Sport ronde verder Christiaan van Vossen legt VCK op pijnbank Jong Ambon geeft voetballes in bekerduel met RIA W. PZC Maandag 22 oktober 2007 33 Patrijzen maakt het hoger spelende Walchenaren lastig: 3-2. door Ron de Waal vlissingen - Een zeer ongeïnspi reerd spelend Vlissingen heeft ten koste van Patrijzen de volgende ronde van het bekertoernooi be reikt. Toen iedereen zich al had neergelegd bij het nemen van straf schoppen om tot een winnaar van het duel te komen, besliste Denny ter Steege alsnog de wedstrijd in de reguliere speeltijd: 3-2. Zondag-vierdeklasser Patrijzen ont ving na afloop van het verloren be- kertreffen een compliment van trainer Niek van den Houten voor het vertoonde spel. Aan de kant van het één klasse hoger spelende Vlissingen kondigde trainer Ruud Pennings aan dat er over de beker ontmoeting nog uitgebreid gespro ken gaat worden. „Hier ben ik absoluut niet tevre den over, laat dat duidelijk zijn", al dus Pennings. De trainer was voor al ontstemd over de slappe instel ling waarmee zijn ploeg had ge speeld. „Ik heb het er voor aan vang duidelijk over gehad. Er spe len in de beker andere zaken dan in de competitie, maar het ont brak bij ons volledig aan de vereis te scherpte en gedrevenheid." Daar had collega Van den Houten bij Patrijzen absoluut niet over te klagen. „Het is bijzonder frustre rend om zo te verliezen. Dan was ik er liever door strafschoppen uit gegaan. Maar een compliment naar die jongens, want als collec tief hebben we goed gepresteerd. Dit geeft een positief gevoel naar volgende week", vertelde de oefen- meester. Vlissingen-trainer Pennings had ook al heel snel een positief gevoel kunnen krijgen, maar oog in oog met keeper Dries Dijkmans van Pa trijzen hielp Davy van Geersdaele een levensgrote kans om zeep. Dat- fj* Vlissingen maakt in de slotmi- nuut het winnende doelpunt in de bekerwedstrijd tegen Patrij zen. ledereen had zich al neerge legd bij de strafschoppenserie. zelfde deed Van Geersdaele na een halfuur spelen nogmaals, waarna ook Chiel Maranus met een kop bal keeper Dijkmans op zijn weg vond. Eén minuut later maakte Maranus zijn misser ruimschoots goed door de bal knap in de verre hoek te krullen: 1-0. Patrijzen bleef zich echter dapper verweren en kwam op slag van rust verdiend langszij. Sander Nieuwdorp liep een lage voorzet van Mario Mulder goed binnen: 1-1. Met die stand gingen beide ploegen de rust in. Na de hervatting zakte het spelpeil met de minuut, maar het geluk lachte Vlissingen toe toen Pascal Zoeteweij een vrije trap van Ray mond Wolff in eigen doel werkte: 2-1. Een wonderschone uithaal van William Sallet betekende een minuut later weer een gelijke stand: 2-2. Met de zeer behendige Rick de Punder vaak aan het begin van een snelle tegenstoot ging Patrij zen zelfs op zoek naar de overwin ning. De bezoekers uit 's Heeren- hoek kwamen echter bedrogen uit. Davy van Geersdaele zag in de voorlaatste minuut kans om hard uit te halen. De bal teisterde de lat, waarna in valler Denny ter Steege de re bound voor zijn rekening nam en de winnende 3-2 voor Vlissingen achter doelman Dries Dijkman wist te werken. Vlissingen-Patrijzen - Tweede ronde districtsbeker: Vlissingen (derde klasse zon dag) - Patrijzen (vierde klasse zondag) 3-2 (1-1). 