PZC 13 leeland Sluis brengt financiën op orde Een potje beuken op een bokszak 'Sluis aan Zee verdient faire kans' Gemopper na treinloos weekend 14 ZEEUWS-VLAANDEREN Terneuzense quiz graaft in muzikale schatkamer Tip? redtern@pzc.nl Maandag 22 oktober 2007 De Hobbyisten winnen Zeeuwse Belofte Bezuinigingen en l maatregelen nodig voor opvangen tegenvallers. door Frank van Cooten sluis - De gemeente Sluis is ge noodzaakt maatregelen te treffen om een tekort van bijna 409.000 euro op de begroting 2008 weg te werken. Het dagelijks gemeentebestuur wil onder meer de parkeertarieven van de slagboomterreinen in Sluis verhogen, de onroerendezaakbelas- ting (ozb) verhogen met vijf pro cent in plaats van de trendmatige verhoging van 2,75 procent, de le ges van de badhokjes verhogen en de personeelsformatie afslanken door natuurlijk verloop. Deze af slanking, nodig vanwege de benar de financiële situatie van de ge meente, levert volgend jaar een ton op tot vier ton in 2011. Het college stelt ook voor de aan passingen van de brandweerkazer nes in Sluis, Aardenburg, Breskens en IJzendijke door te schuiven naar 2009. Deze maatregelen staan in de aan biedingsbrief bij de begroting 20o8.Sluis wordt met een aantal te genvallers geconfronteerd. Zaken als leerlingenvervoer, exploitatie stranden, schuldhulpverlening en lijkbezorgingsrechten kosten meer geld dan in de kadernota van eer der dit jaar was berekend. Maatre gelen zijn daarom noodzakelijk om tot een sluitende begroting te komen. De gemeente Sluis moet maatre- gelen treffen om een tekort op de begroting 2008 weg te wer ken. Verhoging van parkeertarie ven is een van de voorstellen. „Dat heeft ons alle moeite gekost. In de toekomst is amper ruimte voor nieuw beleid", zei wethouder Henk Luijendijk (Financiën) zater dag in een toelichting. - De verhoging van de parkeertarie ven geldt voor de Sint Annapar- king, de parking Maria- en Haven polder en parking Nieuwstraat. „We denken ook aan een differen tiatie van de parkeertarieven. Zo dat bijvoorbeeld ook voor een paar uur of een halve dag kan wor den betaald. Daarnaast bekijken we de mogelijkheid van achteraf betalen", aldus Luijendijk. Het college wil de helft van de meeropbrengst van de parkeerta rieven (250.000 euro) gebruiken voor het opknappen van het cultu reel erfgoed van de stad Sluis. Het gaat daarbij om de noodzakelijke restauratie van het Belfort, de stadspoorten, de stads- en kade muren en de herinrichting van het Sint Janskerkhof Het bedrag wordt ingezet als co-financiering voor aan te vragen subsidies. Een structureel bedrag van 125.000 eu ro genereert een investering van circa 1.250.000 euro en wordt met subsidies wellicht verdubbeld. foto Peter Nicolai Bewegingsmanifestaties in sporthallen Sas van Gent en Oostburg. door Gino van den Broecke sas van cent - Lekker een potje beuken op een bokszak of een beetje sparren. Een koersballetje over de mat rollen, buikdansen of gewoon een potje voetballen. Za terdagmiddag kon het allemaal in de Sasse sporthal onder het motto 'Sas in Beweging'. Kennismaken met sport voor zo wel jong als oud. Aan het project van de gemeente Terneuzen in het kader van de breedtesport namen acht lokale verenigingen deel. Van af 13.00 uur gingen de deuren open en maakten vooral jeugdige Sassenaartjes zich meester van de sporthal. De oudere inwoners lie ten zich in minder groten getale zien. „Deze dag heeft duidelijk een grote aanzuiging op de jeugd en hun oudets. Sommigen zijn al lid van een club, maar toch ook een heleboel nog niet Die krijgen nu de kans om op een laagdrempelige manier met verenigingen in con tact te komen", zegt medeorganisa tor Ronnie Winne. Ook de deuren van Sportcomplex De Eenhoorn in Oostburg ston den zaterdag wagenwijd open. Wa ren het in Sas van Gent vooral de jongeren die de sporthal bezoch ten, in Oostburg was het de beurt aan de volwassenen. Niet zo ver wonderlijk, want daar werd een beweegdag voor senioren 50 plus gehouden. Ze maakten kennis met met tal van sport- en beweging- stakken. Vooral op het kickboksen kwamen veel jongeren af. door Frank van Cooten sluis - Het project Sluis aan Zee verdient een faire kans. Dat vin den de Sluise oppositiepartijen WD, CDA en een deel van Ge meentebelangen. „Wij vinden dat de solide 'streekei gen' ondernemers achter de Sluis aan Zee bv, die tientallen miljoe nen euro's risicodragend willen in vesteren, met meer respect moe ten worden behandeld." WD, CDA en Gemeentebelangen reageren hiermee op het voorne men van PvdA, Helder Zeeuws en D&T (een meerderheid in de raad) om de stekker uit het project te trekken. Zij vinden de risico's te groot. De oppositie vraagt aan het college of dit een juiste gang van zaken is. „Vereist een regulier, gangbaar en democratisch besluit vormingsproces niet eerst een raadsvoorstel en spoort dit met het raadsbesluit van 7 juli 2005, waarbij de raad heeft ingestemd met de verdere voorbereiding." De oppositie vreest ook voor scha declaims als het project wordt afge blazen. De PvdA krijgt een behoor lijke veeg uit de pan. „Vindt het college het een democratische gang van zaken dat een handvol PvdA-leden zich uitspreekt tegen het project en dat de fractie zich daaraan gebonden acht?" MIDDELBURG - „O", zegt Martijn Oosterling. „Rijdt de trein niet?" Hij komt net iets na half twaalf aan bij het station van Middel burg. „Gisteren reed-ie nog wel, ik weet van niks." Het is niet rustiger dan op een an dere zaterdag, vertelt de jongen achter het loket van de stationsres tauratie. „En de meeste mensen weten wat er aan de hand is." De ze week rijden er in Zeeland geen treinen. De bus doet er ruim twee uur oveï om van Vlissingen naar Roosendaal te komen. „Zeeland wordt zwaar gestraft", vindt Joke van Nieuwenhuizen, gemeente raadslid voor GroenLinks. Ze staat met haar koffer op de bus te wach ten. Een echtpaar komt hijgend het perron op. Ze hebben net twee uur in de bus gezeten. „Het was een hele reis", zegt mevrouw. „We komen uit Baarn. We wisten niet dat er bussen reden. We had den op internet moeten kijken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31