Dit 4-sterren hotel ligt net iets buiten het centrum en beschikt over o.a. een lift, bar en restaurant. Uw kamer is o.a. voorzien van telefoon, televisie, douche en toilet. INCLUSIEF: 3 nachten in Ramada Hotel Europa, 3x ontbijt en diner, welkomstdrank je, kerstbuffet op 24/12, candlelightbuffet en dansavond op 25/12. December 24 159 Prijs gebaseerd op een bezetting van 2 per sonen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reserveren, zie www.kras.nl/22099 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 =t ïE door Marcel Modde GOES - Zeeuwse musea en andere culturele instellingen staan onvol doende stil bij de veiligheid van het gebouw. Het 'op grote schaal ontbreken van een integraal cala miteitenplan' wordt door de pro vincie en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) als een 'serieus probleem' aangeduid. Onder SCEZ-vlag zijn inmiddels in de vier Zeeuwse regio's netwer ken opgericht. De bedoeling is dat alle 38 deelnemende musea en ge meentearchieven begin volgend jaar op papier hebben gezet wat Verdwijnen Indoor Zeeland is een verlies voor de provincie Alleen consument kan kinderarbeid stoppen eens 42% oneens aantal reacties: 368 58% mBÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Eco nomie: 14; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Agenda: 32: Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. hun belangrijkste stukken uit de collectie zijn, die bij brand of wa teroverlast het eerst moeten wor den gered. Ook wordt in overleg met de brandweer vastgesteld hoe de ruimten in de instellingen in ge val van nood het beste kunnen worden bereikt. De SCEZ heeft T. Cremers inge huurd als expert. De veiligheidsad viseur is ook betrokken bij het af gebrande Armando Museum. pagina 2 en 3: water kan veel bescha digen in een museum pagina 3: commentaar vakkundige montage! Glashandel s MELIESTE Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Noordwijk wordt vesting Navo-top De Belgische politie zet een arrestatieteam in om de gewapende man op te pakken. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1