Buitenland EU kreeg pijnlijke behandeling Bhutto blijft ondanks aanslag in Pakistan <3> iVII E D S Glashandel MELIESTE ontdek het design van hardglazen deuren Akkoord over nieuw EU-pact siefoon 0164-234864 www.weytsinterieur.nl INTERIEURADVISEURS Bush pakt junta Myanmar aan Blair genoemd als baas Europa 8 I Zaterdag 20 oktober 2007 PZC Hardglazen deuren zijn mooi, staan chique en laten veel licht door. Prachtig in combinatie met bijvoorbeeld een hard- stenenvloer of een mooie parketvloer. Waarom eigenlijk houten deuren? Ontdek hardglazen deuren... Bezoek onze showroom, wij adviseren u graag! Livingstoneweg 20, Goes, Tel.: 0113 - 227 854 Openingstijden showroom: ma t/m vrij van 8.00 tot 17.30 of op afspraak. www.meliesteglas.nl LISSABON - De leiders van de Euro pese Unie hebben gisteren een Hervormingsverdrag aangenomen dat in de plaats komt van de afge wezen Europese grondwet. Het akkoord komt na 2,5 jaar gesteggel over de vraag welke kant het op moest met de Europese in tegratie. Het nieuwe verdrag treedt in 2009 in werking, als alle lidsta ten het hebben geratificeerd, en moet de 27 landen tellende Europe se Unie meer zeggenschap geven op het wereldtoneel. „Europa is nu beter in staat om het vertrouwen van onze burgers te vergroten", aldus de Portugese premier José Socrates, gastheer van de tweedaagse top in Lissabon waarop het akkoord werd bereikt. Polen hield met succes vast aan een ingewikkeld stemsysteem bin nen de Unie, dat er voor zorgt dat de grotere lidstaten de kleinere minder makkelijk kunnen weg stemmen. De gang van zaken rond het Verdrag van Lissabon ver dient geen schoonheidsprijs. Maar alle EU-leiders vinden het wel best zo. Een Europarlementariër verge leek het met een 'wortelka naalbehandeling' voor Euro pa: eindelijk, na een lang en pijn lijk proces was er donderdagnacht een Verdrag van Lissabon. De op luchting is groot als de pijn voor bij is. De Europese regeringsleiders rond den een proces van zes jaar af voor een verdrag dat de Europese Unie slagvaardiger moet maken. 'Beter uitgerust voor de uitdagin gen van de 21e eeuw', zoals dat zo fraai heet. Maar de totstandko ming ervan was zeker geen toon ANALYSE door Hans de Bruijn beeld van slagvaardigheid. De ver dragstekst was al een ratjetoe van regeltjes en uitzonderingen daar op, en het is er na een lange dag onderhandelen in de Portugese hoofdstad niet fraaier op gewor den. Wie nog wat te eisen had - Polen, Italië, Tsjechië, Oostenrijk, Bulgarije - kreeg wat hij wilde. Het doel leek om op de valreep ie dereen maar zijn zin te geven, om de finale totstandkoming van het verdrag niet meer in gevaar te brengen. De kou is nog niet helemaal uit de lucht, want de nationale parlemen ten van de 27 lidstaten moeten de KARACHI - Ex-premier Benazir Bhutto van Pakistan blijft in Paki stan en zal gewoon deelnemen aan de verkiezingen in januari, on danks de bloedige aanslag die aan 138 mensen het leven kostte. Dat maakte de partij van de popu laire politica gisteren bekend. „Ze blijft in Pakistan, ze zal niet weg gaan, ze is vastberaden", liet de Pa kistaanse Volkspartij PPP weten. „We zullen onze plannen niet ver anderen. Ons gevecht voor demo cratie zal doorgaan." Bhutto beschuldigde aanhangers van wijlen generaal Mohammed Zia ul-Haq ervan achter de aanslag te zitten. Zia zette haar vader, pre mier Zulfikar Ali Bhutto, in 1977 af eindtekst nog goedkeuren, en in minimaal één land (Ierland) volgt nog een referendum. Pas eind vol gend jaar is duidelijk of het ver drag de goedkeuring van alle parle menten en kiezers krijgt. In elk geval wordt het op 13 