34. Chiel Maranus 1-0, 45. Sander Nieuwdorp 1-1, 57. Pascal Zoe teweij (eigen doelpunt) 2-1, 58. William Sallet 2-2, 89. Den ny ter Steege 3-2. Scheidsrechter: P.M. Maes (Hoofdplaat). - Gele kaart: Ronnie Cremer, Ste ven Visser, Abubakar Kourou- man (Vlissingen), Mario Mulder (Patrijzen). - Aantal toeschouwers: 150. Meto veel te sterk voor Smerdiek sint-Maartensdijk - Meto was dui delijk een maatje te groot voor Smerdiek. De ploeg uit Hoogerhei- de drukte het klassenverschil in het bekerduel tussen beide teams uit in zes treffers. Joey van Hooijdonk, Jordy van den Bossche (allebei twee keer), Steffan Brouwer en Michael Prop namen de Brabantse doelpunten voor hun rekening. Bij een 0-5 stand redde lelie Rinses de eer na mens Smerdiek. Geflatteerd verlies De Noormannen in beker westkapelle - Terneuzense Boys boekte een verdiende, maar geflat teerde bekerzege op De Noorman nen. Ruud Hoogesteger scoorde na een half uur voor de Boys: 0-1. De thuisclub miste in de tweede helft twee goede kansen. Tim Lou- wiesse maakte tien minuten voor tijd de 0-2. In de slotminuut scoor de Ben Onghena de 0-3. WIK pakt onverwachts punt bij Yerseke coes - Yerseke kreeg over de hele wedstrijd gezien de meeste kansen en had de overwinning moeten grijpen. Maar de ploeg mocht in de blessuretijd nog van geluk spre ken dat WIK'57 slordig met de mo gelijkheden omging en het 1-1 bleef. Ferrie Berrevoets was in de 39e minuut het eindstation van een snelle counter van WIK'57. In de tweede helft trapte Raymond Rovers namens Yerseke raak uit een vrije trap. Vogelwaarde aan kop in vijfde klasse zondag goes - Vogelwaarde is de nieuwe koploper in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg won zelf met 2-0 van SDO'63 uit Lams- waarde en zag koploper Philippine op eigen veld onderuit gaan tegen Sluiskil (1-2). Schoondijke hield een punt over aan een doelpuntrijk duel met Vol harding: 4-4. Reiger Boys wint van Oostkapelle oostkapelle - De vrouwen van Oostkapelle bleken op eigen veld niet opgewassen tegen de voetbal sters van Reiger Boys. De bezoeksters slaagden erin om het spel van de ploeg van trainer Hans Magnus volledig te ontrege len. Daardoor konden de Walcher- se speelsters alleen de lange bal hanteren. Bij de rust was het 0-2. Na de thee liep de koploper uit naar een terechte 0-4 overwin ning. Vrouwen Smerdiek verslaan Berkei sint-maartensdijk - De vrouwen van Smerdiek waren duidelijk een maatje te groot voor het bezoeken de Berkei. Binnen een kwartier stond het al 2-0 door treffers van Angelique Hage en Suus Hopsta ken. In de tweede helft zorgde Turks-international Esra Bicer voor 3-0, waarna Mandy Roels de eindstand op 4-0 bepaalde. Hulsterloo schakelt buurman HW'24 uit na strafschoppen. goes - Een gehavend RIA West- dorpe had in het bekerduel niets in te brengen tegen Jong Ambon. De ploeg van trainer Paul Telussa was enkele maatjes te groot voor de Zeeuws-Vlamingen en won met 6-2. Na vijf minuten opende Levi Wai- sapy de score voor de Middelbur gers. Nog voor de rust vergrootten uitblinker Josimar Pattinama en Martin Waisapy de marge tot 0-3. In de tweede helft maakte Pattina ma er 0-4 van. Daarna was de con centratie bij Jong Ambon even zoek. RIA kwam via treffers van Ricky Klasen en Gert-Jan Vael te rug tot 2-4. Jong Ambon verhoog de opnieuw het tempo. Met twee fraaie acties van Pattinama, die zijn derde treffer maakte, en Levi Waisapy werd de eindstand op 2-6 bepaald. Hulsterloo-HW'24 4-4. (Hulster loo wint na strafschoppen). Björn Vermeerssen 1-0, Alexandre Isabi- mana 2-0, Christoph Praet 2-1, Björn Vermeerssen 3-1, Christoph Praet 3-2, Pieter Smet 4-2, Jari Vyaene 4-3, Maarten Scheerders 4-4. Björn Vermeerssen, vorig jaar nog uitkomend voor HW'24 3, scoorde de beslissende strafschop voor Hulsterloo. Hontenisse-Zierikzee 3-2. Tom 1^ Naast HVV'24 worden ook Steen (7-0-nederlaag tegen Aarden