Het tragische einde van een zoektocht w Brandweer overdag onderbezet de Jonge Hoek van Dijke Vandaag uw laatste kans! éuhsjiF WEDGWOOD ZPZC Zaterdag 20 oktober 2007 29 Engelsman zag zijn enige zoon pas terug nadat die was overleden. door Ronald Verstraten TERNEUZEN/NOTTINGHAM - Hij heeft niets meer. Niet eens een fo to. In de afgelopen jaren heeft hij verschillende keren naar hem ge zocht, maar niet de gelegenheid ge had om het contact te herstellen. En als een vriend uit Terneuzen hem niet had gebeld, had hij niet eens geweten dat zijn 31-jarige zoon vorige week donderdag was verongelukt in Axel. Waarmee een tragisch einde kwam aan een ver geefse zoektocht. Ex-beroepsmilitair Geoffrey Fry (64) uit Nottingham logeert sa men met zijn vriendin Jean in Ter- neuzen. Niet voor het eerst. De laatste jaren zijn ze er vaker ge weest. Bij verschillende instanties aangeklopt. Maar een hereniging zat er niet in. De wet op de priva cy zat in de weg, plus kennelijke onwil van de kant van Geoffrey jr.. Vader Fry heeft zelf zo'n twintig jaar in Terneuzen gewoond. Werk te zich een slag in de rondte als vrachtwagenchauffeur, ondanks rugklachten door een zwaar ver keersongeluk. Tot hij een keer thuiskwam in een leeg huis. Vrouw en zoon vertrokken, met medeneming van de inboedel. Rondom de scheiding kan hij van alles kwijt. Begrijpt dat dat niet 'Als we weer contact hadden gehad was het nog pijnlijker geweest.' ouder of een neef Dit is een heel uitzonderlijke situatie." Wel heeft de politie geprobeerd hem te berei ken via collega's die in Notting ham aan zijn deur geweest zijn. Maar gelukkig was hij toen al in Terneuzen. Nét op tijd, zodat hij afgelopen maandagavond afscheid kon nemen. Een triest gebeuren. „Maar als ik wel weer contact met hem had gehad, was de pijn he lemaal ondragelijk geweest", zegt hij met verstikte stem. Het was meer dan 10 jaar geleden dat hij hem had gezien. Hij is niet naar de crematie geweest, maar zat buiten in zijn auto. „Dan konden de men sen in ieder geval zien, dat ik er wel was." Het heeft hem verrast en goed gedaan dat er zoveel be langstellenden waren. Maar het is ook frustrerend, dat hij nu, na Ge offreys dood, om de haverklap mensen tegenkomt die hem heb ben gekend, terwijl dat voorheen maar niet lukte. Jean verwijt zich zelf dat ze niet genoeg heeft kun nen doen, om het contact tussen vader en zoon te herstellen. En ze hoopt dat er mensen zullen zijn, die naar aanleiding van dit artikel een foto willen sturen, (adres be kend bij redactie). Ex-beroepsmilitair Geoffrey Fry (64) uit Nottingham zocht samen met zijn vriendin Jean jarenlang naar zijn zoon. foto Peter Nicolai kan in de krant, maar voelt zich ten onrechte afgeschilderd als de slechterik. Een vervelende perio de, die ten grondslag ligt aan een kennelijk nog steeds voortdurend conflict met zijn ex. Want hij werd niet eens gewaarschuwd na Geoffrey jr.'s overlijden, laat staan uitgenodigd voor de crematie. Ook niet door de uitvaartverzor ger: „We hebben per jaar 350 uit vaarten in de regio. We kunnen dan niet familiebanden gaan uit zoeken. Dat hoeft meestal ook niet, want er is altijd wel een Genieten van een comfortabele prijs Met deze speciale zegel heeft u in één keer een hele spaarkaart vol. Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/spaaractie Terneuzen zoekt meer spuitgasten voor inzet tijdens kantooruren. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Voor de brandbestrij ding vanuit de kazernes in de ge meente Terneuzen blijft het, net als in veel andere Zeeuwse ge meenten, overdag een voortduren de zorg om voldoende spuitgasten te laten uitrukken. De beschikbaarheid van vrijwilli gers tijdens kantoortijd is beperkt. Daarom is er extra aandacht voor de werving van nieuwe vrijwilli gers die ook tussen negen en vijf kunnen worden ingezet. Afspra ken met werkgevers moeten de be schikbaarheid van brandweerlie den verhogen, hopen B en W. Om het probleem nu deels op te lossen, rukken bij elke melding overdag vier brandweerlieden van de centrale kazerne in Terneuzen uit om ondersteuning te bieden aan een mogelijk onderbezette voertuig. Voor de huisvesting van de brand weer wil het college nu spijkers met koppen slaan. De nieuwe ka zerne in Biervliet is volgend jaar gereed. Nu zeker is dat de veilig heidsorganisatie RICAS een oefen centrum in de Koegorspolder bouwt, willen B en W de nieuwe hoofdkazerne bij dat centrum ves tigen. De nabijheid van het oefen centrum maakt het ook makkelij ker om de brandweerlieden te trai nen en ervaring op te laten doen. Promotiepryzen van 1 september t/m 31 oktober 2007 modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand tel.: 0113 561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69