Ook de scouting gaat Zeeland Hulst is verdeeld over camera's 'Zorg om projecten' Horeca wil op oudjaar geen sluitingsuur Inbraak bedrijf in Schoondijke Judo Basisscholen in Axel huldigen hun juffrouwen 26 Zaterdag 20 oktober 2007 PZCZ Fracties in raad ook bezorgd om problemen rond politie-inzet. door Sheila van Doorsselaer hulst - De discussie over de moge lijke invoering van cameratoezicht in het centrum van Hulst wordt pas over maanden gevoerd, maar tussen de fracties onderling heerst nu al verdeeldheid. Progressief Hulst is groot voorstan der en wil geen maanden wachten om er over te praten. De partij wil spijkers met koppen slaan, zo bleek tijdens de opiniërende raads vergadering waarin de begroting 2008 werd besproken. „Ik wil de discussie naar voren halen en er moet dan ook meteen een kosten plaatje voorhanden zijn", aldus fractievoorzitter Annelies Hegger. „Ik wil ook geen ja-nee-discussie gaan voeren over het onderwerp, er is brede steun voor het ophan gen van camera's en ook de hore ca in de stad is voorstander." Die steun is in elk geval niet raads- breed. De PvdA vindt cameratoe zicht in de binnenstad onnodig, maar wil best in gesprek over de veiligheid in de gemeente. Het CDA weet locaties waar burgers in de gemeente zich zeer onveilig voe len; de fiets- en voetgangerstunnel tjes in Sint-Jansteen en Klooster- zande. „Hang daar die camera's op", zei CDA'er Adri Totté. „Veel mensen durven 's avonds niet schoondijke - Onbekenden heb ben tussen donderdagavond 21.30 uur en vrijdagochtend 07.45 uur in gebroken bij een bedrijf aan de Lange Heerenstraat in Schoondij ke. De dieven braken een geldkistje open en gingen er met de inhoud vandoor. De buit bedroeg enkele duizenden euro's. ,1 www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle ZEEUWSE Op die Middelburgse basisschool mogen de kinderen tijdens de schoolvoorstelling liedjes zingen, to neelstukjes opvoeren, dansen of bij voorbeeld hun sport uitbeelden. Koen en Rik hadden hun witte ju- dopak aangetrokken om een korte demonstratie te geven. Ze maakten een elegante buiging en de Middel burgse jongens lieten voor hun en door die tunneltjes. Dat is toch triest?" Burgemeester Jan-Frans Mulder beloofde de raad eerder dat voor komende zomer de dis cussie gevoerd wordt over camera toezicht. In Terneuzen wordt al bijna tien jaar met camera's ge werkt om het uitgaanscentrum in de gaten te houden. In het kader van diezelfde openba re orde maakte Groot Hontenisse zich zorgen om de politie-inzet. Ook de PvdA is onaangenaam ge troffen door het klaarblijkelijke ca paciteitsprobleem van de politie. De partijen zijn recent met de neus op de feiten gedrukt door het uitstel van het dance-event Explo de. Het feest kon niet doorgaan omdat er op de geplande avond slechts een handvol politieagenten beschikbaar waren. PvdA'er Ron de Kort noemde het 'verschrikkelijk' en 'een blamage' dat er zo weinig blauw op straat is in Hulst, maar ook in de rest van Zeeuws-Vlaanderen. Hij meende dat het wellicht goed is dat het onder de aandacht van de minister wordt gebracht. Luc Mangnus (Groot Hontenisse) was met de PvdA van mening dat er meer politie-inzet in de regio moet komen. De politieke discussie wordt in Hulst pas volgend jaar gevoerd, maar nu al zijn de raadsfracties verdeeld over cameratoezicht voor een veiliger uitgaansleven. door Sheila van Doorsselaer HULST - De CDA-fractie in de ge meenteraad van Hulst zet vraagte kens bij de realiteitswaarde van de zogenoemde grote projecten van en binnen de gemeente Hulst. Voor zowel stadsvernieuwingspro