Sport 'Wij zijn het te kloppen team' ™mn«nzeBsc Vlissingen Handbalvrouwen van EMM blaken van het zelfvertrouwen Kousemaker ziet concurrentie naderen Rul heerst tijdens Appelgaardloop Wpzc Maandag 22 oktober 2007 41 Basketbalsters van BC Vlissingen staan ongeslagen aan kop. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Even leek het er op alsof de basketbalsters van BC Vlissingen de dubbele score van te genstander Waldric gingen halen. Dat kwam er uiteindelijk niet van, maar er werd wel overtuigend ge wonnen: 82-49. Op de overwinning van basketbal combinatie Vlissingen viel niets af te dingen. Het team van Waldric uit Woudrichem werd in de Van Duyvenvoorde-zaal in Oost-Sou burg simpelweg overklast. Coach Tom Joziasse toonde zich dan ook tevreden over zijn Vlissingse team, waarin Romana de Ridder en Lin da de Meij de meeste punten scoorden. „Er zaten best een paar slordigheden in van ons, maar dat liet de tegenstander vandaag toe." Zo stond het vlak voor rust 34-22 in het voordeel van de thuisploeg, maar reduceerde Waldric in tien seconden het verschil tot acht pun ten dankzij vier benutte strafwor- pen. BC Vlissingen toonde echter aan dat alleen zij aanspraak maak ten op de winst door direct na rust het verschil tot onoverbrugba re hoogte te vergroten. De overwinning van BC Vlissin gen kwam geenszins als een verras sing, want het team is één van de grootste kandidaten voor de titel in de hoofdklasse. De ploeg staat na de zege van zaterdagavond op tien uit vijf, de maximumscore. „Wij hebben de afgelopen drie jaar steeds voor de titel meege daan en zijn zelfs een keer kam pioen geworden, dus ook dit jaar horen wij weer bij de kansheb bers", liet Joziasse optekenen. „De grootste concurrent is Pendra gon, het team uit Tilburg. Daar moeten wij in deze competitie nog twee keer tegen. In de overige pw De basketbalsters van BC Vlissin- gen stellen nadrukkelijk hun kan didatuur voor de titel. Zaterdag halen zij met 82-49 uit tegen Waldric uit Woudrichem. twintig wedstrijden zijn wij in principe de te kloppen ploeg." En dus is het voor BC Vlissingen een kwestie van geconcentreerd en scherp blijven in de wedstrijden te gen mindere tegenstanders. Maar dat lukte tegen Waldric niet de he le wedstrijd. Pas in het begin van het vierde kwart volgden enkele mooie aanvallen elkaar op. Zater dag staat de confrontatie met EB- BC uit 's-Hertogenbosch op het programma. Den Bosch-uit, altijd lastig. „Ja, Den Bosch is al jaren on ze angstgegner. Daar hebben wij nog niet zo vaak van gewonnen. Maar als je al een aantal jaren mee draait in de top drie, dan moet je uitgaan van je eigen kracht. En één van onze krachten is dat ons team door de jaren heen vrijwel niet is gewijzigd." Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 15 punten, Linda de Meij 14, Nanon Doe- land 12, Astrid Hilbert 12, Elisa Kuipers 8, Immie Pattikawa 6, Marjolein de Dreu 6, Dorien de Witte 5, Jessica Verhage 4. Vrouwen BV Souburg pakken de zege in Walcherse derby. vlissingen - De mannen van BC Vlissingen begonnen in eigen huis sterk tegen Virtus. Al redelijk snel liep zij, onder meer door goed spel onder de borden, uit naar een voorsprong van zeven punten. In het tweede kwart zag de thuis ploeg kans het verschil nog groter te maken. Bij rust was de stand 42-31. Na de pauze bleef Vlissin gen domineren en vergrootte het de marge met een spectaculaire 17-0 run. In de slotfase slopen er echter slordigheidjes in het Vlis singse spel, waardoor Virtus wat punten kon goed maken. De over winning kwam echter niet in ge vaar, Vlissingen won met 89-70. In de derby tegen BC Vlissingen 2 namen de vrouwen van BV Sou burg dankzij sterk aanvallend spel een 21-14 voorsprong na het eerste kwart. BC Vlissingen 2 had veel problemen met de strakke Sou- burgse defensie, waardoor de rust aanbrak bij 33-25. Na de pauze bracht Elisa Kuipers het verschil te rug tot 38-36. Tot 54-48 was alles nog mogelijk, maar mede door de scores van Suzan Plas besliste Sou burg de wedstrijd: 67-50. TERNEUZEN - Hij had zo graag Edwin de la Ruelle als tegenstan der willen begroeten in de Appel gaardloop in Terneuzen. Maar de Koewachtenaar verscheen zaterdag niet aan de start. Daardoor lag de zege meteen open voor de Bel gische atleet Kristof Rul. Na vijf tien kilometer kwam hij ruim twee minuten eerder over de fi nish dan zijn landgenoot Benny Cornu. Bij de vrouwen ging de ze ge naar Monique Allefs uit Hulst. UITSLAGEN JUDO Sint-Oedenrode. 