Zeeland Popquiz graaft in muzikale schatkamer u Nog weinig jongeren op Zeeuwse dialectdag Terneuzenaar ontkent diefstal Nachtdieren 14 Maandag 22 oktober 2007 PZCZ Eerste editie in café 't Bierwinkeltje Terneuzen. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Wat is de naam van de eerste poptekenfilm en is te vens de titel van de gelijknamige el pee? Wie het weet mag het zeg gen. Dat deden 35 deelnemers aan de eerste Heineken Popquiz in Zeeuws-Vlaanderen. Bedacht en uitgevoerd door Terneuzenaar en popliefhebber Ariël Meeusen. De kick-ofF was zaterdagavond in café 't Bierwinkeltje in Terneuzen. Over de Terneuzense Markt schalt 'That'll Be The Day' uit 1957 van Buddy Holly. Gekleed in een geel Ad 'mister TopPop' Visser glitter jasje vuurt Meeusen de ene na de andere vraag af. De Popquiz beslaat de muzikale periode van 1955 tot 1970. Logisch dat dus vrijwel louter veertigplus sers aan de quiz meedoen. Maar ook voor hen is het niet eenvou dig. De meeste nummers klinken vertrouwd, maar wie is ook weer de uitvoerende artiest of de mana ger van de band. 'Popquiz is niet eenvoudig, maar wie een beetje logisch nadenkt, komt ver' „We moeten het ook niet eenvou dig maken", zegt Meeusen terwijl hij in de pauze de correct opge schreven antwoorden van de eer ste ronde telt. „Het is immers niet de bedoeling dat het hele café mee doet in de finale. Maar wie een beetje logisch nadenkt, komt ver." De Popquiz wakkert niet alleen het algemeen geldende nostalgiege- voel onder de bezoekers aan, het is tevens een promotie voor het on derzoek en de uiteindelijke realise ring van het boek 'Beroemd word ik toch wel'. Het boek van auteur Ariël Meeusen gaat over de ge schiedenis van de popmuziek in Zeeuws-Vlaanderen en beslaat de periode van 1930 tot 1970. Binnen afzienbare tijd komt het eerste deel uit. Meeusen heeft zich met de pop quiz ook laten inspireren door het succes van de Top 2000. Miljoenen Nederlanders volgden vorig jaar de achtste editie op radio, televisie en internet. De Top 2000 wordt sinds 1999 uitgezonden tussen kerst en oud en nieuw. Ook het te levisieprogramma Top 2000 a go go met presentator Matthijs van Nieuwkerk scoort hoog. Ariël Meeusen is dan wel geen Matthijs van Nieuwkerk of Ad Vis ser, hij laat zich zaterdagavond wel meeslepen door het nostalgische gevoel van de nummers van wel eer. Dat deden de deelnemers ook. Adri, Francien, Monique en Cees haalden de finale. In de finale geen schriftelijke antwoorden maar spontaan reageren door de microfoon op de muziek, gedraaid door Johnny Geeve, de muzikale partner van Meeusen. Maar ja, het blijft natuurlijk een ca fé en de popquiz is dan al even aan de gang. Dus denken enkele ca fégangers, die klaarblijkelijk al een behoorlijke slok op hebben, ook in de finale te staan. Ariël blijft se rieus en probeert het enthousias me in goede banen te leiden maar dat valt begrijpelijkerwijs niet mee. Toch komt een winnaar uit de bus; Adri Hamelink. Hij staat op 22 december in de finale van de Popquiz in het Scheldetheater met live-muziek van de Black Jewels en Boaz Black en the Soul Patrol. De Popquiz doet voor die tijd nog vijftien Zeeuws-Vlaamse kroegen aan. De uiteindelijke winnaar van de Grande Finale mag zichzelf Pop heid Zeeuws-Vlaanderen noemen. Oh ja, het antwoord is Yellow Sub marine uit 1968 van The Beatles. Dat weet natuurlijk iedereen. DEN HAAC - Een 30-jarige Terneuze naar is het niet eens met zijn eer dere veroordeling door de Middel burgse rechtbank wegens diefstal van brons, messing en roestvrij- staal. Nog minder is de man het eens met de opgelegde straf: op sluiting voor