Nijpjes en Van der Bijl ongenaakbaar in dressuurwedstrijd Heinkenszand Den Exter en Van de Plasse komen net tekort De Bruijn geveld door sterke Horn Driemaal goud voor Nederlandse baanwielrenners 40 I Maandag 22 oktober 2007 PZC Niels Goverse rijgt records aaneen erfurt - Niels Goverse heeft we derom laten zien in recordvorm te zijn bij het schaatsen. De schaatser uit Kapelle verbeterde in het Duit se Erfurt tijdens de seizoensope ningswedstrijden drie maal een Zeeuws record. Op de 500 meter kwam Goverse eerst tot 38,37 en verbeterde dat tot 38,23. De 1000 meter schaatste hij in 1.15,94. De 1500 meter was goed voor een pr van 1.56,63. In Breda werden super- sprint wedstrijden gereden. Martje Wisse uit Goes deed van zich spre ken met Zeeuwse records op de 100 en 300 meter. Mamediarov wint schaakvierkamp hooceveen - Sjachriar Mame- diarov heeft het elfde Essent Schaaktoernooi gewonnen. De grootmeester uit Azerbeidzjan stel de zaterdag in de zesde ronde de eindzege in de jaarlijkse schaak vierkamp in Hoogeveen veilig door de Armeniër Zaven Andria- sian te verslaan. De Nederlander Loek van Wely eindigde als twee de. Hij boekte in zijn slotpartij een fraaie overwinning op oud-wereld- kampioen Ponomariov. Blessure nekt Wessels in Denemarken koldinc - Tennisser Peter Wessels heeft in de halve finale van het challengertoernooi in het Deense Kolding moeten opgeven. De Ne derlander stond zaterdag 3-0 ach ter tegen de Slowaak Lukas Lacko toen hij een spier in zijn heup ver rekte. Het was meteen einde toer nooi voor Wessels. Zijn Slowaakse 'bedwinger' won gisteren het toernooi door een ze ge op Gilles Muller (7-6 6-4). door Frits Bakker mexico stad - Jean Paul de Bruijn is in het toernooi voor de wereld beker driebanden in Mexico Stad niet verder gekomen dan de eerste ronde van het hoofdtoernooi. De Hulstenaar, die in de voorron de nog een volmaakte serie van vijftien uit zijn keu toverde, ging één ronde later ten onder tegen de sterke Duitser Martin Horn. De vorm was uitstekend, het ver trouwen was er, maar in een taai gevecht was De Bruijn kansloos in de belangrijke vierde set. Daarin kwam hij niet verder dan twee ca ramboles. Horn speelde uit in drie beurten. De Duitser domineerde vanaf de start. Hij won de eerste set in 13 beurten (15-8), de tweede in vier beurten (15-14), zag De Bruijn te rugkomen met een 15-12 in vier beurten, maar trok daarna de par tij naar zich toe. „Het zat vooral tegen in die twee de set", vertelde De Bruijn. „Ik stond met 14-6 voor, hij maakte een geluksbal en speelde uit met een serie van negen." Horn sneuvelde overigens in de kwartfinale op zijn beurt tegen de Belg Caudron. In de halve finale won Frédéric Caudron in een thriller van Ro land Forthomme (3-2). Dick Jas pers haalde de finale door een 3-2-winst op de Koreaan Kim. De favorieten in de klassen Zi en Z2 presteren naar behoren. door Lucien Roelandt heinkenszand - in manege Stal Vermue in Heinkenszand begon voor de Zeeuwse dressuurtop za terdag de strijd om de tickets voor deelname aan het Zeeuws indoor kampioenschap. In de klasse Z2 won Jessica Nijpjes met Hexagon's Replay. In de klasse Zi was Sandra van der Bijl met Oxbow de beste. Jessica Nijpjes deed wat je van een regerend nationaal kampioene mag verwachten. De amazone uit Middelburg eiste met Hexagon's Replay, waarmee ze in september het nationaal outdoor kampioen schap op haar naam schreefj met groot machtsvertoon de overwin ning op. Met Hexagon's Razani eindigde ze bovendien op de twee de stek. Ook de overwinning in de kür op muziek was een prooi voor Jessica Nijpjes. Met Razani onder het zadel danste ze naar een totaal van 71.00 procent. Zij bleef hier mee naaste concurrent Sandra van der Bijl met Oxbow maar liefst ruim zeven procent voor. Jessica Nijpjes: „Razani is een heel fijn paard om te rijden. Het was pas zijn eerste binnenwedstrijd. Ik moest hem daarom wel even bij de les houden, maar hij gaf mij een goed gevoel. Van dit paard heb Jessica Nijpjes was wederom een klasse apart. foto Lex de Meester ik hoge verwachtingen. Samen met mijn trainer en eigenaar Leu- nis van Liere heb ik hem opgeleid. Hij leert snel en toont veel progres sie. Dit is een paard dat alles in zich heeft om grand prix te lopen. Maar we willen niets forceren, hij is pas zes jaar." Nu de zusjes Nijpjes in de klasse Zi ontbreken, lijkt Sandra van der Bijl met Oxbow in deze klasse de hoofdrol op te eisen. Hoewel er in de breedte goed werd gepresteerd, stuurde de amazone uit Oltgens- plaat de met veel afdruk door de baan gaande Jazz zoon naar een af getekende overwinning. Ook Elsa- beth Geluk stelde haar deelname aan de Zeeuwse titelstrijd