28e Klompentoernooi. Re sultaten Sportschool Geelhoed. Tot 12 jaar. Eerste plaats: Lyanca Thienpont -44 kg. Twee de: Pieter van den Heuvel -34 kg. en Ranishan- th Jeyasingam -42 kg. Derde: Boaz Kalkhoven -38 kg. Tot 10 jaar. Eerste: Kevin Goudswaard -27 kg. Tweede: Lein Mulder -27 kg. Tot 8 jaar. Tweede: Jarno Bouwmeester -30 kg. ZAALVOETBAL RZW. 1e klas. SVSW72 2-VZV/Hydrofa 1 3-8, TCV 1-SV Sloga 9-4, Alfonds/ZWNegen-Mila- no Domburg 5-5, VAW 1-Slijterij Souburg 3-9, SVSW72 1-ZW Tympaan 4-8, Mel- veld-Murre/de Visser 1 6-4. 2e klas. Uiterton 1-Akkerdaas kado 7-5, Domburg ZV 1-Uiter ton 2 4-7, WZP-SC Baskensburg 7-10, FC Lau rens 1-PSVW 4-4, Blauwwit/GenD 1-Peter Christ 3-4, Eastman/LFA-Voskamp Boys 10-6. 3e klas. Woontrend Zeeland-VZV/Hydrofa 2 2-2, SC Toma-EPZ 3-6, Fysiotherapie Knol-Hiwako/de Paauw 1-6, TA control sys- tems-TSA brandpreventie 4-5, Bade- rie-Dekker/Tramper 12-1, Blauwwit/GenD 2-Geen Idee 5-4. 4e klas. Arnemuiden-TCV 2 15-4, Schinkel ass-AFC 1 -3, SV Torentijd-Gou- we Gheyt/SVB 13-3. 5e klas. Schelde marine- bouw-VAW 2 7-1, Draadkrabbers-Zeeuwsche Stryders 0-2, Thermo products-FC Zeeland 2-7, Jobse timmerwerken-Provincie Zeeland 10-0, Varian-ZW Westkapelle 2 6-2, Don risi- cobeheer-FC Laurens 2 8-12. AGENDA Maandag TENNIS Jeans Inn open jeugdtoernooi. Locatie: tennis vereniging Oost-Souburg. Aanvang: 9.00 uur. Middelburgse ploeg boekt ruime zege op VHC 2. valkenswaard - Zolang de dek king geen barstjes vertoont, hoe ven de handbalsters van EMM op dit moment weinig te vrezen. Dat is de overtuiging van coach Hans Nijsen na twee speelrondes. De basis van de Middelburgse eer steklasser staat als een huis. De aanvallers van VHC 2 uit Valkens- waard kunnen daar sinds gisteren een aardig woordje over meepra ten. Hun productie viel na amper tien minuten spelen compleet stil. Nij sen strooide na afloop fier met complimenten. „Ik weet niet of we daarmee een record hebben verbroken, maar ik denk het wel." Het strijdplan van EMM is simpel: de boel meteen hard, maar fair aanpakken. „Het zijn gewoon tacti sche spelletjes, maar ze werken nog steeds", aldus Nijssen. De tweede zege van EMM stond vooraf eigenlijk al vast. Het keepersduo Ingrid Gutteling/Leo- nie Ballemans gaf de koploper extra vleugels. Op slag van rust was de marge opgelopen naar vier treffers: 3-7. De kloof werd na de hervatting alleen maar groter: 3-11. Scores: Ariska Tax 4, Xaira Nijsen 3, Da nielle Carol en Marieke Riemens 2. pg EMM weet tegenstander VHC 2 uit Valkenswaard na tien minu ten volledig van het scoren af te houden. De Middelburgse vrou wen winnen met 11-3. Eerste puntverlies voor koploper in ZK dammen. 's-GRAVENPOLDER - Arjo Kousema- ker, de koploper in het Zeeuws damkampioenschap, liep zaterdag zijn eerste verliespunt op. Jan van de Weteringh bleek in het dorps huis van 's-Gravenpolder een las tige hindernis voor de Goesenaar, die Martijn Rentmeester en Daaf Kasse tot op een punt zag na deren. Kousemaker speelde een uitsteken de partij. Hij sloeg een omsinge ling van Van de Weteringh af en leek op weg naar zijn vierde achter eenvolgende zege. Door een kleine onnauwkeurigheid in tijdnood ver gooide de lijstaanvoerder zijn kan sen. Na een goed geplaatst offer kwam Van de Weteringh met de schrik vrij. Rentmeester boekte zijn tweede overwinning in dit toernooi. Kees Rijk gaf goed partij en leek kansen te hebben tegen het centrumblok van zijn opponent. Nadat Rijk een combinatie had overzien kon hij het meteen opgeven. Daaf Kasse pakte zaterdag twee punten ten koste van Jaap Veerhoek, die net voor de vijftigste zet de remise liet glippen. Rentmeester en Kasse waren in de vierde ronde de enige spelers die twee punten aan hun totaal konden toevoegen. Johnny de Leeuw raakte wat achterop door een gelijkspel tegen Martin van Dijk. Ook het duel tussen Jaap de Jonge en Peter Schunselaar kreeg na veel wisselende spelbeelden een vreedzaam slot. Piet Allaart en Rianka Rentmeester speelden gelijk in een partij waarin de kan sen voortdurend in evenwicht wa ren. BC Vlissingen-speelster Yolanda Mulder-Joosse (rechts) zit een opponente van Waldric dwars. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57