decem ber door de regeringsleiders plech tig in Lissabon ondertekend. In de Portugese hoofdstad over heerste donderdagnacht dan ook tevredenheid. De obstakels, die op het laatste mo ment door Polen en Italië op het pad naar de eindstreep waren op geworpen, werden vooral door toe geeflijkheid van de andere lidsta ten gesloopt. Volgens staatssecretaris Timmer mans van Europese Zaken bete kent het akkoord zelfs een defini tief einde van de Europese deling. Als er in de toekomst nog meer (Balkan)landen bijkomen, hoeft de Unie haar procedures niet op nieuw door de molen te halen. en liet hem twee jaar daarna op hangen. In een interview dat het Franse weekblad Paris Match giste ren publiceerde, eiste Bhutto dat de resterende Zia-aanhangers uit de Pakistaanse geheime diensten worden verwijderd. Bhutto kwam er zelf tijdens het bloedige drama zonder kleerscheu ren vanaf „Onze hoop, gebeden en medele ven gaan uit naar de slachtoffers. Hun offer is niet vergeefs ge weest," aldus de 54-jarige politica in haar eerste persconferentie na de aanslag. Bhutto was donderdag na acht jaar vrijwillige ballingschap terug gekeerd naar haar vaderland. Hoofdpunten verdrag »- Europese president: De rege ringsleiders benoemen de EU-president voor 2,5 jaar. s- Veto: Landen leveren deels hun vetorechten in. s- Parlementen: De nationale par lementen en het Europees Par lement krijgen meer invloed op justitie en landbouw, s- Europese Commissie: Landen verliezen het recht op een vas te commissaris. EU-voorzitterschap: Een land is niet langer zes maanden voorzitter. Groepjes van drie lidstaten regelen deze voorzit terschappen onderling. Burgers: Burgers of actiegroe pen die een miljoen handteke ningen verzamelen kunnen de Europese Commissie vragen om wetsvoorstellen te doen. s- Symbolen: De EU houdt zijn ei gen vlag en krijgt een volkslied, s- Superstaat: De afbakening is duidelijker. Brussel bemoeit zich niet met typisch Neder landse publieke voorzieningen. ArccPolfrona Ffco Geidortancj - tabel - Merafaun - MinottiMontis b Tonelit FSMBenen s Scnuftema de Secte Giorgetlj teoiux Poltrorm Van Possum Arkforf .toriPasfoeArternide# Foscaiinl Baumann Hessloln n kendlx» Ploeg - Glmko ■- ömmer rohde Kinasl m Job Van Besouw Kremerstraat 15-19 Bergen op Zoom LISSABON - De Britse premier Gor don Brown heeft gisteren gezegd dat zijn voorganger Tony Blair een uitstekende kandidaat zou zijn om de eerste president van de Europe se Unie te worden. De Franse president Sarkozy sprak ook zijn steun voor Blair uit. Sarko zy noemde Blair 'een buitengewo ne man' en het meest Europage- zind van alle Britten. Ook de de missionaire Belgische premier Guy Verhofstadt wordt genoemd: WASHINGTON - De Amerikaanse president Bush heeft gisteren zwaardere sancties aangekondigd tegen de junta in Myanmar. De tegoeden van meer leden van de junta worden bevroren en de beperkingen op de Amerikaanse export naar Myanmar worden aan gescherpt. Bush zei dat de sancties worden opgelegd vanwege de mis daden die de junta heeft begaan, zoals het arresteren van duizen den demonstranten die meer de mocratie eisten. Geen mens is hetzetfde Waarom conformeren? Denk vrij. Kies vrij. Je eigen omgeving creëren? Natuurlijk kan dat. Wonen is persoonlijk. De interieur -adviseurs van Weyts brengen jouw eigen levensvisie in beeld en laten jouw interieur zoveel mogelijk 'jou' zijn Dat kan alleen met bijzondere woonmerken. Die gevoelens, ideeën en passies fastbGar maken zonder pretentieus te zijn. We zijn benieuwd naar jouw levensvisie. Welkom bij Weyts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8