zo goed als veilig. De Thoolse amazone reed de fraai bewegende Crack C nakomeling Samaranch met een score van 65.00 procent overtuigend naar de tweede stek. De strijd om de overi ge vijf tickets lijkt bijzonder span nend te worden. De langgerekte middenmoot, aan gevoerd door Jolanda Bevelander met Sunshine met een totaal van 62.79 procent, gaven elkaar weinig toe. Peter Schep richt zich voor de vierde keer op de Olympische Spelen. alkmaar - Het EK Baanwielren- nen derny's in Alkmaar is gewon nen door Matthé Pronk. Bij het sprintomnium ging de winst naar Teun Mulder. Peter Schep werd eerste in de koppelkoers samen met Jens Mouris, die bovendien brons in het duuromnium pakte. Schep voldeed op het eerste piek moment ruimschoots aan zijn ei gen verwachtingen. Al drie keer was hij van de partij bij de Olympi sche Spelen. In Peking wil hij er volgend jaar nog een keer bij zijn. Op de puntenkoers, op de ploeg achtervolging of misschien wel in de koppelkoers. Stam en Slippens konden gisteren niet aantonen dat ze nog steeds het beste koppel van Nederland zijn. Stam haakte ziek af) Slippens deed met Niki Terps tra niet mee om de medailles in een sterk veld. „Ik heb een planning gemaakt rich ting Peking waarin plaats is voor een paar zesdaagsen. Hier wilde ik goed zijn", vertelde Schep na zijn winnende race. „Het ligt in de planning dat de bondscoach de koppelkoers gaat rijden met wisse lende samenstellingen om uitein delijk tot het beste koppel te ko men voor de Spelen. Het is een van mijn opties." Beide amazones op tijd afgetroefd door Brabander Lemmens. door Lucien Roelandt heikant - De Amerikaanse Kristy McCormack won zaterdag op Jum ping Heikant het nationaal 1,35 me ter. Patrick Lemmen was in de klasse Z spekkoper. De ruiter uit Rucphen toonde zich vrijdag met Hiskia de beste. In de Grote Prijs Delta Mossels was de 22-jarige Bra bander met zijn paard Tilders Ca- santos concurrent Carolein van de Plasse met Delta Mossels Upgrader te snel af Met een overwinning en een tweede plaats in de klasse M en een tweede plaats in de klasse Z was Sandy den Exter de succes volste Zeeuwse. De jonkies Sophie van Steenbergen met Nooderglas Noble Girl onder het zadel en Im- ke Kort met Loday droegen met hun overwinning in de klasse L hun steentje bij aan het Zeeuwse succes. De Belgische internationale par- coursbouwer en coach van de Bel gische springruiters Lucien So- mers maakte het de ruiters met zijn hoge en technische parcour- sen niet gemakkelijk. Desondanks hielden elf combinaties in de klas se Z het strafblad blank. Als eerste starter gooide Patrick Lemmen met de super springende Fliskia met een foutloze rit in een tijd van 36.40 seconden al meteen de knuppel in het hoenderhok. Een tijd waar, naar later bleek, de concurrentie zich op stuk beet. Sandy den Exter kwam met Paso- doble nog in de buurt, maar ze kwam een halve tel tekort om Lemmens van de eerste plaats te verdringen. Sandy den Exter was de beste presterende Zeeuwse op Jumping Heikant. Ze behaalde een overwinning en een tweede plaats in de klasse M en een tweede plaats in de klasse Z. foto Peter Nicolai Ook zaterdag in de hoofdrubriek, de Grote Prijs Delta Mossel, bleek niemand in staat om Patrck Lem men te kloppen. Met Tilders Ca- santos bleek de Brabander over een tweede snelle viervoeter te be schikken. Als eerste starter in de barrage stuurde hij de met veel ver mogen springende goedgekeurde schimmelhengst in 30.81 seconden foutloos naar de finish en gooide daarmee de deur voor zijn negen concurrenten op slot. Laatste starter Carolein van de Plas se bleef ook foutloos, maar was net iets langzamer. Desondanks toonde de 21-jarige amazone zich niet ontevreden. „Ik snap de ver wachtingen van het publiek wel. Uppie is van nature snel, maar ook erg gretig en daardoor raakte ik de controle wel eens kwijt. Sinds kort train ik bij Vincent Voorn en zijn we met sprongen vooruit gegaan, maar het moet nog beter." In het nationaal 1.35 meter par cours moest streekfavoriet llyo de Loos uit Zaamslag in de barrage zijn meerdere erkennen in de Amerikaanse Kristy McCormack en de Belgische Gudrun Patteet. Als eerste starter zette Gudrun Pat teet met Woberlina de snelste tijd neer, maar in de haast trok de mer rie een paal naar de bodem. Kristy McCormack bleef in de laatste rit foutloos met Mouse en werd de zo de terechte winnaar. Met twee springfouten eindigde De Loos met zijn springkanon Nadir op de derde stek. llyo de Loos wordt derde in de klasse 1,35 meter. Kristy Mc Cormack bleef als enige foutloos in deze klasse. De Belgische Gudrun Patteet werd tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 56