Het tragisch einde van een zoektocht tube Vlissingen kan al beginnen met eerste rase Scheldekwartier PZC warm! Plan Zilveren Schor moet over Vandaag uw laatste kans! W WEDGWOOD ohnson brothers B PZC Zaterdag 20 oktober 2007 29 Verloren zoon pas teruggevonden na diens dood. door Ronald Verstraten TERNEUZEN - Hij heeft niets meer. Niet eens een foto. In de afgelopen jaren heeft hij verschillende keren naar hem gezocht, maar niet de ge legenheid gehad om het contact te herstellen. En als een vriend uit Terneuzen hem niet had gebeld, had hij niet eens geweten dat zijn 31-jarige zoon vorige week donder dag was verongelukt in Axel. Waar mee een tragisch einde kwam aan een vergeefse zoektocht. Ex-beroepsmilitair Geoffrey Fry (64) uit Nottingham logeert sa men met zijn vriendin lean in Ter- neuzen. Niet voor het eerst. De laatste jaren zijn ze er vaker ge weest. Bij verschillende instanties aangeklopt. Maar een hereniging zat er niet in. De wet op de priva cy zat in de weg, plus kennelijke onwil van de kant van Geoffrey jr.. Vader Fry heeft zelf zo'n twintig jaar in Terneuzen gewoond. Werk te zich een slag in de rondte als vrachtwagenchauffeur, ondanks rugklachten door een zwaar ver keersongeluk. Tot hij een keer thuiskwam in een leeg huis. Vrouw en zoon vertrokken, met medeneming van de inboedel. Rondom de scheiding kan hij van alles kwijt. Begrijpt dat dat niet kan in de krant, maar voelt zich uitzonderlijke situatie." Wel heeft de politie geprobeerd hem te berei ken via collega's die in Notting ham aan zijn deur geweest. Maar gelukkig was hij toen al in Terneu zen., Nét op tijd, zodat hij afgelo pen maandagavond afscheid kon nemen. Een triest gebeuren. „Maar als ik wel weer contact met hem had gehad, was de pijn helemaal ondraaglijk geweest", zegt hij met verstikte stem. Het was meer dan 10 jaar geleden dat hij hem had ge zien. Hij is niet naar de crematie geweest, maar zat buiten in zijn au to. „Dan konden de mensen, dat 'Als we weer contact hadden gehad, was het nog pijnlijker geweest' Ex-beroepsmilitair Geoffrey Fry (64) uit Nottingham zocht samen met zijn vriendin Jean jarenlang naar zijn zoon. foto Peter Nicolai ten onrechte afgeschilderd als de slechterik. Een vervelende perio de, die ten grondslag ligt aan een kennelijk nog steeds voortduren conflict met zijn ex. Want hij werd niet eens gewaarschuwd na Geoffrey jr.'s overlijden, laat staan uitgenodigd voor de crematie. Ook niet door de uitvaartverzor ger: „We hebben per jaar 350 uit vaarten in de regio. We kunnen dan niet familiebanden gaan uit zoeken. Dat hoeft meestal ook niet, want er is altijd wel een ouder of een neef Dit is een heel ik er wel was." Het heeft hem ver rast en goed gedaan dat er zoveel belangstellenden waren. Maar het is ook frustrerend, dat hij nu, na Geoffrey's dood, om de haverklap mensen tegenkomt die hem heb ben gekend, terwijl dat voorheen maar niet lukte. Jean verwijt zich zelf dat ze niet genoeg heeft kun nen doen, om het contact tussen vader en zoon te herstellen. En ze hoopt dat er mensen zullen zijn, die naar aanleiding van dit artikel een foto willen sturen, (adres be kend bij redactie). 'Als we weer contact hadden gehad was het nog pijnlijker geweest.' de nieuwe mammoth crocs" coming soon: alice MIDDELBURG - Libéma, de eigenaar van vakantiepark het Zilveren Schor bij Arnemuiden, moet het nieuwbouwplan aanpassen. Dat zegt de Middelburgse wethou der F. Streng. Het plan voor hon derd huisjes en restaurant tast het landschap te veel aan. De gemeen te vindt een restaurant aan het wa ter geen goed idee. „Als we daar bebouwing toestaan, wordt het zicht vanaf het water aangetast." segeerstraat 66/68, middelburg grote kade 40/42, goes segeerstraat 39, middelburg Verhage: gunning hoeft niet te wachten op oordeel totale project. door Maurits Sep VLISSINCEN - Ondanks uitstel van een besluit over het hele Schelde kwartier in Vlissingen kan het eer ste deelplan rond het oude Dok van Perry toch alvast worden ont wikkeld. Dat zegt wethouder T. Verhage. „Komende week beslui ten we als college of we dat deel in derdaad al willen gunnen aan een projectontwikkelaar." Dit eerste deelplan (tussen de Ste nen Beer en het Dok) had eigen lijk op 3 juli gegund moeten wor den. Het college deed dat toen niet vanwege een gebrek aan informa tie om tot een goede beoordeling te kunnen komen van de biedin gen van projectontwikkelaars. Dat was de aanleiding tot de crisis met het Scheldekwartier. De gemeente liet de projectontwik kelaars op 3 juli weten enkele maanden langer nodig te hebben om tot een besluit te komen. Nu heeft de gemeenteraad tot het ein de van het jaar de tijd genomen om het hele plan te beoordelen. Toch is het mogelijk al met het eer ste deel te beginnen, meent Verha ge- ,Je neemt dan wel een stukje risi co als je de uitgangspunten voor het totale plan verandert. Maar de biedingen die de projectontwikke laars hebben gedaan, passen goed op de visie die het bureau Inbo heeft gemaakt op de markt voor woningbouw. Die visie gaat niet over het geld, maar over de ver wachtingen hoeveel woningen we 1^ Hoewel het besluit over het hele Scheldekwartier in Vlissingen is uitgesteld, stelt wethouder Verhage dat de eerste fase al gegund kan worden. kunnen afzetten op de markt", legt ze uit. Inbo heeft op verzoek van het bu reau Witteveen+Bos onderzoek ge daan naar de woningmarkt in Vlis singen. Daarbij is gekeken naar de vraag naar nieuwbouwhuizen in de gemeente. Voor de ontwikke ling van het Scheldekwartier is het van groot belang om te weten hoe veel huizen per jaar gebouwd en verkocht kunnen worden. Het vorige bureau dat een grondex ploitatie heeft gemaakt voor het Scheldekwartier, Tauw, ging uit van vierhonderd huizen per jaar in Vlissingen, waarvan 250 op het Scheldeterrein. Inbo gaat uit van 250 huizen per jaar in de hele ge meente, waarvan maximaal hon derd op het terrein van de oude scheepswerf Het college van burgemeester en wethouders neemt op 23 oktober een besluit over het eerste deel plan. Met deze speciale zegel heeft u in één keer een hele spaarkaart vol. Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/spaaractie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63