tegen geluidhinder A58 Toekomst 't Kinderhuis is onzeker in Tholen TE HUUR: B PZC Zaterdag 20 oktober 2007 2 7 Huidige werkplaats van gemeentebedrijf in Tholen-stad is te klein. door Rob Paardekam tholen - De gemeentewerkplaats in Tholen-stad verhuist naar het pand aan de Ambachtsweg 11. Het college wil 245.000 euro uittrek ken om dat aan te kopen. De huidige werkplaats aan de Mo- lenvlietsedijk in Tholen is een zo geheten steunpunt. De hoofdvesti ging van het gemeentebedrijf staat in Sint-Maartensdijk. Het Thoolse pandje is destijds gebouwd voor vier tot vijf personen, maar het wijkteam voor Oud-Vossemeer en Tholen bestaat inmiddels uit elf mensen. Het gevolg: een te kleine kantine, te weinig opslagruimte en onvoldoende ruimte om binnen te werken bij heel slecht weer. De gemeente wil nu het pand van bouwbedrijf Selekthuis aan de Am bachtsweg op bedrijfsterrein Wel gelegen aankopen. Volgens het col lege voldoet het vrijwel geheel aan de eisen die aan een gebouw voor het gemeentebedrijf gesteld wor den. Uitbreiden van het huidige steunpunt is voor het college geen optie, omdat het ligt in één gebied waar in de toekomst wellicht wo ningen gebouwd worden. zo'n 75 procent afgenomen door particuliere bouwers en projectont wikkelaars. Met de bouw van het nieuwbouw- wijkje bij de Klinker, aan de rand van Biezelinge, wordt omstreeks april van het volgend jaar begon nen. Aan de Klinker komt ruimte voor woningbouw vrij door het vertrek van het keukenbedrijf Moe leken Dat verhuist naar het bedrij venterrein De Smokkelhoek. Het nieuwe wijkje (De Bieseling- he) telt straks zo'n vijfentwintig woningen rondom een nog aan te leggen waterpartij. Twee nabijgele gen boomgaarden moeten voor het bouwplan wijken. Het aangrenzende wandelgebiedje bij de Zwarte Weel blijft vrijwel in tact. Kindercentrum in Kortgene voldoet niet aan Wet Kinderopvang. door Luc Oggel kortgene - De gemeente Noord-Beveland en de GGD zijn met beheerster J. Mertens van 't Kinderhuis in Kortgene in gesprek over de toekomst van het particu liere kindercentrum. Dat voldoet niet aan de Wet Kinderopvang en kan daarom niet op de huidige wij ze doorgaan. Mertens vangt al vijftien jaar op haar eigen manier dagelijks vier a vijf kinderen in de leeftijd van nul tot vier jaar op. Haar één hectare grote tuin aan de Burgemeester Snellenweg doet zo'n beetje volle dig dienst als speeltuin, waar kin deren onder toezicht van Mertens alle vrijheid hebben om te spelen. Het kindercentrum is verder popu lair omdat de kosten laag zijn en Mertens zeer flexibel is. Hoewel de gemeente erkent dat 't Kinderhuis voor ouders 'een pretti ge voorziening' is, noopte de in 2005 ingevoerde Wet Kinderop vang haar toch om actie te onder nemen. Volgens die wet moet een locatie waar kinderen worden op gevangen aan hoge eisen voldoen en dat is bij 't Kinderhuis niet het geval, bleek na een inspectie van de GGD. Problematischer is echter het feit dat Mertens niet over de benodig de diploma's of certificaten be schikt. Een scholingstraject is ge zien haar leeftijd (63) geen optie, maar daardoor kan 't Kinderhuis ook geen officiële kinderopvang worden. Omdat volgens de gemeente nog 'onvoldoende gecommuniceerd' was met Mertens over de nieuwe regels, heeft er begin deze maand een gesprek plaatsgevonden tus sen gemeente, GGD en Mertens over hoe het nu verder moet met 't Kinderhuis. In die volgens de ge meente 'constructief verlopen' bij eenkomst is afgesproken dat Mer tens gaat bekijken of ze zich kan W* De toekomst van particulier kindercentrum 't Kinderhuis in Kortgene is onzeker, omdat het niet voldoet aan de in 2005 ingevoerde Wet Kinderopvang. De Zuidhoek In de Zuidhoek komen onge veer zeshonderd huizen. De eerste en tweede fase van het plan omvatten de bouw van ruim tweehonderd wonin gen. s- Onder de spoorlijn, in de omge ving van het NS-station, komt een tunneltje voor fietsers en voetgangers. De ingebruikna me daarvan is voorzien in 2010. De in Kapelle geboren schrijf ster Annie M. G. Schmidt krijgt een belangrijke plaats in de nieuwbouwwijk. Tal van straten worden ver noemd naar personages uit haar kinderboeken. aansluiten bij een gastouderbu reau. Mocht dat niet lukken, dan betekent dat dat Mertens in princi pe op illegale wijze kinderen op vangt. De gemeente op haar beurt onderzoekt - onder meer via de Vereniging Nederlandse Gemeen ten - wat dat betekent. „We zoe ken op dit moment naar een rede lijke en werkbare oplossing, maar wel volgens de regels", zegt wet houder P. de Putter. „Als een gast ouderbureau niet mogelijk blijkt, moeten we letterlijk knopen tel len." Voor eind november staat een tweede gesprek gepland en moet er meer duidelijkheid zijn. Mertens zelf wil, zolang er nog ge sprekken worden gevoerd, niet in houdelijk reageren. „Ik hoop hier rustig te kunnen afbouwen." Middelburg, Balans 5 Bedrijfsruimte van ca. 105 m' Goede zichtlocatie in centrum 1.150,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Nederstraat 1C Keurig 3- kamer hoekappartement Centrum Middelburg, toplocatie 650,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Breestraat 77 Monumentaal Herenhuis Centrum. 4 kmr. Zeer ruim. Karakteristiek 985,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Sint Jacobstraat 18A Ruime 3-kamer bovenwoning Gestoffeerd/ ged. Gemeubileerd 650,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Coosje Buskenstraat 15 Compact 2-kamer appartement Gestoffeerd/ Boulevard 595,- p/mnd excl. G/W/E Arnemuiden, Oranjeplaat 36 Bungalow gelegen bij het Veesremeer. G estoffee rd/G em e u b i I ee rd 1.475,- p/mnd excl. G/W/E. Nieuw Namen, Hulsterloostraat 14 Vrijstaande woning ca. 100 m5 Rustig en landelijk gelegen 950,- p/mnd excl. G/W/E Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen De Zuidhoek: ten zuiden van Kapelle en ten westen van Biezelinge worden de komende jaren zeshonderd huizen gebouwd. foto Willem Mieras Geluidswal Biezelinge De gemeente Kapelle heeft met Rijkswaterstaat overeenstemming bereikt over de aanleg van een geluidswal tussen de rijksweg A58 en de Oude Rijksweg. ZUIDHOEK BIEZELINGE geluidswalf Zwarte weel nieuwe wijk De Klinker - SMOKKELHOEK PZC Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61