'Borsele laat Stelleplas verpauperen' Watersnoodmuseum verlengt wisselexpositie tot einde seizoen - - -&EVE-LA N D E-M-TH O L E N 14 SI Herstel stoomlocomotief Anne gaat in stapjes Vrouw gewond bij aanrijding Middelburg pakt graffiti aan imiksssg: Nachtdieren De Hobbyisten winnen Zeeuwse Belofte Maandag 22 oktober 2007 Gemopper op eerste dag werkzaamheden aan Zeeuwse spoor Tip? redgoes@pzc.nl Eigenaren eisen grondige opknapbeurt entree recreatiegebied. door Lilian Dominicus HEINKENSZAND - De entree van re creatiegebied Stelleplas in Hein- kenszand is verpauperd. Het wordt .hoog tijd dat.de-gemeeme Borsele investeert in renovatie er van, vinden de eigenaren van de vakantiewoningen en de onderne mers op het terrein. Ho ho, zegt de gemeente, 'voor wat hoort wat'. Eerst moeten jullie beloven iets te doen aan de illegale bouwpraktijken. Dan zeggen wij toe dat we de entree gaan aanpak ken. Er is al dertig jaar geen onderhoud gepleegd aan de parkeerplaats, toe gangswegen, groenstroken en dij ken aan de voorkant van de Stelle plas, constateert P. Stockx. Hij spreekt namens de belanghebben de partijen ep het-terreinr-de-eige- naren van de camping, het zwem bad, de brasserie en verenigingen van eigenaren Hof van Zeeland (met 161 woningen) en Geertruida- hof (30 woningen). Stockx: „Na een regenbui staan er grote, diepe waterplassen op het parkeerterrein en de toegangsweg naar de receptie van Hof van Zee land en brasserie Stelleplas. Bij een feestje moeten de gasten zo ongeveer door de modder. Overal is zwerfvuil, er zijn geen afvalbak ken en er is slechte verlichting." Volgens Stocks hebben de onder nemers van de Stelleplas veel geld geïnvesteerd mm her park aan' te passen aan de eisen van de moder- pw Ondernemers Stelleplas willen entree desnoods zelf opknappen. De grond is echter eigendom van de gemeente. Borsele eist belof te om illegaliteit aan te pakken. ne vakantieganger. „Ze hebben diep in de buidel getast, maar een vakantie begint met de eerste in druk. Je schaamt je hier de oren van de kop. De ondernemers zijn zelfs bereid de entree dan maar zelf op te knappen, maar dat kan niet. Het terrein is van de gemeen te en die wil niet verkopen." Wethouder M. de Bruijne (WD, toerisme en recreatie) is van het voorjaar zelf poolshoogte komen nemen op het terrein. Stockx: „En vervolgens krijgen we een brief dat we iets moeten doen aan illega le uitbouw en het ontbreken van gedoogvergunningen. Dat gaat om een paar gevallen, terwijl we met honderden eigenaren zijn. Over onderhoudsplannen horen we niets." De Bruijne heeft een ande re lezing: „We hebben toen afge sproken dat zij eerst wat zouden doen aan de handhavingszaak. Het gaat om meer dan een paar uitwassen. Ze hoeven het niet eerst op orde te hebben, als ze maar akkoord gaan om er iets aan te doen." De belanghebbenden leggen de kwes tie donderdagavond voor aan de ge meenteraad tijdens het maandelijkse spreekuur. Dat begint om 18.00 uur in het gemeentehuis. SINOUTSKERKE - Het is nu nog amper voor te stel len, maar als stoomlocomotief Anne honderd jaar is, in 2010, moet ze blinken als nieuw. Voorlopig gaat het herstel van de oldtimer in kleine stapjes. Zaterdag lichtten vrijwilligers van Spoorwegmaat schappij Zuid-Beveland (SZB) met een kraan de ketel van de locomotief. „Het is extra lastig, om dat de loods om de loc heen is gebouwd", zegt Jan Oosterveld van SZB. De volgende stap is een technisch onderzoek naar de staat van de ketel. SZB moet daarvoor mogelijk bedrijven in Enge