Wie krijgt opdracht Duinplein Cadzand? Mariakapel Hulst na verhuizing in gepaste maand ingezegend wwMfo Lustrum schuurfeest Kuitaart trekt veel volk Man zwaargewond bij ongeval Ijzendijke ZPZC Maandag 22 oktober 2007 1 5 De Mariakapel aan de Clacisweg in Hulst wordt met muziek en een korte plechtigheid ingezegend. foto Peter Nicoiai Tientallen Hulstenaren volgen plechtigheid aan de Glacisweg. door Jeanette Vergouwen HULST - De Mariakapel, die in au gustus is verplaatst naar de begraaf plaats aan de Glacisweg in Hulst, is gisteren door pater Walter Pop- pe ingezegend. Er waren tientallen belangstellen den aanwezig die de plechtigheid volgden. De Mariakapel is na de Tweede Wereldoorlog geplaatst uit dankbaarheid. De bevolking van Hulst was dank baar dat de plaats en hun woonst geen ernstige schade hadden opge lopen. Walter Poppe was blij met deze dienst en de inzegening, omdat al les nog plaats vond in oktober, de Mariamaand. De kapel, die moest wijken voor de bouw van een ro tonde en appartementen, staat nu op een geschikte plek, waar gelovi gen en buurtbewoners graag ko men om een bloemetje te brengen of een kaars te branden. Tijdens de dienst werden twee Ma- rialiederen gezongen door de aan wezigen en speelde het koperen semble van de Koninklijke Stedelij ke Harmonie het Nessun Dorma uit Turandot van Puccini en I drea med a dream uit Les Miserables. Na de inzegening van gebouw en inte rieur werd nog een Weesgegroet gebeden en pater Poppe eindigde de plechtigheid met de zegenbede. Het gebouwtje is ontworpen door architect Jos van Driessche en ge bouwd door aannemer P. de Pot ter. Het beeld is gemaakt door Hugo Metsers en de tekst in de kapel is van Jos Pirenne. Dat het gebouw tje kon worden overgeplaatst is het resultaat van samenwerking tussen gemeente, parochie en woonstichting Hulst. Het is door middenstanders uit Hulst opgeknapt en geschilderd en wordt onderhouden door vrijwilli gers. Nog in de Mariamaand oktober kon pater Walter Poppe de naar de Glacisweg verplaatste Maria kapel in Hulst onder grote be langstelling inzegenen. Maandag 22 oktober gesloten v*<-SU£><v VI ietstraat 15,Terneuzen Tei. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Ondernemers worden woensdag geïnformeerd over keuze Akro. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Ondernemers van het Duinplein in Cadzand-Bad worden woensdag in hotel De Schelde geïnformeerd over de op hand zijnde reconstructie van hun plein. Vier projectontwikkelaars hebben ingeschreven op een prijsvraag van de gemeente Sluis voor het Duinplein, een belangrijk onder deel van de omvorming van de badplaats onder de noemer 'Na tuurlijk Stijlvol'. „Op deze bijeenkomst wordt de uitkomst gepresenteerd van een Projectontwikkelaars staan te trappelen om te beginnen met de aanpak van het Duinplein in Cadzand-Bad. Wat AVV betreft, al in het najaar van 2008. enquête onder de ondernemers over de vier ontwerpen en krijgen we te horen voor welke ontwikke laar Akro Consult in principe heeft gekozen", zegt Bart Gorth- manns van het Badhotel aan het Duinplein. Akro is door de gemeente Sluis in gehuurd voor begeleiding en ad vies. Projectontwikkelaars Iris Vastgoed ontwikkeling in Hulst, AW Be heer uit Middelburg, de Walcherse Bouw Unie uit Grijpskerke en AM Wonen uit Terneuzen hebben hun plannen ingediend bij Akro Consult en wachten met spanning wie als winnaar van de prijsvraag uit de bus komt. Gorthmanns sprak zaterdag geen voorkeur uit. „Ik vind alle plannen er goed uit zien. Het is in ieder ge val de hoogste tijd dat er wordt be gonnen." Aan de projectontwikkelaars zal het niet liggen, maakt woordvoer ster Lenny Geluk van AW ken baar. „Als het aan ons ligt, gaan de eerste palen november 2008 de grond in. Wij willen met het ver hoogde plein de onbalans van het hoger gelegen strandhotel in ba lans brengen. De ruimte onder het plein levert naast extra winkel ruimte een groot aantal parkeer plaatsen op. Ons plan is realistisch, is financieel verantwoord en kan snel worden uitgevoerd." Geluk vindt het jammer dat ze tu- sentijds niets van de gemeente Sluis en van Akro heeft gehoord. „We worden een beetje in het luchtledige gehouden. Voor een eerlijke afweging zouden we graag de mogelijkheid hebben gehad punten toe te lichten als dat nodig mocht zijn." Het Sluise college neemt eind deze maand een be sluit op basis van het aanbiedings document van de adviescommis sie bestaande uit medewerkers van Akro en de