heeft zijn eigen geheimpje Stopt de bus ook in Krabbendijke? 2eKIL0 GRATIS Vlissinger voor geweld tegen vrouwen bestraft Mooie m Verse Varkens haas 12.88 M W PZC Maandag 22 oktober 2007 15 middelburg - Wat op 28 april in Vlissingen een leuk reggaefeestje had moeten zijn, ontaardde dank zij een 22-jarige inwoner van de Scheldestad in het mishandelen van drie jonge vrouwen, onder wie zijn vriendin. Vrijdag, bij de politierechter in Middelburg kreeg hij daarvoor tachtig uur werkstraf opgelegd waarvan dertig uur voor waardelijk. De officier van justitie had onvoorwaardelijke werkstraf van tachtig uur geëist. De jaloerse Vlissinger zag zijn vriendin met een andere man pra ten en binnen de kortste keren kreeg hij ruzie met zijn vriendin. Hij gaf haar een stomp in het ge zicht en twee vriendinnen die zich in de ruzie mengden kregen eveneens een forse klap. Eenmaal buiten reed hij een van de vrou wen met zijn scooter tegen de be nen. „Ik had wat gedronken", ver weerde hij zich. Overigens vond politierechter A. Gaakeer het in zijn voordeel spreken dat hij de meisjes - zij het dan via een chat- box - excuses had aangeboden. Gemopper op eerste dag werkzaamheden aan het Zeeuwse spoor. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „O", zegt Martijn Oosterling. „Rijdt de trein niet?" Hij komt net iets na half twaalf aan bij het station van Middel burg. „Gisteren reed-ie nog wel, ik weet van niks. Nou ja, de boot ver trekt toch pas om tien voor één." Hij gaat op zoek naar de bus rich ting Vlissingen. Het is niet rustiger dan op een an dere zaterdag, vertelt de jongen achter het loket van de stationsres tauratie. „En de meeste mensen weten wat er aan de hand is." De ze week rijden er in Zeeland geen treinen. De bus doet er ruim twee uur over om van Vlissingen naar Roosendaal te komen. Op de stoeprand van de taxistand plaats naast het station zitten twee vrolijke meisjes in gele hesjes. „We krijgen veel vragen", vertelt de één. En jawel: „Hoi", zegt een reizi ger. „Ik wil met de bus naar Goes." „Die is net weg", antwoordt één van de gele hesjes opgewekt. „Ja, je moet ook nog een kaartje kopen." De reiziger draait om. Nou. Dat soort vragen dus", lacht ze. „Als de vertrektijden in de krant hadden gestaan had ik er geen pro blemen mee gehad.", zegt Hanne- lore Etman, die ook net de bus mist. „Ik ga alleen in het weekein de met de trein. Voor mijn klein kinderen is het leuker, want die zit ten al de hele week in de auto." Nu ze toch even mag, wil ze wel weten waarom er geen fatsoenlijke zitplaats is voor de wachtende mensen. „Dat komt door Con- nexxion", zeggen de hesjes. „We hadden toestemming van de ge meente om het busstation te ge bruiken, maar ze vonden dat wij met onze bussen in hun vaarwater zaten. Dus staan we hier." „Stopt de bus ook in Krabbendij ke?", vraagt Etman. „Waarom is er geen bus die rechtstreeks naar Roosendaal rijdt?" Omdat, leggen de hesjes uit, iedereen wel een snelbus vanuit zijn eigen plaats wil. Dat gaat nu eenmaal niet. „Zeeland wordt zwaar gestraft", vindt Joke van Nieuwenhuizen, ge meenteraadslid voor GroenLinks. Ze staat met haar koffer op de bus te wachten. Een echtpaar komt hij gend de trap naast het perron op. Ze hebben net twee uur in de bus gezeten. „Het was een hele reis", zegt mevrouw. „We komen uit Baarn. We wisten niet dat er bus sen reden. We hadden ook even op internet moeten kijken." Station Vlissingen. Half vier 's mid dags. Freek Ingen Hoesz moet naar Leiden. „Ik hoop dat de bus Reizigers mopperen over de ver- traging die ze oplopen omdat er deze week geen treinen rijden tussen Vlissingen en Roosendaal. Reizigers moeten met de bus. een beetje door rijdt", zegt hij. „Wat? Twee uur? Nee, ik wist er niets van. Ik zal wel niet goed heb ben opgelet. Arme NS. Die heb ben het ook niet makkelijk." Het meisje van de Vlissingse kiosk heeft er genoeg van. „Laten we het er maar op houden dat het verve lend is. Mensen worden kwaad op mij, terwijl ik er niets aan kan doen. Ik kreeg een grote mond in het Engels. Nou kan ik niet zo goed Engels, maar toen ineens wel. Dat moet ik niet hebben." Buiten staat Jeroen Tiggelaar. Hij moet nog naar Uithuizermeeden, in Noord-Groningen. „Als ik een dagje vrij ben, dan ga ik naar Vlis singen", vertelt hij. „Een paar uur tjes, en dan weer terug. Ja, ik heb iets te lezen bij me, en muziek en brood." Dat hij vandaag in totaal twee uur langer onderweg is, doet hem helemaal niets. „Mensen mopperen in de bus, vreselijk. Er zijn gewoon werkzaamheden. Dat wisten ze toch?" Vrouw gewond bij aanrijding op Houtkaai middelburg - Een 27-jarige vrouw is zaterdagavond rond half acht ge wond geraakt bij een ongeval op de Houtkaai in Middelburg. De vrouw reed op de fiets. Ze werd aangereden door een 43-jari- ge automobilist uit Middelburg. De politie kon gisteren niet vertel len wat de oorzaak was van het on geluk. Het slachtoffer is met onbe kende verwondingen naar het zie kenhuis gebracht. Dronken man opgepakt op Bellamypark vlissingen - Op het Bellamypark in Vlissingen is zondagochtend rond vier uur een 34-jarige Engels man aangehouden. De man was dronken, kon niet meer op zijn benen staan en viel regelmatig op straat. Verder pakte hij een piratenpop van zijn sokkel en plaatste deze een stukje verder op. Hij is meegenomen naar het bureau om zijn roes uit te slapen en ontving een bekeuring voor openbare dronkenschap. s u p r m a R k T per kilo max. I x aaröedhg pkSar Meisjes bekijken de vogeltjes op de internationale vogeltentoonstelling van vereniging Zanglust uit Arnemuiden. Achthonderd vogeltjes derd kooitjes, opgesteld in rijen, met aan elk kooitje een bakje vers water en aan sommige kooitjes een vaantje. in bijna achthon- foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15