land inhuren. Oosterveld: „Daar is meer kennis. Er zitten daar meer van die clubjes die locomotie ven enzo laten opknappen." foto Willem Mieras SINT-MAARTENSDIJK - Bij een aanrij ding zaterdagmiddag in Sint-Maar tensdijk is een 56-jarige automobi liste uit de gemeente Tholen ge wondgeraakt. Het ongeluk vond plaats om 12.55 uur op de kruising Provincialeweg/Eerste Dijk. Een 62-jarige automobilist uit Wuppertal (D) verleende op het kruispunt geen voorrang aan de 56-jarige vrouw. Het slachtoffer liep verwondingen aan haar hand op en is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. door Ali Pankow OUWERKERK - Door de grote be langstelling en vooral de enthou siaste reacties heeft het bestuur van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk besloten de wisselexpo sitie van geschenkwoningen op Schouwen-Duiveland tot het ein de van het seizoen op zondag 11 november te laten doorlopen. Van het boekje dat over deze wo ning is samengesteld is vanwege het succes ondertussen een twee de serie vervaardigd. Behalve deze wisselexpositie zullen ook de fo to's van Een polder herbouwd over de herinrichting van het rampge bied tot het einde van het seizoen in het museum te zien zijn. Met ge bruik van deze foto's en met hulp van ooggetuigen van toen wordt vervolgens een film gemaakt. „Hierdoor ontstaat een document waarin deze verhalen en gebeurte nissen voor de toekomst worden bewaard", zegt voorzitter J. Schoof van het Watersnoodmuseum. Hij laat verder weten dat het mu seum rond 1 februari 2008 met een speciaal programma aandacht zal besteden aan de 55-jarige her denking van de ramp in 1953. Het bestuur is in overleg met onder meer filmtheater Fizi in Zierikzee over een speciale filmvertoning tij dens die herdenkingsweek. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg probeert ondernemers en andere huiseigenaren te stimule ren om een contract af te sluiten voor het verwijderen van graffiti. „Ik ben een beetje bezorgd dat mensen na de eerste gratis schoon maakbeurt denken: 'het is prach tig'. En dat ze daarna niets meer doen", zegt H. Hubregtse van de gemeente. „We willen ze over de streep trekken om een contractje af te sluiten." Zo'n contract kost 125 euro per jaar voor een standaard pand. Voor dat bedrag wordt het pand gedurende drie jaar onbeperkt schoongemaakt door schoonmaalc- bedrijf Bleijenberg. Ook de Vereni ging Ondernemers Middelburg (VOM) wil dat veel ondernemers een contract afsluiten. Volgende week verstuurt het schoonmaakbedrijf de contract- voorstellen rond aan een aantal winkeleigenaren en verenigingen van eigenaren. Eind november zit de eerste schoonmaakronde erop, vertelt J. Weijers van het schoon maakbedrijf „Dat is ruim voor de geplande datum. Het enthousias me is groot, mensen zien echt dat het opknapt, maar nu is het zaak om door te zetten." Tip? redactie@pzc.nl Een gesprekje dat laatst plaats had tussen juf Trudy en twee kleuters in de bouwhoek van de klas. Joris (s) en Manoj (5) zijn met blokken verblijfhokjes aan het bouwen voor de diertjes. Ze ma ken ook hokken met een afdakje. Juf Trudy merkt op dat het dan wel donker is in deze hokken. Waarop Joris zegt: „Ja juf, maar die zijn voor de nachtdieren." Juf vraagt beiden welke dieren dat dan zijn. De twee denken daar eens goed over na. „Een vleermuis!", antwoordt Jo ris. Manoj die iets langer heeft nagedacht: „Juf, ik vind het wel moeilijk hoor, maar ik weet er een: een nachtmerrie!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27