gemeente. Ook de reac ties van de ondernemers zijn bij het advies betrokken. kuitaart - Een recordaantal van zo'n 900 bezoekers en een gezelli ge entourage. Het eerste lustrum van het schuurfeest van de Stich ting rond de Kleine Vogel voldeed zaterdag aan alle verwachtingen. Het primaire doel van deze activi teit was het bevorderen van de leefbaarheid in het dorp. Daar naast was een deel van de op brengst bestemd voor een goed doel. Dit jaar kan ruim 400 euro overgemaakt worden aan de stich ting Kika. Voorzitter Han van den Bergen van het organisatiecomité was in zijn nopjes. „De formule slaat blijkbaar aan. Gratis entree, schappelijke prijzen voor de consumpties en aanvaard baar geluidsniveau zodat de bezoe kers ook eens de hoofden bij el kaar kunnen steken voor een goed gesprek." Ook de jongere fuifnum mers werden niet vergeten. Zij konden zich eerst in de schuur aan de Cathelijneweg vermaken met een kinderdisco. De jongeren leerden er dansen op populaire kindermuziek. Na het jeugdfestijn barstte het grote schuurfeest los. Met aan landbouw gerelateerde at tributen kreeg de schuur een pas sende uitstraling. CX Sound en Light uit Kloosterzande tekende voor de muziek en de belichting. Verder trad Carl Boeykens, zanger van de formatie Suck on This, nog op. Herfstmarkt in 't Verlaet Westdorpe westdorpe - In 't Verlaet in West dorpe wordt zaterdag 3 november een herfstmarkt gehouden. Deze markt is van 13.30 tot 16.30 uur. Door de bewoners worden zelfge maakte spulletjes verkocht. Ook presenteert zich een groot aantal hobbyisten. Voor de hongerige ma gen zijn er versgebakken wafels. Ook is er muziek. De opbrengst komt ten goede aan de activiteiten van het woonzorgcentrum. Auto in de sloot na botsing Nieuw Namen nieuw namen - Bij de meldkamer van de politie kwam gistermiddag een melding binnen dat er een voertuig in de sloot lag op de krui sing Langestraat/Petrusstraat in Nieuw Namen. Een 35-jarige auto mobilist uit Klinge (B) had op de kruising een 50-jarige automobi list uit Oirschot over het hoofd ge zien. De auto's botsten tegen el kaar. Er raakte niemand gewond. Drankrijder botst tegen auto in Hulst hulst - Op de kruising Absdaalseweg/N290 vond zaterdag om 01.20 uur een aanrijding plaats. Een 50-jarige automobilist uit Terneuzen wilde op de krui sing linksaf slaan waar een 19-jari- ge vrouw uit Axel voor het rode licht stond te wachten. Toen het licht op groen sprong, dacht de man te vroeg dat de vrouw zou op trekken. Een aanrijding volgde. De man had te veel gedronken. Belg krijgt bekeuring en raakt rijbewijs kwijt ijzendijke - In de nacht van zater dag op zondag is op de Watervliet- seweg in Ijzendijke een 28-jarige automobilist uit Sint Laureins (B) aangehouden. Een blaastest wees uit dat hij bijna vier maal de toege stane hoeveelheid alcohol had ge dronken. Tevens lag er een jachtge weer in de auto. Daarvoor kreeg hij een bekeuring. Ook zijn rijbe wijs is ingenomen. Instuif vermaakt zich met fanfare in Heikant heikant - Ruim 130 leden van de Instuif, mensen met een verstande lijke handicap, genoten zaterdag middag van een gezellig samenzijn met muziekvereniging Heikant. In 't Heike namen de Instuifleden ook muziekinstrumenten ter hand. Enkele leden namen zelfs het dirigentenstokje van leider Etiënne Ferket van de fanfare over. Naast muziek spelen werden ook enkele polonaises gelopen. Vliegerfeest trekt veel belangstellenden CADZAND - BAD - Talrijke vliegers kleurden gistermiddag de hemel boven het strand van Cadzand - Bad tijdens het herfstvliegerfeest. Door het mooie weer, met vol doende wind voor het oplaten van de vele creaties, genoten de talrijke toeschouwers met volle teugen van de sierlijke bewegingen. De or ganisatie kreeg heel wat compli menten voor het festijn. IJZENDIJKE - Een 21-jarige man uit de gemeente Sluis is vrijdagavond bij een eenzijdig ongeval op de Mollekotweg in Ijzendijke zwaargewond ge raakt. Hij verloor door onbekende oorzaak de macht over het stuur. Hij botste tegen een rij palen en sloeg over de kop. De man werd uit het voertuig geslingerd en is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis in Brugge. Het ongeval werd gemeld door een passant die in dezelfde richting reed en plotseling voor hem op de weg de auto ondersteboven zag liggen met de bestuurder ervoor. De politie zoekt een getuige van het ongeval. Hij reed vermoedelijk in een rode Peugeot. foto Peter Nicoiai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33