yy j 'Dit is een extra klopje op de schouder' 3,7 L mé ^7,6 M 7,5 «7,1 "6,9 1 5 5,2 PZC Zaterdag 20 oktober 2007 A M A A ft Pinot Gris 2006 De Kleine Schorre (Dreischor) 'Lekkere, frisse, tintelende wijn.' €6,95 Johanniter 2004 De Oorsprong (Oudelande) 'Lichte, vrolijke doordrinkwijn.' €9,50 Pinot Blanc 2006 De Kleine Schorre (Dreischor) 'Het zou een Franse wijn kunnen zijn.' '€8,95 Auxerrois 2006 De Kleine Schorre (Dreischor) 'Nodigt uit tot tweede glas.' €6,95 Bianca 2005 De Oorsprong (Oudelande) 'Lekkere fruitige wijn.' €6,95 Phoenix 2004 De Oorsprong (Oudelande) 'Achter op de tong proef je bloesem.' Er heerst opperste concentratie tijdens de wijntest. Vlnr: Simone van Veldhuizen, Lilian Bos en Ben van Velzen foto Mechteld Jansen Eigenaren van de Zeeuwse wijngaarden reageren op de uitslag van de test. Geweldig! We willen een mooie kwaliteit wijn maken. Daar doen we elke dag keihard ons best voor. Dit is een extra klopje op de schouder", zegt de blije wijnmaker Johan van de Vel de van wijngaard De Kleine Schorre. Zijn wijnen hebben al wat prijzen gewonnen, maar toch is de wijnmaker verrast. Het ge Is- A €6,50 Huiswijn 2005 De Druivengaerde (Wissenkerke) 'Evenwichtige wijn. Ruikt en smaakt naar cider.' heim van het Dreisterse succes? „Daar kan ik heel eerlijk in zijn", zegt Van de Velde. „We krijgen begeleiding van een Luxem burgs bedrijf, Cep d'Or. Zij maken al gene raties lang wijn. Zonder hen hadden we dit nooit voor elkaar gekregen. Ze geven ons adviezen en behoeden ons voor fou ten. Maar, het proces ligt uiteraard in onze handen." „Hartstikke leuk, zo'n test! Dat is echt een opsteker", reageert Debora Moelker van wijngaard De Oorsprong in Oudelande en thousiast. „We hebben al een paar prijzen gewonnen met de lohanniter, dus ik ben eigenlijk niet zo verbaasd. Het is wel ty pisch dat de Zala minder goed uit de test komt. We hebben met de Zala-oogst van 2003 wel eens een winzegel gehaald, maar met de oogst van 2004 weer niet. Het is een bewaarwijn, denk ik. Hij heeft nog een paar jaar nodig." Over de Bianca van wijngaard de Wester hoeve in Oostkapelle waren de meningen verdeeld. Wijnmaker Simon van Keulen snapt wel waarom. „Bianca is een bijzonde re druif. Hij is vrij laag in zuur. De wijn heeft ook een klein prikkeltje. Dat bevalt sommige mensen wel en andere niet. Bo vendien is de smaak van de Bianca nog vrij onbekend." Lidy Reijnen, mede-eigenaar van wijn gaard De Druivengaerde in Wissenkerke, is minder blij met de uitslag van de test. „Ik vind het heel jammer dat de rode wijn niet aan bod gekomen is. Wij hebben zes soorten rode wijn. Dat is eigenlijk onze kracht. Veel mensen denken dat er alleen witte wijn is in Zeeland. Daar vechten wij heel erg tegen." 84,8 i4-1 <43,9 €5,95 n M V,1 3* €6,95 Bianca 2006 Westerhoeve (Oostkapelle) 'Intrigrerende wijn. Iets kruidig en troebel.' Zala 2003 De Oorsprong (Oudelande) 'Smaakt iets frisser dan de geur doet vermoeden.' €6,50 Bianca De Druivengaerde (Wissenkerke) 'Zeer vreemde wijn met iets van koolzuur.' €6,50 Phoenix 2004 De Druivengaerde (Wissenkerke) 'Correcte wijn, maar niet erg lekker. Bevat veel appelzuur.' €6,50 Orion De Druivengaerde (Wissenkerke) 'Sherry-achtig.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75