ject De Nieuwe Bierkaai als Plan Morres en Plan Perkpolder wacht het CDA dringend op een finan ciële onderbouwing. „Om ons heen gaan gemeenten op de bek en hoe zit het dan bij ons?", vroeg CDA'er Adri Totté zich af De christen-democraat doelde daarmee op de perikelen rond het Scheldekwartier in Vlis- singen. „Wij willen geen proble men in de toekomst." Op die fi nanciële onderbouwingen zal het CDA moeten wachten totdat de bedragen tot achter de komma be kend zijn en het college openheid van zaken wil geven. Tip? redactie@pzc.nl thousiaste schoolgenootjes heup en andere worpen zien. Nadat Koen Rik nog eens stevig in de houdgreep had genomen, sloten ze af met een echte judogroet. „Wat was dat?", vroeg de juf. „Dat was Japans", antwoordde Koen. „Zeg het nog eens." „Dat was Japans." Hike in de driehoek Oostburg, Sluis en Retranchement. door Frank Cijsel OOSTBURC - Ongeduldig lopen Ja cob en Martijn van scouting 4 - Ambachten uit Axel vrijdagavond op het terrein bij het clubhuis De Reutemeteut in Oostburg rond. Ze kunnen bijna niet wachten op de opdrachten voor hun driedaagse speurtocht. Wie dacht dat de hedendaagse pad vinders nog met een kompas en lampje ergens in een bos worden gedropt slaat de plank mis. De hui dige generatie scouts doet het met een hike, een trektocht over meer dere dagen, met een breed scala aan routetechnieken. Bij scouting gaan ze duidelijk met hun tijd mee. leder najaar vindt er ergens in Zeeuws-Vlaanderen een zoge naamde SuReAc plaats. Een Sub Regio Activiteit waarbij het plezier voorop staat. Deze keer viel de keu ze op een hike in de driehoek Oostburg, Sluis en Retranchement voor jongens en meisjes van elf tot en met veertien jaar. Het evene ment draait om het thema Hon derd jaar scouting. Christian Audenaerd, lid team spel en programma regio Zeeland, weet te melden dat het weekend een uitwerking is van de verschil- Raadslid Jan Jonkman (PvdA) pleit voor eenmalige ontheffing. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De horeca-onderne- mers in de gemeente Terneuzen willen dat het pas ingestelde slui tingsuur voor de horeca niet van toepassing is op de nacht van oud op nieuw. Ze vrezen dat er anders grote problemen ontstaan met jon geren die het nieuwe jaar willen in luiden. Als dat niet in de cafés kan, zouden ze hun vertier wel eens op straat kunnen zoeken. PvdA-raadslid Jan Jonkman wil de kwestie aankaarten in de volgende commissie Bestuur en Middelen. Jonkman gaat daar pleiten voor een eenmalige ontheffing van het sluitingsuur op oudejaarsavond voor alle horecabedrijven. „Het is traditie dat veel cafés na lende scoutinggroepen en de re gio. „We plannen elk jaar een gro te activiteit in het najaar. In de len te staan traditiegetrouw de wed strijden geprogrammeerd. Wat we met de hike willen bereiken is een gezellig samenzijn waarbij genie ten voorop staat. Gekozen is voor drie verschillende niveaus reke ning houdend met overvliegertjes, maar ook met de echte super scouts. Voor nieuwe scouts heb ben we een Easy-programma. In het routeboekje wordt alles netjes uitgelegd en bij de posten mogen ze extra uitleg vragen. Ook voor het eten wordt gezorgd", vertelt Audenaerd. In de Normal-groep zijn de route technieken een beetje spannender gemaakt en wat verdraaid. „Ze krij gen tochttechnieken die zij ge wend zijn van een ZePaKa Het mooie van het weekend is dat ze allen een tocht lopen die hen uitdaagt. (Zeeuws-Vlaamse Patrouille Kam pioenschappen). De afstand die zij zullen overbruggen zal gering zijn", vertelt Audenaerd. In de rug zak zit alles wat