burg) en Zierikzee (3-2-verlies te gen Hontenisse) verrassend in de beker uitgeschakeld. Rijk 1-0 (strafschop), Gyon Assel- man 2-0, Tom Rijk 3-0, Thomas Vos 3-1, Rutger Kooman 3-2. Biervliet-FC Bergen 2-6. Sylvester Zwaan 0-1, Rens Gielliet 1-1, Ro nald Scheepers 1-2, Sylvester Zwaan 1-3, Michiel Moorthamer 2-3, Salih Solmaz 2-4, Sylvester Zwaan 2-5 en 2-6. Luctor'88-Roosendaal 0-5. Mar tin Sacharias 0-1, Kees Flipse 0-2, Terry lager 0-3, Martin Sacharias 0-4 en 0-5. Dosko-Breskens 2-0. Boris Kne- bel 1-0, Michael Mehmet 2-0. Victoria'03-Koewacht 3-2. Do- minque Verlinde 1-1, Cristof Koe nen 1-2. Steen-Aardenburg 0-7. Michiel Le- ijte, Hylke Stroo, Niek van Sprun- del 0-3, 0-4, 0-5 en 0-6, 40. Niek van Sprundel 0-4, John Paridaen 0-7. Door vier doelpunten in tien minuten bekert SKNWK simpel verder. door Ko de Ridder koudekerke - De bekerwedstrijd tussen VCK en SKNWK zal zeker niet de boeken ingaan als een kra ker. In een tijdsbestek van tien mi nuten was het voor de één klasse hoger spelende thuisclub al over en sluiten. SKNWK maakte zijn kwartet doelpunten tussen de 25e en 35e minuut. VCK kan zich nu concentreren op de competitie, waarin komende za terdag bij Krabbendijke de eer- ste-periodetitel behaald kan wor den. Voor VCK-trainer Hans de Nooijer is te hopen dat een aantal geblesseerden dan weer beschik baar is. Duiveland zit als nummer twee immers op het vinkentouw. SKNWK startte zaterdag voortva rend in Koudekerke, waar Duive land vorige week eveneens vier W Wesley Goud (links) geeft de VCK'ers Erik Damen (midden) en Michel Meulmeester het nakijken. foto Ruben Oreel keer scoorde. De eerste twintig mi nuten kwam VCK totaal niet aan voetballen toe. Bas de Regt (VCK) deed nog een goede poging, maar die werd bekwaam verdedigd. Tussen de 25e en 35e minuut werd het vooral de show van SKNWK-aanvaller Christiaan van Vossen. Het werd 0-1 na een goe de combinatie tussen Leon Goede- gebure en Van Vossen, waarbij de laatste doel trof. Kort daarna werd het 0-2 door Wesley Goud, die een defensieve fout van VCK af strafte. Het werd 0-3 door Christi aan van Vossen, die eveneens een defensieve fout te gelde maakte. En weer tien minuten later scoor de Van Vossen SKNWK's vierde en zijn eigen derde. Van Vossen: „Het ging lekker vanmiddag. De ploeg stond op scherp. We heb ben nu een groep waarin iedereen in staat is een doelpunt te maken. Hopelijk kunnen we dit doortrek- 'We hebben nu een groep waarin iedereen in staat is een doelpunt te maken' ken." Nieuwkomer Sander Uijl keek toe vanaf de kant. Hij staat te popelen om mee te spelen, maar kan door een langdurige blessure niet meedoen bij de Nieuwerker- kers. In de tweede helft kon SKNWK het wat rustiger aan doen. VCK probeerde nog wat bin nen te halen. Maar dat gebeurde niet. Integendeel. In de 62e mi nuut moest Dylan Verhage im mers geblesseerd naar de kant. Vanaf dat moment moest de thuisclub met tien man verder, omdat VCK al drie spelers had ge wisseld. In de slotfase poogde Me- rijn Dek nog de enige kans van de tweede helft te verzilveren, maar hij had daarbij geen geluk. Trainer Hans de Nooijer sprak over een te rechte nederlaag. Hij hoopt dat hij zijn ploeg weer tijdig op de rails krijgt voor de komende wedstrij den. vck-sknwk 0-4 (0-4). 25. Christaan van Vossen 0-1, 29. Wesley Goud 0-2, 32. Christaan van Vossen 0-3, 35. Chris taan van Vossen 0-4. Scheidsrechter: A.J.A. Simonse (Heinkenszand). Gele kaart: Erik Goudt en Ronald Ovaa (VCK), Emiel Kuyten (SKNWK). Aantal toeschou wers: 120.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49