Zeeland met haar tijd mee De Rede ontwerpt skiterras .Ai Maria1 \lN0ENSf\ Z pzc Zaterdag 20 oktober 2007 2 7 Een groepje scouts uit Axel is klaar voor vertrek. Project in kader van nieuwe onderwijsvorm Technasium. door Eugène Verstraeten terneuzen - Brugklasleerlingen van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen buigen zich de ko mende maanden over de inrich ting van het dakterras van de in aanbouw zijnde skihal in Terneu zen. Deze opdracht is onderdeel van de nieuwe onderwijsvorm Techna sium voor havo en vwo. Met tech- nasiumonderwijs wordt inge speeld op de groeiende vraag van uit het bedrijfsleven naar hoger technisch opgeleiden. Doel van technasium is om de keuze voor onderwijs in de technische vak ken, zoals wis-, natuur- en schei kunde, te stimuleren. Het bedrijfs leven is opdrachtgever bij de pro jecten. „In dit geval hebben we dus de ar chitect van de skihal die de op dracht aan de leerlingen in de klas komt geven en toelichten", zegt sectordirecteur Jack Begijn. De leer lingen krijgen op hun beurt een rondleiding op de bouwplaats om zich een beter idee te vormen van de situatie ter plaatse. „We bieden dus een een vorm van onderwijs aan waarbij het bedrijfsleven bin nen de school wordt gehaald en anderzijds de leerlingen buiten de school een kijkje gaan nemen bij de bedrijven." Het project duurt acht weken. Ge durende vijf uur per week maken de leerlingen ontwerpen voor de inrichting van het dakterras. Dat heeft een oppervlakte van ruim vierhonderd vierkante meter en is bestemd voor groepen die er zo wel in de zomer als in de winter gebruik van maken. Leerlingen mogen naaT hartelust hun ideeën op het project loslaten. „Het terras moet uiteraard meer worden dan een opstelling van ta fels met vier rieten stoeltjes er om heen", zegt Begijn. „Er wordt reke ning gehouden met de gebruikte kleuren, materialen en stijlen van het gebouw." Aan het eind van het project houden de leerlingen een presentatie van hun ontwerpen aan de hand van door hen gemaak te maquettes. De docent en de op drachtgever beoordelen het eindre sultaat. Na de kerstvakantie ontwerpt een andere groep leerlingen van De Re de een proefopstelling voor Scien ce center NEMO in Amsterdam. Deze opdracht is een gezamenlijk project van de netwerkscholen Zuid-West Nederland, waar De Re de als enige school uit Zeeuws-Vlaanderen onderdeel van uit maakt. Brugklasleerlingen van De Rede maken ontwerpen voor de inrichting van het dakterras van de in aanbouw zijnde skihal in Terneuzen. -Jy. foto Peter Nicolai - In de RK-kerk in Zuiddorpe is morgen een ere dienst voor Maria. Die begint om 9.30 uur. Het Gregoriuskoor uit Axel verleent medewerking. Voor ganger is pastor A. van Loveren. Ook wordt de inwijding van de kerk, 120 jaar geleden, herdacht. Man mept in het rond in kroeg Zaamslag zaamslag - In een horecagelegen heid in de Noordstraat in Zaam slag zijn in de nacht van donder dag op vrijdag rake klappen geval len. Een dronken bezoeker begon andere bezoekers uit te schelden en deelde daarna enkele vuistsla gen uit aan een 48-jarige vrouw uit Axel en een 53-jarige man uit Terneuzen. Beiden raakten ge wond. De 53-jarige man heeft een blauw oog, een vernielde bril en een kapot kunstgebit overgehou den aan de klappen. Bij de vrouw zijn twee voortanden losgeslagen. Parochie kijkt kritisch naar globalisering sluiskil - De Elisabethparochie, de katholieke kerken in de Kanaalzo ne, bezint zich volgende maand op de snel om zich heen grijpende globalisering. 'Denk mondiaal, handel lokaal' is de leud, die pasto raal dienstverlener van het bisdom Benedict Laval de mensen mee geeft. Hij gaat op maandag 5 no vember in op de globalisering en kijkt een week later (maandag 12 november) vanuit bijbel en kerk kritisch naar het fenomeen. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur in de De Opstap in Sluiskil. Bewoners Triniteit kiezen mooiste tuinen terneuzen - De bewoners van de Terneuzense wijk Trinitiet hebben de mooiste voortuintjes gekozen. Dat gebeurde tijdens een druk be zochte bijeenkomst in het Schel penhoekje. Een jury had in iedere straat al foto's gemaakt van twee tuintjes die er het best verzorgt en opvallendst uitzagen. De bewo ners kozen daaruit telkens de mooiste per straat. Er waren in to taal 48 prijswinnaars die uit han den van wethouder Cees Liefting een doos met tuinspullen kregen, van boeken tot vogeldrinkbakjes. Reinigingsrechten stijgen 4,12 procent terneuzen - De stijging van de ta rieven reinigingsrechten in de ge meente Terneuzen blijft volgend jaar beperkt tot 4,12 procent. Dat is mogelijk omdat de gemeente zelf 750.000 euro bij past uit de egalisatiereserve tarieven afvalstof fenheffing. Dat betekent dat het ta rief voor een eenpersoonshuishou den volgende jaar stijgt van 232,60 naar 241,10 euro en voor meerper- soonshuishoudens van 272,40 naar 282,10 euro. De verwachting is dat de stijging vanaf 2009 beperkt kan blijven 3 procent. Onderhoudsarme ramen en deuren Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen. www.noens.nl Meekrapweg 2ó, Axel T: (0115) 56 22 38

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67