tijdens het lopen nodig is. Volgens de organisator is de hike op X-treme niveau voor de echte diehards het einde. „Bij deze tocht twaalf uur 's nachts open gaan", zegt Jonkman. „Die lopen dan van af een uurtje of één helemaal vol met jongeren die dan tot de vol gende ochtend gezellig onder el kaar het nieuwe jaar inluiden." Als de cafés volgens het nieuwe ho- recabeleid om 4.00 uur dicht moe ten en er vanaf 3.00 uur niemand meer in mag, kan dat wel eens tot grote problemen leiden. Het wordt dan een hele toer om in de afgeladen kroegen alle bezoekers tijdig buiten te krijgen, is de ver wachting. Kroegen die gecertifi ceerde portiers inhuren mogen een uurtje langer open blijven. Maar dat is geen oplossing en bo vendien voor kleinere zaken te duur. De politie heeft de kwestie ook al onder de aandacht gebracht bij de gemeente. B en W denken nog na over wat er moet gebeuren. Het college voert ook nog overleg met politie en justitie. wordt heel wat van de scouts ge vraagd. Zij zullen geen duidelijk uitgestippelde tocht krijgen en ko men onbemande posten tegen. Om de tocht uit te kunnen lopen zullen zij flink door moeten stap pen en zich weinig fouten kunnen permitteren. Alle bagage zoals de tent, voedsel en kookgerei nemen ze zelf mee. De meest uiteenlopen de scoutingtechnieken dienen hier toegepast te worden. Zo krijgen ze een routeboek voor de vrijdag met vijf punten die zo snel mogelijk be zocht dienen te worden. Op elk punt hangt een knippertje waar mee ze een knip moeten geven in het controleboek. Aan de hand van vragen worden de coördina ten gevonden die naar de bestem ming leiden. Vandaag worden tij dens de tocht luchtfoto's ingezet en ook de windroos ontbreekt niet. Audenaerd: „Het mooie van het weekend is dat ze allen een tocht lopen die hen uitdaagt en voert langs verschillende posten met ver schillende obstakels en opdrach ten. Zo zal er kano worden geva ren en er is een dubbele touwbrug aanwezig." Tijdens het weekend worden de scoutingregels niet uit het oog verloren. Zo dient de uni formblouse met das gedragen te worden en er moet goed voor el kaar gezorgd worden. In het don ker dient tevens een reflecterend hesje gedragen te worden. AXEL - Het was gisteren groot feest op de Antoniusschool in Axel. Aanleiding: het zilveren jubileum van adjunct-directrice Monique Claeys en intern begeleider en re medial teacher Herma Beek- man-Rouing. Beiden werden 's morgens met een koets van huis opgehaald. Op verschillende punten op weg naar school wachtten kinderen van de hoogste groepen ze op. Op het schoolplein werden de jubilarissen verwelkomd met feestbogen door de laagste groepen. Daar zongen de leerlingen ook een feestlied. Verder waren er de hele dag voor alle groepen activiteiten, waaron der optredens van clowns en film vertoningen. Donderdag, vierde op de Marijkeschool juffrouw Wijnacker haar 35-jarig jubileum. Ook zij werd van huis opgehaald, met paard en wagen, om haar laat ste dag op school te beleven. Een rol wc-papier en een touwtje in de tas van een van de deelnemers. foto Peter Nicolai Programma Gisteren: Vanaf 18.00 uur arriveren bij clubhuis Reuteme- teute in Oostburg de scouting groepen. De Xtreme - groep gaat van start. De Easy - en Normal - groepen zetten hun tenten op en krij gen instructie. Voor hen begint zaterdag de tocht. Zaterdag: Tocht met ver schillende posten. Zondag: Het laatste stuk van de hike met om 14.00 afslui ting. Aansluitend een kleine prijsuitreiking met onder meer uitreiking van de 'blaarprijs'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66