twee jaar in een in stelling voor veelplegers. Vrijdag probeerde de Terneuze naar in hoger beroep het Haagse gerechtshof te overtuigen van zijn onschuld. De Terneuzenaar ont kende iets met metaaldiefstallen te maken te hebben. De ijzeren sta ven die in de kofferbak van zijn au to werden gevonden, zou de man gevonden hebben toen hij langs het kanaal reed. De Hofaanklager geloofde de man niet. „Wij heb ben te maken met een crimineel." Uitspraak over twee weken. ZEEUWSE Een gesprekje dat laatst plaats vond tussen juf Trudy en twee kleuters in de bouwhoek van de klas. Joris (5) en Manoj (5) zijn met blokken verblijfhokjes aan het bou wen voor de diertjes. Ze maken ook hokken met een afdakje. Juf Trudy merkt op dat het dan wel donker is in deze hokken. Tip? redactie@pzc.nl Waarop Joris zegt: Ja juf, maar die zijn voor de nachtdieren." Juf vraagt beiden welke dieren dat dan zijn. De twee denken daar eens goed over na. „Een vleermuis!", antwoordt Joris. Manoj die iets langer heeft nage dacht: „Juf ik vind het wel moei lijk hoor, maar ik weet er een: een nachtmerrie!" Timmermans Verduit GERECH FSDEURWAARDERS Goes - Bergen op Zoom - Tilburg op 17 oktober 2007 heeft gerechtsdeur waarder M. Rave te Goes op verzoek van de rechtspersoon naar Belgisch recht de naamloze vennootschap CENTEA N.V., statutair gevestigd en kantoorhoudende te ANTWERPEN (BELGIE), te dezer zake woonplaats kiezende aan de Gagelboslaan 4, ten kantore van Timmermans Verduit gerechtsdeur waarders /incasso, bij exploot aan ROBERT JOHANNES AGNES BILTE- RIJST, GEBOREN 6 SEPTEMBER 1978 thans zonder bekende woon- of verblijf plaats,betekend, het proces-verbaal van 20 augustus 2007 houdende executori aal beslag onder een derde. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot en pro ces-verbaal wenden tot: Timmermans Verduit gerechtsdeurwaarders/incasso Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113 - 24 63 33 Veel 'grijze koppen' op dialectdag in De Vroone in Kapelle. door Lilian Dominicus KAPELLE - Jongeren aan je binden, het blijft een lastige klus. De Zêêuwse Dialect Verênigieng heeft het er knap moeilijk mee, getuige de Zeeuwse Dialectdag 2007, die zaterdag in De Vroone in Kapelle werd gehouden. Veel 'grijze kop pen' en maar weinig jonge aan was. Er gloort hoop aan de hori zon, zegt bestuurslid Jaap Murre. Het lijkt alsof het dialect onder de jongeren geen voedingsbodem heeft. Dat kan toch niet kloppen? „Nee, het leeft ook wel. Maar een dag als deze is tweeledig. Als vere niging moeten we eens per jaar een algemene ledenvergadering houden. Dat dat doen we in de ochtend. Daarna beginnen we aan de themadag; dit jaar was dat dia lect en gezondheid. Eerst lezingen, daarna toneel en cabaret. Zo'n dag in een zaaltje, met toneel, cabaret en liedjes, komt dat niet wat suf over bij de Zeeuwse jongeren? „Doel van onze vereniging is het behartigen en conserveren van het Zeeuwse dialect. Dat doen we bij voorbeeld door de uitgave van het woordenboek van het Zeeuwse dialect. En afgelopen vrijdag, de in troductie van het supplement: het Zeeuws etymologisch woorden boek van Frans Debrabandere. De ze dag was dan ook bedoeld om mensen die een bijdrage aan het woordenboek hebben geleverd te bedanken." Wat doen jullie om jongeren te be trekken bij de 'Zêêuwse taele'? „We hebben een cd-rom uitgege ven van het woordenboek. Die in troduceren we op de basisscholen in het hele Zeeuwse taalgebied." De vijf finalisten van de popquiz. De quiz is bedacht en uitgevoerd door Terneuzenaar en popliefhebber Ariël Meeusen (r). foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32