Zeeland PZC Glastuinbouw uitkomst voor Gent Omheining kerk staat als een muur 25 bonnen in centrum van Hulst Ook LCF wil goedkoop tarief taxivervoer voor alle 65-plussers ZONDAG GEOPEND Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 25 38 Zaterdag 20 oktober 2007 Lokale held zorgt voor saamhorigheid Mode van nu met oog voor folklore Tip? redtern@pzc.nl Terneuzen en Gent euforisch over eerste echte samenwerking. door Conny van Cremberghe gent/terneuzen - De glastuin bouw in de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone is een uitkomst voor het Oost-Vlaamse Gent. De regio beschikt volgens de Gent se wethouder Mathias de Clercq (arbeidsmarktbeleid) over onvol doende arbeidsreserve om de ba nen die straks in het glastuinbouw- complex te vergeven zijn, in te vul len. „De grootste arbeidsreserve in de onmiddellijke nabijheid van Zeeuws-Vlaanderen bevindt zich net over de landsgrens, in regio Gent, waar twintigduizend werk zoekenden zijn. Het glastuinbouw- project kan de mogelijkheid bie den om een groot aantal Vlaamse werkzoekenden met een laagge schoold profiel aan duurzaam werk te helpen", zei De Clercq gis teren in Gent bij de oprichting van het Grensoverschrijdend Lichaam (GOL) Gent - Terneuzen. Dat is het eerste formele samen werkingsverband tussen grensge meenten in jaren. De stuwende kracht achter de sa menwerking, de Terneuzense wet houder voor arbeidszaken Co van Schaik, zei gisteren te verwachten dat deze samenwerking de basis vormt voor een bredere samenwer king. In eerste instantie op econo misch gebied, maar later ook op het gebied van infrastructuur, ruimtelijke ordening en milieu. Binnen het beleidsgebied voor het De komst van glastuinbouw in Zeeuws-Vlaanderen biedt Gentse werklozen perspectieven. De Vlaamse stad en Terneuzen werken nu nauw samen. GOL staan er, zo gaf Van Schaik aan, naast het glastuinbouwpro- ject al diverse initiatieven op sta pel, zoals de uitgave van een geza menlijke vacaturekrant, de oprich ting van een carrièrecentrum en een havenwerkerspool. Ook de Gentse burgemeester Daniël Ter- mont benadrukte dat de samen werking zich niet beperkt tot 'sla en tomaten.' In eerste instantie moet het nieu we samenwerkingsverband ervoor zorgen dat het nog aan te leggen glastuinbouwcomplex in de Ka naalzone (oppervlak driehonderd hectare met een banenpotentieel Anderhalve eeuw oude muur staat weer fier overeind rondom kerk. door René Hoonhorst ijzend1jke - De muurvaren, de muurfijnstraal en de grote leeu wenbek hebben weer toekomst in IJzendijke. De zeldzame bescherm de stinsenplantjes groeien op de muur rondom de Nederlands Her vormde kerk van het Mauritsstad- je- Die muur is niet zo oud als het uit 1612 daterende godshuis, de oudste protestantse kerk in Zeeland, maar staat naar schatting ook al weer ruim anderhalve eeuw om de kerk. De omheining is daarmee zelf een monument en moest door dreigen de ineenstorting door gespeciali seerde metselaars worden hersteld. Het kostte de Stichting Hervormd Kerkgebouw IJzendijke veel moei- re om de benodigde 209.000 euro voor het opknappen van de 143 meter langer muur bij elkaar te krijgen. Nadat Monumentenzorg (vijftig procent) en de gemeente Sluis (een kwart) voor het grootste deel zorgden, kwamen ook een aantal fondsen over de brug. Met een spe ciaal voor het opknappen van de kerk bedoeld legaat en een eigen inspanning kreeg de stichting de muur weer overeind. De stichting laat het daar niet bij, liet voorzitter Gerard van Noort weten. Achterstallig onderhoud van de toren laat bijvoorbeeld geen uitstel toe, want 'de boktor ren liggen al op het Batz-orgel, ook een monument'. De gemeente Sluis is verantwoor delijk voor het onderhoud van de toren, maar zit niet zo best in de slappe was. Dat het gemeentebe stuur wel oog heeft voor het histo risch en heemkundig belang on derstreepte burgemeester Jaap Sala met een pleidooi voor het renove ren van zichtbare elementen van de Staats-Spaanse linie. Een geza menlijke lobby van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten en de provincie moet het Rijk overtui gen dat het de moeite waard is een fors bedrag te steken in de restaura tie van een linie. van zo'n duizend) aan goedge schoolde medewerkers kan ko men. Het GOL draagt zorg voor de wer ving, scholing en begeleiding. Voor de scholing wordt een oplei dingscentrum ingericht in de Smidsschorrepolder. ROC Wester- schelde, ZLTO, Dethon en het Groencollege verzorgen de oplei ding van de eerste tranche van der tig haanlozen. Voor de bouw van het centrum, kosten twee miljoen euro, hoopt het nieuwe Grensoverschrijdend Lichaam subsidie te krijgen van Europa. Bekeuringen in verband met herinrichting van de Gentsestraat. door Harold de Puysseleijr HULST - De politie heeft bij ver keerscontroles in de binnenstad van Hulst deze week in totaal 25 bekeuringen uitgedeeld aan auto mobilisten die tegen de verplichte rijrichting in reden. Vijftien weggebruikers reden in strijd met de regels vanuit de Over- damstraat of de Minderbroeders straat in de richting van de Dubbe le Poort. Tien andere bestuurders reden in de Steenstraat tegen het verkeer in. Ze krijgen daar een re kening van 75 euro voor gepresen teerd. Sinds maandag is de verkeerssitua tie in de binnenstad van Hulst tij delijk ingrijpend gewijzigd. De om leidingsroute is noodzakelijk door de afsluiting van de Gentsestraat. Die wordt momenteel gerecon strueerd. Tot 9 november wordt het verkeer uit zuidelijke richting omgeleid via de Frans van Waes- berghestraat. Ook het eenrichtings verkeer in de Steenstraat is in ver band hiermee omgedraaid. Het verkeer kan nu via de Van Waes- berghestraat en de Steenstraat rich ting Grote Markt. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (LCF) pleit voor een goedkoop taxitarief voor alle 65-plussers in de gemeente. Freeke steunt daarmee inwoon ster Truus Meert, die op dit mo ment een handtekeningenactie voert. In schriftelijke vragen stelt Freeke voor om in navolging van steden als Amsterdam en Eindhoven alle 65-plussers een pas te verstrekken voor 350 ritten a vier zones per taxi tegen vijftig cent per strip. „Omdat de regering de 65-plus sers met een bejaardenbelasting belaagt, is er geen beter tijdstip voor indiening denkbaar, nu de ge meente Terneuzen bij monde van wethouder Van Schaik 3,1 miljoen euro denkt over te houden", be toogt Freeke. Het raadslid wijst erop dat de ouderen zoveel mogelijk onafhan kelijk willen zijn. „Dus niet steeds een beroep doen op kinderen, an dere bloedverwanten, kennissen ofburen." Volgens Freeke kunnen ouderen zich in bussen niet goed vasthou den, staan jongeren tegenwoordig niet meer op, liggen bushaltes te ver weg en vormen ouderen dan een 'makkelijke prooi zijn voor kruimelcriminelen.' van 11.00 tot 17.00 uur Breda Kruisvoort 32 - Woonboulevard, Telefoon 076-5202058 Hulst** Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS Burgemeester Jaap Sala en stichtingsvoorzitter Gerard van Noort (I) metselen de laatste steen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65