Verandering RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE fietsplaatj e v7 PZC Zaterdag 20 oktober 2007 Dierbare Zeeuwen, zijn jullie al gewend aan het nieuwe formaat? Hebben jullie ook al ontdekt dat je deze krant, qua af metingen, ook mee naar bed kunt ne men? Hier spreekt Uw ervaringsdeskundige, die de overgang van de stadskrant Het Parool naar ta bloid formaat en de overgang van het Utrechts Nieuwsblad tot inlegkrant van het Algemeen Dag blad, ook op tabloid heeft meegemaakt. Na alle commotie over deze veranderingen die onomkeer baar zijn daalde het stof en zie je hoe de strijd te gen de verminderde belangstelling van het pu bliek voor het fenomeen "krant" wordt gestreden met inzet van alle denkbare middelen. Want we willen onze krant niet kwijt. Voor geen prijs. Nooit. Natuurlijk plukken veel mensen het snelle nieuws van het internet, zijn anderen tevreden met het nieuws via de radio en de televisie. Maar ieder die gewend is aan iets meer dan berichten bestemd voor wezens met het concentratievermogen van fruitvliegen wil achtergronden, motivaties, opi nies, tegenstellingen, ervaringen die veel meer tekst vergen dan één regel. En bovendien kan ik mij ook niet voorstellen dat je de computer mee naar bed wilt nemen om liggend op je rug het nieuws tot je te nemen! Daarom mag de krant nooit verdwijnen. Ik ben een groot bedlezer. Vier kussens ondersteu nen mijn leesgewoonte op meerdere ligniveaus, mijn na de scheiding behouden kolossaal tweeper soons bed is veranderd in een schip waarin ik veel kranten, boeken en tijdschriften meevoer, bij mijn op en neergaan tussen Overijssel en Amsterdam of andere locaties sleep ik steevast een grote met wielen uitgeruste rollende tas mee, waarin de laat ste kranten zitten, op de bank in mijn werkkamer zit nooit iemand want dat kan niet, de zitplaatsen zijn bezet door selecties van nog te lezen kranten, afgewerkte exemplaren en stukken krant waaruit ik nog iets belangrijks voor mijzelf of mijn nage slacht wil knippen. Wanneer iemand mij recht in mijn hart wil treffen moet hij mij verbieden DE krant te lezen. En nu de verandering. Mijn bewaarzucht die er toe leidt dat ik stapels van oude periodieken en krantenknipsels heb opgeslagen, maakt dat ik nog al eens iets uit 1989 of 1993 tegenkom. Bijvoor beeld het maandblad Opzij, vroeger mijn lijfblad. Ook een oude bijlage van Vrij Nederland, of een oude PZC of Algemeen Dagblad ontmoet ik tus sen mijn stapels. En wat zie ik dan? Iets wat ik ont groeid ben. Iets wat er niet meer uitziet! Ouder wets bedrukt papier, wat niet meer tot lezen uitno digt. En vooral iets wat ik niet meer mee naar bed wil nemen. Hoor ik U nog nostalgisch mopperen? Ach lieve lezer... eerlijk gezegd probeer ik alleen U en mij zelf te verzoenen met de vooruitgang. Meebuigen in plaats van afknappen. Terug kun nen we niet meer. Laten we opgewekt ingezonden brieven schrijven, over wat ons niet bevalt, bijdragen aan de inhoud van het nieuwe formaat, en laten we denken aar. het aloude Zeeuwse devies: "luctor et emergo'L? ten wij worstelen en bovenkomen. Want in ver zuipen hebben we geen zin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79