Bruno Gröning Plan voor herstel Noorse woningen Zeeuwse trekpaarden laten hun kunstjes zien Milde straf voor Kamperlander B PZC Maandag 22 oktober 2007 1 5 nisse - „Nee, nee, we gaan nog niet naar huis", gestuurd, ruiken ze hun stal. Niet helemaal ver- rij aan de Notenboomdijk in Nisse was een van zo spreekt trekpaardenliefhebber Cees Maurice wonderlijk, gezien de enorme kracht die ze moe- de bedrijven waar mensen zaterdag konden zien de dames Eugenie en Daphne van Sluishoek toe ten getroosten om zich door de Zeeuwse klei welke rol het Zeeuwse trekpaard speelde vóór de tijdens het ploegen van de akker. Elke keer als de heen te werken. „Gelukkig is het tegenwoordig komst van machines in de landbouw, paarden richting het begin van het veld worden een liefhebberij", verklaart Maurice. Zijn boerde- foto Willem Mieras Leden van de Bruno Gröning-vriendenkring in De Driehoek in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema zegt Jaspers. De documentaire biedt een eindeloze reeks voorbeel den. Uiteraard heeft de leer van Grö ning ook tegenstanders. Heidi Hendrikse van het CJV in Zierik zee heeft dan ook even geaarzeld over de verhuur van De Driehoek. Ze wil niet botweg mensen weren omdat hun theorie omstreden is. „Ze moeten hier alleen geen volle zaal verwachten. Daar zijn de men sen in Zierikzee denk ik te nuch ter voor", zegt Hendrikse. iumnacht trekt 150 bezoekers goes - De Museumnacht van His torisch Museum De Bevelanden in Goes trok zaterdagavond zo'n 150 bezoekers. Ze kwamen luisteren naar de Beve- landse troubadour Engel Rein- houdt, die in de diverse zalen van het museum optredens verzorgde. „De ambiance was ideaal, ook om dat het de afsluiting was van de week van de geschiedenis", zegt Er na Beuger van het museum. Rijverbod voor man uit Wemeldinge wemeldinge - Een 43-jarige inwo ner van Wemeldinge is zaterdag avond in zijn woonplaats aange houden voor rijden onder invloed. De man werd om 23.15 uur staan de gehouden in de Dorpsstraat. De Wemeldingenaar had ruim viermaal de maximum toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Hij kreeg een rijverbod van elf uur en een proces-verbaal. Verkeerschaos door ongeluk op Philipsdam sint philipsland - Op de Philips dam bij Sint Philipsland is zater dagmiddag chaos ontstaan nadat de bestuurder van een bedrijfswa gen met aanhanger de controle over zijn voertuig kwijtraakte. De houten balken die de man ver voerde, kwamen op de weg te recht. Het verkeer kon tijdelijk ge bruikmaken van maar één rijstrook. De bestuurder en de in zittende waren ongedeerd. Rotterdammer negeert stopteken politie bruinisse - Een automobilist ne geerde zaterdagnacht op de Molen weg in Bruinisse een stopteken van de politie. Die hield de auto mobilist (50) uit Rotterdam twee straten verderop staande. De man wilde niet meewerken aan een blaastest waarna hij is meegeno men naar het politiebureau. Daar kreeg hij een proces-verbaal en werd zijn rijbewijs ingevorderd. Geschenkwoningen Duinwegje in Burgh krijgen opknapbeurt. door Piet Kleemans burgh - Woningbouwcorporatie Zeeuwland werkt aan plannen voor restauratie van vijf geschenk woningen aan het Duinwegje irf Burgh. De houten Noorse wonin gen worden zo veel mogelijk in ori ginele staat teruggebracht. De woningen dateren uit 1953. Door de watersnoodramp gingen duizenden woningen verloren. Dat was een zware slag voor een toch al door woningnood geplaagd Nederland. De hulp na de ramp was internationaal. Oostenrijk, Fin land, Zweden en Noorwegen schonken woningen. Het meest wijdverspreid zijn de karakteristie ke Noorse houten huizen. Vijf er van staan aan het Duinwegje in Burgh. Volgens P. Bambelt van, Zeeuwland zijn die hard aan een opknapbeurt toe. „We hebben ooit overwogen ze te verkopen. Er zijn zelfs plannen geweest de wo ningen te slopen en op die plek een nieuw complex neer te zetten. Daar zijn we van teruggekomen." De huizen waren destijds voor Schouwse begrippen zeer modern en luxe met een riante woonkeu ken, veel ingebouwde kasten en een douche. Anno 2007 voldoen ze volgens Bambelt echter allang niet meer aan de moderne woon wensen. „Wat wij willen is de hui zen aanpassen aan de eisen van de ze tijd, maar dan wel met respect voor de originaliteit. Dat zal nog niet zo makkelijk zijn." Als voorbeeld noemt hij de keu ken. Het oorspronkelijke aanrecht is breed, maar laag. Bambelt: „Wij willen een hoger aanrecht maar het probleem daarbij is dat het on der het raam zit. Dat zou dus ei genlijk ook omhoog moeten. Maar dat kan weer niet omdat dan de gevelverhoudingen niet meer klop pen. Voor dat soort problemen moeten we oplossingen zoeken." De huurders zijn inmiddels geïn formeerd over de plannen en de reacties zijn positief middelburg - Het was half augus tus een hard gelag voor de 20-jari- ge inwoner van Kamperland. Hij vertoefde in Zierikzee, had meer dan genoeg gedronken en stapte op zijn brommertje. Alleen al door zijn rijstijl viel hij op: van links naar rechts en heen en terug. De Kamperlander had als begin nend bestuurder bijna tien keer te veel alcohol gedronken. En al reed hij brommer, zijn autorijbewijs werd direct ingenomen. Bij de poli tierechter, vrijdag in Middelburg, verzekerde hij de drank te hebben afgezworen. De officier van justitie eiste mild: een boete van 280 euro en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden. De politierechten vonniste conform.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29